PÁTÝ ZÁPAS NADSTAVBY

PÁTÝ ZÁPAS NADSTAVBY

Zápasem s USK Praha zakončíme první polovinu nadstavbové skupiny A1. Zatím jsme v ní neklopýtli, ale poslední dva zápasy na domácí palubovce se nevyvíjely podle našich představ, i když dopadly podle našeho přání.

Zápas na USK bude zápasem dvou nejdefenzivnějších týmů ligy. My máme na kontě 1786 obdržených bodů, USK 1836. Při dvaceti šesti zápasech, jež v této sezoně týmy odehrály, je rozdíl pouze necelé dva body na utkání. Když ale porovnáme počty nastřílených bodů 2449 : 1824, je rozdíl 24 bodů na utkání. USK inkasuje v průměru na zápas 70 bodů, ale naši hráči ve všech třech letošních vzájemných zápasech tuto kvótu výrazně překročili. Překvapivě možná více bodů jsme nastříleli na Folimance - ve třetím kole Kooperativa NBL to byla rovná stovka a v 6.kole Českého poháru 97. „Jen“ 83 bodů jsme zaznamenali na domácí palubovce ve 14.kole.

 

Z celkového počtu 64 vzájemných zápasů jsme zvítězili v šedesáti utkáních, z nichž byly čtyři v přípravě a dva vítězné v Českém poháru. Naše neporazitelnost trvá 52 zápasů v řadě. Poslední výhru slavilo USK 19.2.2003 na domácí palubovce, byť hrálo v oslabené sestavě. Od té doby, což je 22 zápasů, jsme na Folimance vyhrávali my. Průměrné skóre všech zápasů v NBL odehraných v Praze je 67:88 v náš prospěch. Vlastně to tak úplně pravda není. Počet zápasů odehraných v Praze na Folimance je o jeden nižší. V březnu roku 2010 se zápas v rámci projektu ČBF odehrál v Benešově. I tam jsme vyhráli 84:60. (na facebookovém profilu máme k tomuto zápasu jeden obrázek s otázkou).

 

Řekli před zápasem:

Ronen Ginzburg

Jak říkám vždy, proti každému soupeři musíme hrát plně koncentrovaní. Bez ohledu na to, jaký protivník proti nám stojí. Naši hráči teď mají volnější program a na zápasy, které teď hrajeme jen jednou týdně, se těší. V minulém utkání v Českém poháru jsme USK na jeho palubovce dokázali porazit poměrně jednoznačně a Pražané ve středečním zápase podlehli jednoznačně Pardubicím. Jenže každý zápas má svůj vlastní příběh a ten nás začíná v sobotu od půl šesté. Myslím si, že USK bude chtít odčinit svůj výkon z těchto utkání a bude se snažit nás nepustit do bodového trháku. I když Vysokoškoláci mají ve svém středu výborného střelce Bohačíka, není jejich styl založený na jednom hráči. Snaží se hrát kolektivně v útoku, ale hlavně v defenzívě, kde jim jejich mládí pomáhá k houževnatému a silovému pojetí obrany. Utkání může být náročné, ale nic jiného než naše vítězství neočekávám.

 
Petr Benda

I když se utkají dva týmy s velice dobrou obranou, dokonce dva nejlepší týmy v lize, nemusí padnout málo bodů. Zvlášť když ze zajištěné obrany po dobrém obranném doskoku budeme vyrážet do rychlých protiútoků. Naše útočné možnosti jsme v posledních dvou zápasech dobře prověřili. Na obranné polovině si budeme muset pohlídat nejlepšího střelce ligy Jaromíra Bohačíka. Ideálně ho co nejvíce odříznout od míče. Poslední zápas na Folimance jsme s přehledem vyhráli, a tak věřím, že si z něj vezmeme příklad.

 
 
 
 
vloženo: 10.03.2017 00:41 / přečteno: 1779x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.