BEZVÝHRY PROTI BEZPROHRY

BEZVÝHRY PROTI BEZPROHRY

V posledním kole první poloviny základní části se utkají dva týmy z opačných pólů tabulky a to znamená, že favorit zápasu, i když hrajeme venkovní zápas, je jednoznačně daný.

Během reprezentační přestávky oba týmy řešily komplikované situace. Náš tým se potýkal s malým počtem hráčů, protože více než polovina z nich byla s reprezentací. Jindřichův Hradec pro změnu sáhl dramaticky do sestavy a rozloučil se se všemi zahraničními hráči vyjma Tawiaha.  Klub rozvázal smlouvy se třemi Američany a Lions opoustili Danny Lawhorn, Cameron Jones a Josh Turner. Jenže po odchodu tří zmiňovaných požádal o uvolnění také Chris Tawiah a bylo mo vedením klubu vyhověno.
 

„Dospěl jsem k tomu, že prostě Američané nejsou lepší než naši čeští hráči. Proto nemá žádnou cenu je v týmu držet,“ zdůrazňuje hlavní trenér basketbalistů Karel Forejt v článku na iBasketu.  „Bodové příspěvky se od Američanů v soutěžních zápasech začaly pomalu vytrácet a obrana byla stále v jejich podání špatná,“ popsal pro stejný server Karel Forejt.

 

V minulém utkání proti Děčínu tak Lions vyrukovali se dvěma novými hráči. Prvním z nich je Edi Sinadinović-Stojilković, který nebude v české lize nováčkem. V minulé sezoně odehrál půl roku v Brně. Zpočátku hodně využívaný hráč se na začátku ledna s týmem na pokračování nedohodl. Druhým novým hráčem je 189 centimetrů vysoký americký křídelník Upchurch, který loňskou sezonu strávil ve finském týmu Hyvinkaan Ponteva (2.liga), kde v průměru zapisoval 33 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí.

 

Kromě nových hráčů se po zranění vrací Lukáš Stegbauer a také legenda Standa Zuzák. Jediným hráčem, který zůstává na marodce Jindřichova Hradce, je Theodor Dlugoš.

 

Do Jindřichova Hradce odjedeme s dvanáctkou hráčů, pravděpodobně bude chybět Petr Benda. Jeho lehké zranění kolena více potřebuje klid než zápasovou zátěž. Navíc nás čeká ve středu důležitý zápas v Champions League a také se blíží konec try outu pivota Godfreye, a díky absenci Petra tak může dostat výraznější porci minut. Zajímavý zápas může odehrát Martin Kolář, který bude mít šanci zahrát si proti svému spoluhráči z B-týmu Nymburka Lukáši Stegbauerovi. Druhý jeho parťák z Nymburka Theodor Dlugoš je bohužel zraněný.

 

Je nad slunce jasné, že jedeme k Vajgaru pro dva body. Nic nenamítá ani historie vzájemných zápasů, kdy lze vyčíst, že nás náš sobotní soupeř ještě nikdy neporazil a dokonce ani nehrál těsný zápas. Nejvyrovnanější závěrečné skóre bylo 96:83, 26.ledna 2014 právě v Jindřichově Hradci. Ostatní zápasy skončily rozdílem vyšším, nejvyšší rozdíl má hodnotu 61 bodů. Téměř v polovině ze všech 15 utkání jsme nastříleli více než sto bodů. Je tedy otázkou, zda bude výběrčí poplatků v našem týmu opět v permanenci. 

 

Trenér Oren Amiel před zápasem: „Jindřichův Hradec výrazně změnil kádr a vůbec nevíme, co od nich můžeme očekávat. Podívali jsme se na video ze včerejšího zápasu, jak hráli v Děčíně a z toho budeme vycházet. Musíme přijet připravení a během celého zápase udržet stejnou energii jako v zápase proti Ústí.“ 

 

Pavel Pumprla před zápasem: „Musíme k zápasu přistoupit zase jako ve čtvrtek proti Ústí. Jedeme hrát s týmem, který ještě nevyhrál a teď protočil polovinu sestavy, resp. všechny cizince. Jenže v minulém kole odehrál slušné tři čtvrtiny v Děčíně, a to znamená, že nemůžeme jet s tím, že se zápas  vyhraje sám. Není to zápas v Přelouči, Jindřichův Hradec má svou kvalitu. Pokud ale přistoupíme k zápasu zodpovědně a nastoupíme na ně od začátku, žádné problémy nenastanou.

Je třeba mít na paměti, že hráčská kvalita soupeře se projeví v okamžiku, kdy mu k tomu dáme prostor. Pokud na ně zatlačíme, budou se prosazovat mnohem hůř a nezačnou si věřit. Pokud jim na začátku dovolíme lehké střely, chytnou se, a pak může být nebezpečný skoro každý tým.

 
Martin Kolář před zápasem: „Zápas s Jindřichovým Hradcem bude podobný jako zápas s Ústím. Všechno je to jen o nás a naší hře. Doufám, že mi trenér dá opět šanci, kde budu moci ukázat, na co mám.“ 
 
vloženo: 01.12.2017 17:22 / přečteno: 945x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.