CHCEME VYUŽÍT VŠECHNY ZBRANĚ

CHCEME VYUŽÍT VŠECHNY ZBRANĚ

V sobotu 28.ledna pokračujeme v české lize utkáním v Brně, což znamená souboj prvního s aktuálně posledním týmem ligové tabulky.

Nikdo asi nepředpokládá žádné překvapení na úkor našeho týmu, zvlášť když Brno s námi ještě neprohrálo o méně než 26 bodů. Celkem máme za sebou 7 vzájemných zápasů, z toho šest v nejvyšší soutěži a jeden v přípravě. Naše domácí vzájemné zápasy zatím skončily poměrem 96:59 a venkovní 95:62. Z toho je vidět, že palubovka nehraje žádnou výraznou roli. Uvidíme, zda hala v Kampusu brněnské university v Brně Bohunicích bude pro tým trenéra Helbicha přívětivější.

 

V týmu mmcité Brno došlo k několika změnám v kádru. Před pár dny skončil srbský rozehrávač Edi Sinadinović, se kterým klub rozvázal smlouvu.  „Vedení klubu však nebylo dlouhodobě spokojeno nejen se Sinadinovićovou výkonností, ale především pracovní morálkou,“ píše se v prohlášení klubu v jeho odchodu. Na stránkách Brna (http://basketbrno.cz/) jsou uvedeny i další důvodu ukončení smlouvy.

 

Podle některých zpráv bude chybět také Radek Pumprla, z důvodů zranění. Na souboj Pumprlů jako v prvním utkání nedojde už jen z toho důvodu, že Pavlova aktivita zatím končí u chůze a posilovacích cviků po operaci křížového vazu. Těšit se však můžeme na souboj Simpsonů. Jak náš Diamond tak brněnský Stan by měli být připraveni do zápasu zasáhnout.

 

První vzájemný zápas nehrál ani náš bývalý hráč Michal „Oba“ Křemen. Nyní se zdá být již ve formě. Zvlášť v posledním zápase proti Ostravě o sobě dal hodně vědět. S 25 body si vystřílel letošní ligový rekord. Budeme se na něj muset dávat pozor na perimetru, protože proti Ostravě vypálil z této mety třináctkrát a proměnil necelou polovinu pokusů (6). Dvouciferný v posledním ligovém utkání proti Ostravě byl kromě Michala ještě pivot Tomanec, Simpson a také Mikulić. V zápase se nedařilo Waremu, který dal jen tři body, jinak je ale nejlepším střelcem Brna s 15,3 bodu/zápas.

 

„Mnohokrát jsem opakoval před zápasy Kooperativa NBL, že musíme do utkání přijít s odpovídajícím soustředěním a se stejnou aktivitou, jako před zápasy evropského poháru. Týmy, které proti nám nastupují, hrají s čistou hlavou. Oba tyto faktory platí především u zápasů, které hrajeme na venkovní palubovce. Brno má ve svém středu velice zkušeného Michala Křemena, pod košem dva silově dobře vybavené hráče Turmana a Tomance, na rozehrávku se jim vrátil Kevin Ware. Tedy soupiska hráčům Brna dovoluje odehrát i s námi solidní zápas. My chceme využít všechny zbraně, které máme a chceme si průběh zápasu kontrolovat od první do poslední minuty,“ řekl před utkáním trenér Ginzburg.

 

Zápas začíná v sobotu 28.1. od 18:00 a sledovat ho můžete na webu TVCOMu.

 
vloženo: 27.01.2017 22:53 / přečteno: 1871x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.