HISTORICKY PRVNÍ ZÁPAS

HISTORICKY PRVNÍ ZÁPAS

Napočítali jsme celkem čtyři důvody, proč přijít v sobotu 21.října v 17:00 hodin do Sportovního centra na utkání nymburských Lvů a klubu s všeobjímajícím názvem Olomoucko.

Těžko říct, kterým začít. Začněme od toho největšího, alespoň co se týče velikosti postavy. Trenérem nově vzniklého klubu je Predrag Benáček, pravděpodobně nejmohutnější postava trenérské ekipy jednotlivých týmů KNBL. Predrag vyslyšel lákání hanáckého klubu a po dlouhých devíti letech strávených v Kolíně se přesunul do Olomouckého kraje. V této destinaci to nebude jeho první štace. Už v sezoně 2004/05 dovedl prostějovské Orly na stupně vítězů. Po konci v Prostějově byl trenérem na Kypru a před Prostějovem vedl i náš klub. V roce 2001 vystřídal u kormidla našeho A-týmu Michala Fraňka, vytíženého povinnostmi v soukromém sektoru. Náš tým dovedl také k první medaili v sezoně 2001/02. V dalším období odešel uprostřed sezony po prohře na USK.
 

Druhou postavou ve vztahu k Nymburku je Michal OBA Křemen. Snad se na nás Michal nebude zlobit, veterán českého basketbalu, rodák z Mariánských Lázní, který začínal v Brně (BVV nebo A Plus trenéra Pospíšila), nejdelší část své kariéry však strávil v našem klubu – šest let mezi roky 2006 a 2012. Je tedy šestinásobným mistrem ČR. Po dvou letech na Kypru a roce v Rumunsku odehrál dva roky v mmcité Brno a nyní je členem nové vzniklého klubu.  „Lákalo být u zrodu něčeho nového,“ poznamenal k přestupu Michal Křemen.

 

Dalšími dvěma lákadly by měly být nové postavy v dresu Nymburka. Na lavičce prožije první zápas slovinský asistent trenéra Aleksandar Sekulić, jak jsme již uvedli v tiskové zprávě, asistent reprezentace Slovinska – čerstvého mistra Evropy 2017. Trenérské praxi se Sekulić věnuje už více než dvacet let. Ve Slovinsku kromě mládežnických a žákovských týmů v Geoplinu Slovan Ljubljana vedl také mužský A-tým téhož klubu. Tři roky působil v Krka Novo Mesto.

 

Možná ještě zajímavější bude zjistit, jakou velikost dresu skutečně používá Waverly Austin. Tento stodvacetikilový chlap nahradil, alespoň na dobu svého try outu, Huntera Mickelsona. Podle své postavy by mohl být pod košem důraznější než jeho předchůdce. Ovšem po třech trénincích nemůžeme čekat žádné velké zázraky, zvlášť když ještě v této sezoně neodehrál žádný zápas.

 

Do vzájemného utkání, které je pochopitelně prvním měřením sil, jdou oba týmy z rozdílných poloh v tabulce. Zatímco náš tým je bez porážky na druhém místě (protože Opava má o zápas více), BK Olomoucko je na devátém místě s jednou výhrou a třemi prohrami. S takovým umístěním na konci základní a nadstavbové části by v klubu soupeře nebyli spokojeni. Před sezonou vyhlásili umístění do osmého místa. Ve své přípravě možná trochu v klubu BK Olomoucko doplatili na nejasnosti kolem získání licence po zaniknuvším klubu Orli Prostějov. Volní hráči pomalu mizeli, když se konečně rozhodlo, že dluhy Orlů budou uhrazeny a licence přejde na Olomoucku, už mnozí byli pod smlouvami.

 
 V prvním kole Olomoucko možná trochu nečekaně prohrálo vysoko na USK 67:83 a ve druhém kole je zaskočil o Kolín 77:83 na domácí palubovce. Třetí kolo v Děčíně bylo vyrovnanější, zápas byl hodně útočně laděný (84:96). Teprve v minulém kole Olomoucko rozprášilo Ústí 104:83. Naše zápasy byly vždy pro nás vítězné, porazili jsme Ostravu 106:77, Svitavy 90:80 a Děčín 99:64. Utkání s USK bylo odloženo z října na prosinec kvůli kolizi s termínem BCL. 
 
vloženo: 20.10.2017 13:37 / přečteno: 1890x
 
« Zpět

23.09.2018    18:00hNejbližší zápas

KK Krka Novo MestoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřKK Krka Novo Mesto
Kde hrajemeŠD Leon Štukelj, Novo Mesto
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
34 567 89
10 11121314 1516
171819 202122 23
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
AUTOSALON LOUDA
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
Dr. MAX
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Velišek  - Podpěra
STARLIFE
ADIDAS
LION SPORT
CAR 4 WAY
J&T BANKA
GEOSAN THETA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.