SOUBOJ TROJKAŘŮ

SOUBOJ TROJKAŘŮ

Tři kola před koncem nadstavby nás čeká dlouhý výjezd do Opavy, aktuálně k pátému družstvu tabulky a tento tým je také naším horkým kandidátem na soupeře v semifinále.

Opava už má zajištěno nejhůře páté místo, ale pochopitelně se bude prát ještě o čtvrté, na kterém je teď momentálně USK Praha, Opava může myslet i na třetí místo, ale dostat se až sem, je závislé na více faktorech. Vzhledem k tomu, že USK i Opava mají zápas s námi před sebou, zisk bodů proti nám by se oběma klubům náramně hodil. USK i Opava mají na programu ještě zápas v Kolíně, který je také absolutně nevypočitatelným týmem. Třetím soupeře Opavy jsou doma Pardubice, které teď odevzdaly dva zápasy v řadě, USK hostí Děčín, se kterým má pozitivní bilanci. Boj o třetí až páté místo bude ještě docela zajímavý.

 

Uvědomuje se náš asistent trenéra Oren Amiel, jak je zápas pro soupeře důležitý? „Abych pravdu řekl, moc jsem nestudoval tabulku a možnosti posunu v pořadí týmů. Pro nás možná není výsledek důležitý pro tabulku, ale je velice důležitý pro sebedůvěru a dobré naladění týmu před blížícím se play-off. Z tohoto úhlu pohledu je důležitý každý zápas,“ vysvětlil Oren Amiel.

 

Družstva Nymburka a Opavy mají za sebou v neděli souboj B-týmů. BK Opava B ve finálové skupině 1.ligy nestačila na naši rezervu a prohrála 80:96. Na obou stranách na palubovku vyběhli dva hráči, kteří současně oblékají dres A-týmu. Za Nymburk to byli Martin Peterka a Matěj Svoboda a v modrých dresech Opavy se objevili Václav Bujnoch a Miroslav Kvapil. Naši dva hráči odehráli podstatnou část zápasu a byli hodně vidět. Martin Peterka nastřílel 33 bodů při střelbě z pole 21/14, doskočil 15 míčů a dohromady nashromáždil 47 valorizačních bodů. Matěj Svoboda přidal 32 bodů (z pole 17/11, trojky 7/4) a k 41 valorizačnímu bodu mu pomohlo 6 asistencí a stejný počet získaných faulů. Kvapil s Bujnochem za svých přibližně 25 minut dosáhli každý jen na 11 bodů a dohromady na 9 doskoků. Na utkání se byl podívat i Oren Amiel nemohl si nevšimnout výborného výkonu obou našich mladých hráčů do 23 let.

 

V této sezoně jsme s Opavou odehráli čtyři zápasy a svým průběhem neměli mnoho společného. Posledním bylo utkání, které jsme odehráli bezprostředně po smolném vyřazení z Champions League. Byl to zápas, který jsme v prvním poločase soupeři odevzdali. Padesát čtyři obdržených bodů byla velká nálož. Stačilo pět minut třetí čtvrtiny a bylo skoro vyrovnáno.  „Myslím, že jsme náladu po vyřazení z Ligy mistrů už vstřebali, stačí se podívat na zápas proti Děčínu. Očekávám, že už tak budeme hrát v každém zápase a náš výkon se bude zvedat,“ nemá obavy trenér Oren Amiel. 

 

Další tři zápasy, dva v lize a jeden v Českém poháru byly pod naší daleko lepší kontrolou. V Opavě, v prvním letošním měření sil, jsme vyhráli 89:71, když zpočátku mnoho bodů nepadalo. V odvetě v základní části se po vyrovnané první čtvrtině rozhodovalo o konečném třicetibodovém rozdílu ve druhé čtvrtině (29:15).

 

Finálový zápas Českého poháru je posledním zápasem, o kterém se zmíníme. Vyhráli jsme ho 72:52, když jsme v pohodě kontrolovali jeho průběh a v každé ze čtvrtin, kromě třetí, jsme mírně zvítězili. Jediné, co kazí dojem z utkání ve finále Českého poháru, bylo chování některých „fanoušků“ Opavy. Snad ze závisti zapomínali, že i Opava měla na soupisce cizince. „Já nevím, co křičeli, nerozuměl jsem jim (smích). Věřím, že naši hráči jsou profesionálové, že je to nechá v klidu. Navíc stejně jim nerozumí. My se budeme soustředit na to, co se děje mezi lajnami a ne na to, jak to vypadá v hledišti,“ mávl rukou Oren Amiel. Když pomineme pár jednotlivců, je atmosféra v Opavě vždy basketbalová a příjemná.

 

Jaký zápas na nás čeká? „Říkáme to vždy a bývá to tak – čeká nás těžký zápas, který musíme absolvovat po čtyřhodinové cestě. Opava je ofenzivní tým s dobrou komunikací, jejich systémy jsou dobře propracované. Hrají rychle dopředu, protože nedisponují těžkými pivoty,“ řekl o soupeři trenér Amiel, který však nepřemýšlí o tom, jestli je pro nás dobře nebo špatně, že má Opava subtilnější pivoty. „Prostě to tak je a hotovo. Náš systém tomu přizpůsobíme,“ usmíval se Oren Amiel. 

 

Na co si budeme muset dát pozor je střelba Opavy z dlouhé vzdálenosti.  „Jako tým  jsou hodně nebezpeční z trojkového území. Musíme dobře pokrýt perimetr. Mají nejvíce střel za tři body, mají nejvíce proměněných pokusů v lize, zalistoval Oren Amiel statistikami. Ale ani náš tým není pozadu v počtu úspěšných trojek. Dali jsme jen o jednu méně (267), ale při lepší úspěšnosti. 

 

Zápas v Opavě začíná v 18:00 hodin a sledovat ho můžete na serveru TV COM. 

 
vloženo: 28.03.2017 17:30 / přečteno: 1755x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.