POSLEDNÍ ZÁPAS UŽ ZÍTRA

POSLEDNÍ ZÁPAS UŽ ZÍTRA

Už jen 33 hodin bude jasné, zda získá premiérový titul Mistra Kooperativa NBL Děčín nebo čtrnáctý v řadě Nymburk. V prvním zápase minulou středu byly karty rozdány, zítra se partie dohraje.

Více trumfů má náš tým. Jednak hraje v domácím prostředí, kde naposledy prohrál 19.května 2010 v semifinále s Pardubicemi a finálová prohra se datuje ještě o sedm let dříve (21.5.2003 s Opavou).  Pokud jsme v daném roce získali mistrovský titul, doma jsme neprohráli ve finále ani jednou.

 

Druhou výhodou je jedenáctibodový náskok z prvního utkání, a tak k postupu stačí jakákoliv výhra a stačit může i desetibodová prohra. V případě jedenáctibodové porážky by se prodlužovalo. „Velikost rozdílu nic neřeší, protože doma vyhrajeme,“ mávl rukou Vojtěch Hruban. Navíc náskok zase není tak velký, aby naši hráči podlehli uspokojení. Však i trenér Budínský má svůj plán, který citoval server iBasket.cz: „Když každou čtvrtinu vyhrajeme o tři, tak celý zápas o dvanáct,“ řekl kouč Válečníků. „I my jsme měli takový plán v utkání se Sassari,“ pokyvoval souhlasně hlavou trenér Ginzburg. Proti Sassari nám to nevyšlo o bod. „Nechceme dvakrát vstoupit do téže řeky,“ dušoval se už před prvním zápasem Vojta Hruban.

 

„Bude to poslední zápas v tomto podivném systému. Na palubovce Děčína jsme si vytvořili dobré podmínky do odvety a teď potřebujeme v Nymburce dokončit naši započatou práci. Musíme přijít opravdu plně koncentrovaní. Je to vlastně jako pohárový zápas, kdy se do jednoho utkání vtěsná úsilí celého roku,“ řekl k úternímu utkání Ronen Ginzburg. A také konkretizoval: „Musíme z prvního zápasu zopakovat obranný doskok a nedávat soupeři příležitost k útočnému doskoku. Lépe zvládat hru jedna na jedna, ještě zlepšit pick and roll.“

 

„Je potřeba také zlepšit střelbu. V prvním zápase nám nepadalo z dálky, tedy kromě Howieho. Měli jsme hodně otevřených střel, ale dávali jsme každou pátou. Procento bude doma lepší. Když vystřelíme třicet trojek jako v Děčíně, musíme jich dát více než osm,“ pojmenoval bolavou patu prvního zápasu Vojtěch Hruban.

 

Poslední finálový zápas začíná v 18:30 a půlka kapacity haly je již vyprodána. Přijďte včas! Těšit se můžete na doprovodný program, jsme představili v minulém článku. 

 
vloženo: 22.05.2017 11:30 / přečteno: 2022x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.