RŮŽIČKA: SNAHA ZACHOVAT DNA TÝMU

RŮŽIČKA: SNAHA ZACHOVAT DNA TÝMU

Svitavy povede do bitvy s Nymburkem Lubomír Růžička. Neúnavný trenérský dříč má určitě v paměti, jak před svým odchodem do Nymburka, nás jako trenér Svitav trápil v ligovém utkání, které jsme vyhráli až v prodloužení.

Luboši, těšíš se do Nymburka, i když všechno svědčí o tom, že to nebude vítězný návrat?

Těším se moc, protože uvidím spoustu známých tváří. Nymburk byl v posledních dvou sezonách mým domovem a já na čas strávený v Nymburce mám skvělé vzpomínky.

 

Dá se hra Nymburka a Svitav porovnat, když tvoříš určitý spojovací článek mezi oběma týmy?

Spousta věcí je patrná z videí nymburských i našich. Mě je nymburská hra velmi blízká, protože je založená na jednoduchosti a na čtení hry, což se mně hodně líbí. Samozřejmě se to snažím vštěpovat i svým ovečkám do hlav během tréninku a videoporad. Připravovali jsme se na nymburský útočný i obranný systém a budeme se snažit hledat skulinky, abychom odvedli co nejlepší výkon.

Věřím, že v některých věcech překvapíme.
 

Jak těžké je najít skulinky?

Nymburk nemá na české poměry limitů mnoho. Nymburk nehraje s typickým „tězkotonážním“ pivotem. Na tomto postu alternují spíše hráči, kteří jsou čtyřky, a my máme klasické pivoty jako je Mickelson nebo Roseboro. To může být jedna z našich výhod. A ty další skulinky si nechám pro sebe (úsměv).   

 

Jak se změnil tým Nymburka po odchodu Dixona, Randla, Simmonse a dalších?

Klub přivedl Lawrence, který je více rozehrávačem, než byl Dixon nebo Randle, ale přišel Bryon Allen, který je více podobný oběma zmiňovaným hráčům. Meier zastoupil Maxe de Zeueva… Je vidět na týmu, se Neno snažil co nejvíce zachovat DNA loňského týmu, aby se výměny hráčů co nejméně projevily na hře týmu, která byla velmi úspěšná ve VTB lize. Myslím, že se to Nenovi a Orenovi hodně podařilo, výsledky v Champions League hovoří za vše.

  

Myslíš, je Nymburk lepší než vloni?

Na to je těžké odpovědět… Jak jsem říkal, klub se snažil vytvořit podobný tým, tím, že přivedl typově podobné hráče. Tedy je podobný, ale nechci říkat, jestli je horší nebo lepší. Navíc je teprve polovina sezony. Dílčí cíle si Nymburk plní. V Champions League skončí nejhůře na třetím místě, od května neprohrál domácí soutěžní zápas, naposledy s CSKA Moskva a to už samo o sobě budí velký respekt.

 

Budeš mít kompletní tým?

Stoprocentně nebude T.J.Bannister, jelikož si přivodit těžký výrok kotníku a je v péči lékařů. Kauzu Romana Marka bezesporu všichni sledují v médiích. My jako klub se k tomu nebudeme vyjadřovat, Roman zatím na soupisce není (v pátek 21.1.2017 v 17:30 hodin - pozn.) a nevím, jestli by se to v případě kladného rozhodnutí ještě dalo změnit. Datum konečného verdiktu nám znám není. Za tohoto stavu máme jen jednoho klasického rozehrávače Petra Andrese a pak na jedničku musíme přesunout Pavla Slezáka a to přeci jen není jeho hra.

 

Respekt je jeden z faktorů, se kterým musí bojovat trenéři družstev, které do Nymburka přijíždí. Je možné, že jsou hráči klidnější, když vědí, že jsi v Nymburce byl dva roky a znáš dobře poměry zde?

Nemyslím si, že je to naše výhoda a že by kluci přípravu brali jinak. My musíme hrát bez přehnaného respektu. Zápas bereme jako velkou výzvu. Není moc šancí pro klub našich poměrů, aby se utkal s družstvem, ve kterém působí hráči ošlehaní mezinárodními zkušenostmi ať už z reprezentace nebo z evropských pohárů.

   
 
vloženo: 21.01.2017 12:00 / přečteno: 1810x
 
« Zpět

25.09.2017    17:30hNejbližší zápas

Zlatorog LaškoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřZlatorog Laško
Kde hrajemeVenku
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
4 5678 910
11121314 15 16 17
1819202122 2324
2526 27282930 
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
EŽP
Město Nymburk
Jansta-Kostka
Nike
AUTOSALON LOUDA
ENTERIA
AVE
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Crystal Bohemia
Inkospor
Elektro Kutílek
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Louda Alform
Louda Reality
Nota Bene
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
hala
Kooperativa
Hyundai
Molten
Česká televize
Špára STK
Barton
BIOMAG
FIDES
LOUDA RENT
ELTODO
Fuel&Oil Traders
K&P Systems
FALDO
FLAMY
CASIA TOUR
XXL
EPL COND
GABNERIA
StreetSportLine
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.