POSLEDNÍ LIGA PŘED PAUZOU

POSLEDNÍ LIGA PŘED PAUZOU

Do Nymburka míří jeden z mladší týmů Kooperativa NBL po hráčské stránce mmcité Brno. Jejich realizační tým však nejmladší určitě je.


Součet věku hlavního trenéra Dejana Jakary a asistenta Martina Vaňka je 53 let a to je jen o sedm více než věk našeho hlavního kouče. Na pozici generálního manažéra najdeme v Brně Filipa Jimramovského – 21 let, který ze zdravotních důvodů musel ukončit hráčskou kariéru. Mladý je i tým. „Není to takový extrém, jako je v USK,“ porovnává Pavel Pumprla, ale přesto mají předpoklady, aby se hrálo rychle. S tím však Pavel žádné problémy nespojuje: „My jsme schopni i při relativním stáří nasadit takové tempo, že mladí nestíhají. Neřekl bych, že budou mladí rychlejší, ale budou bláznivější. Upřímně, nepřemýšlíme o tom, že by nám Brno mělo doma působit větší potíže.“

 

Možná větší těžkosti by mohl přinést program našeho týmu. „Z Itálie jsme se vrátili ve čtvrtek až pozdě večer. V zápasech tohoto typu se musíme soustředit nejvíce na vlastní hru než na hru soupeře. Při našem náročném programu nemáme na skauting soupeře ani tolik času,“ přemítá trenér Oren Amiel. A Pampi dodal i z vlastní zkušenosti: „Uvidíme jak těžké nohy si přivezou kluci z Itálie po složité cestě." Ještěže hrajeme utkání na domácí palubovce a nemusíme trávit jdalší hodiny na cestě autobusem.

 

Hra na půl plynu nám v této sezoně není vlastní. „Nechceme slevovat z našich nároků. V úterý nás čeká Oostende, a my nechceme vypadnout z nastoleného trendu, který máme. Do zápasu půjdeme naplno,“ odmítá nějaké podcenění Pavel Pumprla. Také větší rotace pomůže rozložení minut a zápasového zatížení. „Pochopitelně úkolem předřazeným před rozdělením minut je zápas vyhrát,“ avizuje trenér Amiel, který do zápasů české ligy, ale i Champions League snaží minuty opravdu pečlivě rozdělovat.

 

Družstvo z Brna má nového trenéra Dejana Jakaru. „Jeho příchod je obrovským plusem, odvádí neuvěřitelnou práci na palubovce i mimo ni. Přestože je mladý, má velké zkušenosti a ví, jak na to s hráči. Právě on bude klíčový faktor možného úspěchu,“ nechal se slyšet pro server iBasket Filip Jimramovský, manažer klubu. Také Pavel Pumprla byl tak trochu u příchodu nového trenéra do Brna. „Když se schylovalo k výměně, byl jsem do konverzace okrajově zapojen. Byl jsem požádán o sdělení názorů na některé trenéry. Od Pavla Beneše jsem slyšel na Dejana velkou chválu. Měl ambici trénovat vlastní tým. Je mladý,progresivní a snaží se na sobě pracovat, což je sympatické a podle historie je zvyklý pracovat s mladými hráči. A jak mám zprávy od bráchy, hráčům jeho styl sedí a oproti loňsku je to velká změna k lepšímu.“   

 

Trenér si vybral i zajímavý hráčský kádr, v němž jsou tři zahraniční hráči Brian Sullivan, Mladen Primorac, Kevin Mays a, kteří jsou v listině střelců Kooperativa NBL na prvním, osmém a dvacátém pátém místě. Když k tomu přidáme ještě Jana Tomance a Radka Pumprlu a jejich body, získáme 90% produktivity celého týmu.  

 

Posledně jmenovaný, jak jistě všichni vědí, je bratrem našeho Pavla Pumprly. Dojde na jejich vzájemný souboj? Pavel v posledním zápase proti Avellinu nenastoupil, ale jeho záda jsou již v pořádku, a tak by je mohl čekat pořádný bratrský souboj. „Vloni jsme odehráli s Brnem přípravný zápas a v prvním ligovém jsme se, pokud si dobře pamatuji, moc nepotkali. Při druhém jsem už byl pro zranění mimo hru,“ pamatoval si přesně Pampi, který ve zmiňovaném zápase odehrál jen necelých 7 minut.

 

A možná ani k přímému souboji na pozici nedojde. „Letos jsem se trochu posunul na pozici více pod koš,“ vysvětluje Pavel, který často nastupuje na pozici čtyři. „Nevím, zda je brácha už ve fázi, kdy si na mě dovolí a na druhou stranu já jsem ve fázi, kdy nějak bedlivě nesleduji údaje ve statistikách. V tomhle jsme se minuli. Spíše si přejeme v zápasech úspěch. Utkání o postup do finále ligy by asi bylo vyhecované, ale Brno zatím působí v těch patrech tabulky, které jsou od nás vzdálené a to ubírá na míře hecování.

 
Utkání proti sedmému Brnu začíná v sobotu na sv.Martina 11.11. v 17:00 hodin. 
 
vloženo: 10.11.2017 13:13 / přečteno: 1511x
 
« Zpět

23.09.2018    18:00hNejbližší zápas

KK Krka Novo MestoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřKK Krka Novo Mesto
Kde hrajemeŠD Leon Štukelj, Novo Mesto
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
34 567 89
10 11121314 1516
171819 202122 23
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
AUTOSALON LOUDA
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
Dr. MAX
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Velišek  - Podpěra
STARLIFE
ADIDAS
LION SPORT
CAR 4 WAY
J&T BANKA
GEOSAN THETA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.