V KOLÍNĚ SE SNADNO NEVYHRÁVÁ

V KOLÍNĚ SE SNADNO NEVYHRÁVÁ

K sobotnímu soupeři to máme ze všech týmů NBL po silnici nejblíže, nějakých 25 kilometrů, ale v tabulce A1 to bude souboj dvou týmů z opačných částí šestičlenné nadstavbové skupiny.

Sobotním zápasem v Kolíně začínají odvety v nadstavbové skupině A1. V prvním utkání v Nymburce jsme Kolín přehráli poměrně jednoznačným způsobem systémem start - cíl. Kolín byl ve vedení jen asi tři minuty na začátku a pak se pomalu rozdíl ve skóre navyšoval až na 35 bodů (69:34) ve třetí čtvrtině. Ke konci se hosté několika koši prosadili, snížili naše vedení, ale nikdy to nebylo na méně než 25 bodů.

 

Nyní však hrajeme v Kolíně a tam se většinou všem týmům nehraje úplně dobře. "Historie nám říká, že kdykoliv hrajeme v Kolíně, je to těžký zápas," zalistoval zpátky vzpomínkami trenér Amiel. „Kolín je jeden z těch týmů, který hraje hodně rozdílně doma a venku. V kolínská hala je menší a hostům, na rozdíl od domácích, se tam hůř střílí,“ přidal Matěj Svoboda a jeho slova dokazuje i statistika našich vzájemných utkání.

 

Celkem jsme s Kolínem odehráli v lize 35 zápasů. Na domácí palubovce jsme vyhráli všech 18 zápasů s celkovým skóre 1768:1156 tedy průměrný rozdíl je 34 bodů na zápas. Na venkovní palubovce jsme sehráli jen o jeden zápas méně a rozdíl ve skóre je necelých 22 bodů při celkovém skóre 1582:1209.

 

V kolínské hale jsme také prohráli jediný zápas s tímto soupeřem a to v roce 2012 s semifinále ligy. Na konci prvního prodloužení jsme měli o dva body méně (88:90). Na květnový zápas si vzpomíná i trenér Oren Amiel: „V tom zápase nás nechával Kolín střílet z dálky skoro bez obrany, ale my jsme se netrefovali. Byl to zvláštní zápas.“ Na tiskové konferenci po utkání řekl náš trenér Ronen Ginzburg: „V Kolíně se těžko hraje, zvlášť když se jejich oporám dařilo jako dneska, kdy proměňovali těžké střely.“

 

Na schopnosti hráčů Kolína střílet z každé vzdálenosti si musíme dát pozor. „Každý hráč Kolína může překvapit a dát v ten den klidně dvacet bodů. Nesmíme nikoho podcenit a nechat ho volného pro střelu,“ ví Matěj Svoboda. „Oni prostě na domácí palubovce hrají s velkým nadšením. Je to unikátní tým, který má spoustu útočných zbraní, nerozpakují se střílet z první volné pozice,“ varuje Oren Amiel a přidává recept: „Musíme hrát svou obranu, to nám přináší úspěch.“

 
Utkání začíná v kolínské hale Spojů tradičně v 17:45.
 
 
 
vloženo: 17.03.2017 13:38 / přečteno: 1135x
 
« Zpět

30.11.2017    18:30hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkSLUNETA Ústí nad Labem
SoupeřSLUNETA Ústí nad Labem
Kde hrajemeSportovní centrum Nymburk
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  123 45
67 8910 1112
13 14 1516171819
20212223242526
272829 30   
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
EŽP
AVE
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
J&T banka
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.