RŮŽA SE VRACÍ!

RŮŽA SE VRACÍ!

Po skvělém zápase proti Monaku nás čeká další zajímavý zápas. Tentokrát přijedou do Nymburka Tuři ze Svitav a s nimi i několik bývalých nymburských hráčů a také Luboš Růžička.

Družstvo Svitav je aktuálně na 10.místě tabulky, ale v poslední době dělá pro postup vzhůru hodně kádrových změn. Po příchodu trenéra Růžičky, který vystřídal Stanislav Petra na začátku listopadu, přišli do Svitavy tři noví hráči. První byl Jiří Jelínek, který společně s trenérem Růžičkou začal sezonu v Handlové a který také část své kariéry strávil v Nymburce.  Po jeho příchodu opustil tým podkošový hráč Ethan Jacobs. Po novém roce se klub dohodl s Pavlem Slezákem, dalším členem nymburského týmu v minulých letech, a Romanem Markem. Příchod druhého však blokuje arbitráž a není jisté, zda Roman bude moci nastoupit.

 

Zápas by mohl být zajímavou podívanou, protože trenér Luboš Růžička moc dobře zná, jak se v Nymburce trénuje a co by tak mohl od soupeře čekat. To samé, ale platí i z druhé strany. Víme, že hráči Svitav budou dobře připraveni, uvidíme, jak rady trenéra dokáží přenést z porady u stolu na palubovku při hře.         

 

Utkání začíná v sobotu 21.ledna v 17:00 ve Sportovním centru v Nymburce.

 

Co řekli Ronen Ginzburg a Martin Peterka si přečte v krátkém rozhovoru.

 

Ronen Ginzburg – trenér ČEZ Basketball Nymburk

Svitavy v poslední době změnily soupisku a tým se od minulého zápasu posílil nejen na postech hráčských, ale také na pozici trenéra. Tým trenéra Růžičky je dobře vybalancovaný a po všech změnách v něm daleko důležitější roli budou hrát čeští hráči. Každý tým, včetně Svitav, je nebezpečný, proto je třeba i k zápasu s týmem, který je aktuálně na desátém místě, přistoupit s plnou odpovědností a koncentrací. Nemůžeme se spoléhat, že tým Svitav ještě nikdy Nymburk neporazil.

Jak dlouho to trvá, než se zapracují do týmu noví hráči?

Roman Marko a Pavel Slezák jsou chytří hráči, těm to dlouho trvat nebude. Myslím, že nebudou potřebovat ani měsíc.

 

Martin Peterka – hráč ČEZ Basketball Nymburk

Bude to pikantní souboj, protože trenérem Turů je Růža (Lubomír Růžička - pozn). Svitavy jdou s příchodem nového trenéra i nových hráčů nahoru. I když odešli někteří cizinci, kvalita je díky těm, kteří přišli, vyšší.

Souhlasím s trenérem, že to nebude jednoduchý zápas, jako žádný v lize. Svitavy mají na soupisce hráče, kteří když se chytí mohou nastřílet spoustu bodů. Proto musíme začít od obrany, pohlídat si obranný doskok a hrát rychle dopředu. Pokud všechny tyto věci splníme, pak bychom měli kontrolovat celý zápas.

Kdo Vás v minulém zápase nejvíce upoutal?

Pamatuji si Vučicu, atletické křídlo, který nám v prvním zápase docela dost škodil. Pod košem hrál dobře Mickelson. Předpokládám, ale že klíčovou roli budou hrát Jiří Jelínek a Pavel Slezák, kteří přišli až po našem prvním vzájemném zápase.Stačí se podívat na Pavla Slezáka, který hrál první zápas a už na jeho kontě bylo 8 bodů, 8 asistencí a 6 doskoků.

 
 
 
vloženo: 20.01.2017 12:34 / přečteno: 1852x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.