V KOLÍNĚ SE SNADNO NEVYHRÁVÁ

V KOLÍNĚ SE SNADNO NEVYHRÁVÁ

K sobotnímu soupeři to máme ze všech týmů NBL po silnici nejblíže, nějakých 25 kilometrů, ale v tabulce A1 to bude souboj dvou týmů z opačných částí šestičlenné nadstavbové skupiny.

Sobotním zápasem v Kolíně začínají odvety v nadstavbové skupině A1. V prvním utkání v Nymburce jsme Kolín přehráli poměrně jednoznačným způsobem systémem start - cíl. Kolín byl ve vedení jen asi tři minuty na začátku a pak se pomalu rozdíl ve skóre navyšoval až na 35 bodů (69:34) ve třetí čtvrtině. Ke konci se hosté několika koši prosadili, snížili naše vedení, ale nikdy to nebylo na méně než 25 bodů.

 

Nyní však hrajeme v Kolíně a tam se většinou všem týmům nehraje úplně dobře. "Historie nám říká, že kdykoliv hrajeme v Kolíně, je to těžký zápas," zalistoval zpátky vzpomínkami trenér Amiel. „Kolín je jeden z těch týmů, který hraje hodně rozdílně doma a venku. V kolínská hala je menší a hostům, na rozdíl od domácích, se tam hůř střílí,“ přidal Matěj Svoboda a jeho slova dokazuje i statistika našich vzájemných utkání.

 

Celkem jsme s Kolínem odehráli v lize 35 zápasů. Na domácí palubovce jsme vyhráli všech 18 zápasů s celkovým skóre 1768:1156 tedy průměrný rozdíl je 34 bodů na zápas. Na venkovní palubovce jsme sehráli jen o jeden zápas méně a rozdíl ve skóre je necelých 22 bodů při celkovém skóre 1582:1209.

 

V kolínské hale jsme také prohráli jediný zápas s tímto soupeřem a to v roce 2012 s semifinále ligy. Na konci prvního prodloužení jsme měli o dva body méně (88:90). Na květnový zápas si vzpomíná i trenér Oren Amiel: „V tom zápase nás nechával Kolín střílet z dálky skoro bez obrany, ale my jsme se netrefovali. Byl to zvláštní zápas.“ Na tiskové konferenci po utkání řekl náš trenér Ronen Ginzburg: „V Kolíně se těžko hraje, zvlášť když se jejich oporám dařilo jako dneska, kdy proměňovali těžké střely.“

 

Na schopnosti hráčů Kolína střílet z každé vzdálenosti si musíme dát pozor. „Každý hráč Kolína může překvapit a dát v ten den klidně dvacet bodů. Nesmíme nikoho podcenit a nechat ho volného pro střelu,“ ví Matěj Svoboda. „Oni prostě na domácí palubovce hrají s velkým nadšením. Je to unikátní tým, který má spoustu útočných zbraní, nerozpakují se střílet z první volné pozice,“ varuje Oren Amiel a přidává recept: „Musíme hrát svou obranu, to nám přináší úspěch.“

 
Utkání začíná v kolínské hale Spojů tradičně v 17:45.
 
 
 
vloženo: 17.03.2017 13:38 / přečteno: 1689x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.