Vizitka týmu NH Ostrava

Vizitka týmu

aktualizace 17/11/09

Trenéři

Už dlouho v minulé sezoně se provalilo na veřejnost, že dlouholetý trenér Fr.Rón (po sedmi letech) v Ostravě končí a že ho nahradí trenér Zdeněk Hummel a na post asistenta trenéra přišel Dušan Medvecký. Dušan byl před deseti lety u jediného titulu Nového Jičína, kde hrál ještě jednu sezonu po titulu. Poté se začal věnovat naplno podnikání, otevřel si v Ostravě hospodu. „Hospoda a basketbal se nedá skloubit,“ řekl Medvecký v říjnu tohoto roku. Do basketbalu se vrátil po devíti letech, když trénoval po zranění s ostravským hráčem Palyzou. „Začalo mě to ohromně bavit, protože jsem s ním půl roku trénoval individuálně. To je ten impulz proč jsem opustil hospodu a vrátil se k basketbalu,“ dodal Medvecký. 


Příprava

V přípravě odehrála Ostrava 11 utkání, sedm bylo vítězných a čtyři skončila prohrou. První utkání proti Czudkově Opavě „B“ Nová Huť prohrála, ale dalších sedm bylo vítězných. Soupeři však byli vesměs z nižších soutěží nebo ze Slovenska. Jediným soupeřem kromě českých a slovenských týmů byl Klosterneuburg, který na turnaji ve Zlíně ostravští porazili o bod. Druhá prohra přišla od Nového Jičína, který je na své palubovce rozdrtil 128:75. Odvetný zápas v Ostravě už skončil pro domácí daleko příznivěji. Domácí sice prohráli, ale jen o 5 bodů. 


Mattoni NBL

Ostrava stejně jako v minulé sezoně dlouho čekala na první vítězství. Celkem dosáhla Ostrava v první čtvrtině na dvě výhry a obě přišly až v posledních třech kolech – podle očekávání proti Vyšehradu a možná trochu překvapivě v Kolíně (o 13 bodů). Oproti minulému roku ve stejné fázi soutěže zůstala Ostrava se dvěma vítězstvími také na 11.místě, avšak vloni to znamenalo poslední místo. Nová Huť hořela v obraně méně než Pražané, kteří byli v tabulce nad nimi, v útoku ještě není tak produktivní. Nejužitečnějším hráčem byl podle očekávání rozehrávač Mitchell a ani nejlepší střelec není velkým překvapením. Byl jím zkušený borec Marek Stuchlý s průměrem 14,2 bodů na zápas. Z mladých hráčů, kteří jsou ve výběru trenéra Hummela hojně zastoupeni, na sebe upozorňuje Adam Číž (18 let). Postrachem soupeře je také Lukáš Palyza (20 let) s průměrem více než 12 bodů na utkání. 

Hodnocení první čtvrtiny Mattoni NBL trenérem Hummelem: „Už před sezónou jsme věděli, že letos bude naše pozice těžší. Odešlo nám několik hráčů, hodně ovlivnila také nemoc Uhlíře, která nás poznamenala. Navíc nám příliš nevyšlo angažmá cizinců. K tomu Mitchell je v naší lize už prokouknutý, Payne střídá skvělé okamžiky s hroznými, prostě hrajeme s tím, co máme. Potřebovali bychom pořádně potrénovat, ale vzhledem k tomu, že teď se hraje středa - sobota - středa toho moc nestihneme.“ 

Vítězství v 11.kole proti Kolínu však Ostravu dostatečně nemotivovalo a následující zápas s USK v Praze ostudně prohrála o 32 bodů. Ovšem následující zápas proti Brnu Ostrava doma vyhrála po druhém prodloužení. Těmito třemi zápasy Ostrava jen potvrdila, že nestabilita výkonů není prázdná fráze.


Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12 345
67 891011 12
1314 1516 1718 19
20 2122232425 26
2728 2930 31  

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.