OD ŠESTI POSLEDNÍ ZÁPAS A1

OD ŠESTI POSLEDNÍ ZÁPAS A1

V posledním utkání nadstavbové skupiny A1 přivítáme v úterý už od 18:00 hodin družstvo USK Praha. Pražané by potřebovali v Nymburce vyhrát, aby si bez ohledu na výsledek Opava - Pardubice zajistili čtvrté místo ve skupině.

Pro našeho soupeře to bude klíčový zápas z hlediska nasazení do play-off. Aktuálně je USK v tabulce na pátém místě. Pokud se podíváme na tabulku nikoliv z pohledu celkového skóre, ale za pomocí vzájemného skóre při rovnosti bodů, je USK na čtvrtém místě. Pokud Pražané prohrají a Opava doma porazí Pardubice, propadne se USK na páté místo a bude muset odehrát více zápasů na Moravě. „Hala v Opavě se umí dobře naplnit, zvlášť v zápasech play-off. Tam to má každý soupeř těžké. Prostředí je bouřlivé a pro domácí opravdu domácí,“ vypráví z vlastní zkušenosti Martin Kříž.

 

Pro náš tým zápas z hlediska pořadí v tabulce nic neřeší. Určitě budeme první, USK však může být naším semifinálovým soupeřem. „Není důležité, jak zápas zamíchá pořadím v tabulce. I když v našem případě není na umístění před play-off žádný význam, nechceme si před začátkem vyřazovacích bojů nijak pošpinit úspěšnou sezonu v české lize zbytečnou prohrou. A protože by mohlo být USK i našim soupeřem v play-off, nechceme jim dát sebemenší šanci pomýšlet na případný úspěch v zápase s námi,“ říká trenér Ronen Ginzburg.

 

Družstvo USK Praha se pod vedení Mirsada Aliloviče soustřeďuje na obrannou složku hry. Mají zdaleka druhou nejlepší obranu v lize. V průměru dostávají od soupeřů jen o necelý bod a půl více než my, což je číslo více než dobré. Pravdou je, že jsme týmu USK trochu „pomohli“ v zápasech nadstavby, kdy některé zápasy skončily vysokým bodovým součtem a kdy jsme soupeře spíše přehráli útokem než obranou. Vzpomeňme například obě utkání proti Pardubicím. Na druhou stranu styl naší hry poslední doby přinesl o 724 nastřílených bodů více než má USK, to je na zápas více o 23 bodů.

 

„Čeká nás agresivní a dynamický basketbal, presing po celém hřišti, hodně časté střídání soupeře. My se tím nesmíme nechat zaskočit a musíme hrát naši hru. My jsme na takovou hru připravení dobře ze zápasů Champions League a vloni i z VTB ligy. Bylo by dobré začít jako proti Děčínu, trefovat se hned od začátku a vyhrát co největším rozdílem,“ přestavuje si zápas Martin Kříž.

 

USK na specifickou soupisku. Jednak v ní jsou jen dva cizinci, Primorac a Madsen a „veteránem“ je Mladen Primorac ve 27 letech. Ve věku 25 let jsou v týmu Sov Michal Mareš a hlavně Jaromír Bohačík - kometa letošního ročníku ligy, aktuálně druhý nejproduktivnější hráč Kooperativa NBL 2016/17. „Mladší kluky z USK znám, když jsem tam hrát za dorost nebo za reprezentaci,“ vzpomněl na své spoluhráče Martin Kříž.  

 

„Utkání proti USK nám může hodně napovědět o naší hře před play-off. Víme, že budeme hrát proti houževnatému soupeři, který hodně rotuje sestavu a udržuje stále vysoký fyzický fond hráčů na palubovce. Do zápasu musíme vstoupit s plným soustředěním, abychom nevydávali zbytečně energii na zlikvidování případného náskoku soupeře. Při jeho kvalitě obrany to je vždy o trochu těžší,“ uzavřel trenér Ronen Ginzburg.  

 
vloženo: 03.04.2017 07:40 / aktualizováno: 03.04.2017 11:40 / přečteno: 1664x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.