TRIP DO OPAVY

TRIP DO OPAVY

Vedení nymburského týmu neponechalo nic náhodě a hráči jsou již od pátečního večera v Opavě a připravují se na druhý dvojzápas semifinálové série.

Po pátečním odpoledním tréninku a společné večeři ve Sportovním centru vyrazili naši hráči do Opavy. V autobuse z aktuální soupisky chyběl jen Matěj Svoboda, který bude pomáhat hráčům B-týmu v historicky prvním turnaji Final Four 1.ligy. Martin Peterka, nejužitečnější hráč první ligy však „propustku“ nedostal.

 

Po dvou naprosto jednoznačných vítězstvích v prvních dvou zápasech semifinále v Nymburce by se mohlo zdát, že další dva zápasy jsou jen formalitou. „Výsledky Opavy v domácím prostředí jsou o mnoho lepší než na venkovních palubovkách,“ říká trenér Ronen Ginzburg. Opava na domácí palubovce zvítězila v jedenácti ze šestnácti zápasů a průměrně nastřílela 85,7 bodů na utkání. „Sice jsme vyhráli oba zápasy, ale byly to výsledky kolem dvaceti bodů. Velká část zápasu byla vyrovnaná,“ doplnil náš kouč.

 

V prvním letošním zápase v Opavě jsme zvítězili 89:71 a ve druhém v nadstavbě jsme se potkali s lepším útokem a zvítězili jsme 103:82. Byla to jediná stovka, kterou museli opavští Tifosi v této sezoně doma překousnout. I Pardubice, druhý tým ligy, zde hrát obě utkání s rozdílem do deseti bodů.

 

„Opava bude mít doma určitě větší podporu, to vím a s tím počítáme. My ale budeme plně soustředění od úvodu zápasu,“ slibuje za hráče trenér Ginzburg. Dá se zopakovat způsob boje jako v prvních dvou utkáních série? „Ano, je to náš styl hry a my ho nechceme měnit. Musíme být soustředění na obranný doskok, abychom pak z rychlých protiútoků měli co nejvíce otevřených střel,“ plánuje kouč Ginzburg.

 

Opava v Nymburce hrála s úzkou rotací devíti hráčů. Bude to stačit i na dvě odvety? „Je to těžké hrát v tak úzké rotaci, ale týmový duch podpořený diváckou kulisou pomůže tento handicap alespoň trochu eliminovat,“ domnívá se Ronen Ginzburg.

 

V této sezoně jsme zatím prohráli jediný zápas v Pardubicích, a tak se trochu očekává i konec semifinálové série v neděli. „Ano, byl bych rád, ale nikdo to před začátkem zápasu nemůže říct se stoprocentní jistotou. My chceme vyhrát každý zápas, ale basketbal chyby neodpouští,“ zůstává opatrný náš trenér.

 

Zápasy číslo tři a čtyři proti Opavě začínají v sobotu i neděli v 16:00 hodin a sledovat je můžete na serveru TVCOMu.

 
 
vloženo: 06.05.2017 12:49 / přečteno: 2000x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.