DOMA NÁS PORÁŽET NIKDO NEBUDE

DOMA NÁS PORÁŽET NIKDO NEBUDE

Vraťme se ještě k poslednímu zápasu proti Pardubicím v ohlasech a názorech hráčů a trenérů.

Tomáš Bartošek – BK Pardubice 

Gratuluji domácímu týmu k vítězství. I když utkání bylo hodně útočné, obrany nebyly špatné. Oba dva týmy jsou kvalitní a své pozice proměňovaly. Nás držela v zápase vysoká úspěšnost střelby za tři body a to, že jsme byli schopni zareagovat, i když jme byli dole a prohrávali jsme o pět šest bodů. Je hrozně cenné, že jsme se dokázali vrátit do zápasu i na palubovce Nymburka. Donutili jsme domácí hrát až úplně do konce. Ještě pět minut před koncem zápasu jsme vedli o dva body. Bohužel v rozhodujících fázích zápasu domácí ukázali svoji kvalitu a my jsme nějaké střely neproměnili. Nymburk odskočil na šest sedm bodů a už byli v klidu. My se nemáme za co stydět, podali jsme dobrý výkon, a když budeme takto pokračovat dál, bude to jenom dobře.

 
Ronen Ginzburg – Basketball Nymburk

Byl to výborný zápas pro fanoušky, ale špatný pro nás trenéry. Co se týče obrany, trochu mi to připomínalo Summer League. Stále říkám, že Pardubice mají výborný tým a je těžké proti nim hrát. Kdyby jste mně před zápasem řekli, že bude skóre na konci 100:94, tak bych tomu nevěřil. Procento úspěšnosti střelby však bylo poměrně vysoké a jsem v tuhle chvíli rád, že jsme vyhráli.

  

Kamil Švrdlík – BK Pardubice

Z našeho pohledu to byl dobrý zápas až na posledních čtyři nebo pět minut. Dostali jsme se do ztráty sedm bodů, trochu jsme zazmatkovali a Nymburk to už udržel. Kdyby bývalo utkání šlo do vyrovnané koncovky,bylo by to ještě zajímavé. Dneska jsem doufal, že tady vyhraju. Ještě jsem na palubovce Nymburka nevyhrál ani s Prostějovem ani s Pardubicemi. Cítil jsem dnes, že to bylo hodně blízko, a tak jsem trochu z konečného výsledku zklamaný.

Budou trenéři spokojení s výsledkem 100:94?

Každou chvíli to bylo tak, že padl jeden koš a do pěti sekund padl na druhé straně. S tímhle nevím, jestli budou trenéři spokojení. Ale divákům se zápas asi líbil více, než kdyby skončil 60:50.

Čím jste jako tým Nymburk překvapili?

 Myslím, že jsme domácí nepřekvapili. Na rozdíl od jiných týmů, které se v Nymburce bojí hrát, přenechávají si balón, přecházejí pozice, jsme my hráli odvážně. 

 

Radek Nečas – BK Pardubice

V závěru jsme nebyli dostatečně agresivní, abychom zápas ještě zdramatizovali.

Chyběly vám síly?

Ne, udělali jsme několik ztrát a ty pramenily právě z toho, že jsme nebyli tak agresivní jako v předchozím průběhu. Stříleli jsme těžké střely přes hráče, které jsme nedali.

Ta trojka v první čtvrtině Tě hodně rozvášnila…

Jasně. Je vidět, že Nymburk nemá dobrý skauting… musí se na mě a na Kamila zaměřit více, když jsme volní na trojce (smích)

Hodně tě mrzí, že jste prohráli?

Nevadí mi způsob, jak jsme prohráli, více mi vadí, že jsme dostávali koše ze situací, o kterých jsme věděli, jak budou domácí hrát. Bohužel jsme to špatně vykomunikovali na hřišti a v ten moment jsme byli dva hráči u jednoho a Nymburk měl volné střely, které dával.

Co vidíš jako příčinu velkého počtu bodů?

Dneska nebyly špatné obrany, dneska to extrémně padalo.

 

Petr Benda – Basketball Nymburk

Čekali jsme, že to nebude lehký zápas a to se taky potvrdilo. Pardubice postavily v této sezoně dobrý tým, který je konkurenceschopný i v Evropě. Není to tým, kterému bychom mohli pravidelně utíkat na nějakých třicet bodů. Je to dobře pro nás i pro celu ligu. Dneska jsme si, na rozdíl od pohárového utkání, nedali pozor na jejich backdoory . Myslím, že nám tam minimálně pětkrát sběhli úplně snadno. Kdybychom dnes lépe bránili, mohlo být rozhodnuto už dříve. Dneska Pardubicím výborně zahráli Američané, těžko jsme je zastavovali po clonách i ve hře jeden na jednoho.

Co stálo za povedeným závěrem?

Jirka Welsch dal výborné tři stopjumpy, kdy se uvolnil po pick and rollu nebo kdy Howard najel a vyhodil to na slabou stranu a Jirka šel do nájezdu. Bylo to snad šest bodů v řadě a to hodně pomohlo. Taky jsme se zlepšili v obraně.

Jak cenné to vítězství pro nás je?

Nebyl to poslední zápas s Pardubicemi doma a my jsme ukázali, že nás doma nikdo porážet nebude. 

 

Martin Kříž – Basketball Nymburk

Podle výsledku nebyly dneska obrany zase až tak dobré. Oba týmy máme ale kvalitní střelce, kteří dokáží proměnit spoustu pozic a dneska byly Pardubice opět velmi důstojným soupeřem. Hrálo se vyrovnané utkání a myslím si, že ještě na začátku čtvrté čtvrtiny jsme byli dole, ale dokázali jsme se zvednout a přetavit výsledek na naši stranu. Sto bodů je naše plus, ale dostal devadesát čtyři,  to by se asi nemělo stávat.

 
 
vloženo: 06.03.2017 11:39 / aktualizováno: 06.03.2017 17:39 / přečteno: 1513x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.