aktualizace 17/11/09

Trenéři

Už dlouho v minulé sezoně se provalilo na veřejnost, že dlouholetý trenér Fr.Rón (po sedmi letech) v Ostravě končí a že ho nahradí trenér Zdeněk Hummel a na post asistenta trenéra přišel Dušan Medvecký. Dušan byl před deseti lety u jediného titulu Nového Jičína, kde hrál ještě jednu sezonu po titulu. Poté se začal věnovat naplno podnikání, otevřel si v Ostravě hospodu. „Hospoda a basketbal se nedá skloubit,“ řekl Medvecký v říjnu tohoto roku. Do basketbalu se vrátil po devíti letech, když trénoval po zranění s ostravským hráčem Palyzou. „Začalo mě to ohromně bavit, protože jsem s ním půl roku trénoval individuálně. To je ten impulz proč jsem opustil hospodu a vrátil se k basketbalu,“ dodal Medvecký.

Příprava

V přípravě odehrála Ostrava 11 utkání, sedm bylo vítězných a čtyři skončila prohrou. První utkání proti Czudkově Opavě „B“ Nová Huť prohrála, ale dalších sedm bylo vítězných. Soupeři však byli vesměs z nižších soutěží nebo ze Slovenska. Jediným soupeřem kromě českých a slovenských týmů byl Klosterneuburg, který na turnaji ve Zlíně ostravští porazili o bod. Druhá prohra přišla od Nového Jičína, který je na své palubovce rozdrtil 128:75. Odvetný zápas v Ostravě už skončil pro domácí daleko příznivěji. Domácí sice prohráli, ale jen o 5 bodů.

Mattoni NBL

Ostrava stejně jako v minulé sezoně dlouho čekala na první vítězství. Celkem dosáhla Ostrava v první čtvrtině na dvě výhry a obě přišly až v posledních třech kolech – podle očekávání proti Vyšehradu a možná trochu překvapivě v Kolíně (o 13 bodů). Oproti minulému roku ve stejné fázi soutěže zůstala Ostrava se dvěma vítězstvími také na 11.místě, avšak vloni to znamenalo poslední místo. Nová Huť hořela v obraně méně než Pražané, kteří byli v tabulce nad nimi, v útoku ještě není tak produktivní. Nejužitečnějším hráčem byl podle očekávání rozehrávač Mitchell a ani nejlepší střelec není velkým překvapením. Byl jím zkušený borec Marek Stuchlý s průměrem 14,2 bodů na zápas. Z mladých hráčů, kteří jsou ve výběru trenéra Hummela hojně zastoupeni, na sebe upozorňuje Adam Číž (18 let). Postrachem soupeře je také Lukáš Palyza (20 let) s průměrem více než 12 bodů na utkání.

Hodnocení první čtvrtiny Mattoni NBL trenérem Hummelem: „Už před sezónou jsme věděli, že letos bude naše pozice těžší. Odešlo nám několik hráčů, hodně ovlivnila také nemoc Uhlíře, která nás poznamenala. Navíc nám příliš nevyšlo angažmá cizinců. K tomu Mitchell je v naší lize už prokouknutý, Payne střídá skvělé okamžiky s hroznými, prostě hrajeme s tím, co máme. Potřebovali bychom pořádně potrénovat, ale vzhledem k tomu, že teď se hraje středa - sobota - středa toho moc nestihneme.“

Vítězství v 11.kole proti Kolínu však Ostravu dostatečně nemotivovalo a následující zápas s USK v Praze ostudně prohrála o 32 bodů. Ovšem následující zápas proti Brnu Ostrava doma vyhrála po druhém prodloužení. Těmito třemi zápasy Ostrava jen potvrdila, že nestabilita výkonů není prázdná fráze.

28.02.2019    18:30hNejbližší zápas