ODVETY ZAČÍNÁME V OSTRAVĚ

ODVETY ZAČÍNÁME V OSTRAVĚ

Naši hráči sobotním utkáním v Kooperativa NBL odstartují sérii, kdy během 168 hodin odehrají čtyři zápasy ve třech halách a dvou zemích a … s jedním míčem.

Prvním zápasem na řadě je utkání v Ostravě, kterým odstartujeme druhou polovinu základní části NBL. Pokračujme v Nymburce v pondělí odloženým zápasem třetího kola proti USK. Termín tohoto utkání kolidoval v říjnu se zápasem Champions League proti Nanterre 92. Shodou okolností bude francouzský celek tím třetím soupeřem ve středu. Rychlý sled zápasů zakončíme na domácí palubovce zápasem se Svitavami Luboše Růžičky.
 

„Náš program v následujícím týdnu bude opravdu ostrý. Čtyři zápasy včetně dvou výletů, to bude opravdu náročné. Proto si myslím, že energie, soustředění a plnění všech úkolů bude důležitější než taktika. Říkám to vždycky, na každého soupeře, zvlášť v jeho domácím prostředí, si musíme dát pozor. Ostrava je v české lize nejlépe doskakujícím týmem v útoku a na perimetru mají nebezpečné střelce, kteří se starají o body,“ poznamenal k utkání trenér Oren Amiel.

 

V prvním utkání na začátku sezony jsme si s nově složeným týmem Ostravy vcelku bez větších problémů poradili. Vyhráli jsme 106:77, když jsme rozhodli už v prvním poločase, ve kterém jsme zvítězili 59:29. Ve druhé dvacetiminutovce jsme však polevili a hosté ho o bod vyhráli. Jenže v posledních dvou ligových zápasech se podobný „výpadek“ ve druhém poločase nekonal a jak jsme utkání začali, tak jsme v něm i pokračovali po změně stran. Dá se sice předpokládat, že se trenér bude maximálně snažit rozdělit minuty na všechny hráče, ale při jejich kvalitě by to nemělo mít na náš výkon velký a zásadní vliv. Bude také záležet na tom, kdo dostane na sobotu úplné volno kvůli třináctičlennému kádru.

 

Aktuálně je Nová Huť sedmá s pěti výhrami a všechny je dosáhla na domácí palubovce. Tím pravděpodobně nejcennějším pro ně je výhra nad Svitavami. Před dvěma dny nepříjemně potrápili doma Děčín, ale koncem října prohráli s Ústím. Ostrava ve srovnání s prvním ligovým zápasem doplnila kádr. Přišli dva noví hráči Payne a Blagojevič a s nimi přišlo průměrně u Payneho 14,6 bodů na zápas a u Blagojeviče 13,6 bodů na zápas. Když k tomu prodáme duo S – Stojačič (17 bodů na zápas) a Stanojevič (14,7 bodů na zápas) a Woodse (16.1 bodů na zápas), máme kompletní údernou pětku. Počet jimi nastřílených bodů (708) činí z celkového počtu bodů dosažených Ostravou (937) celé tři čtvrtiny.

 
Utkání v Otravě začíná v 17:30 a bude ho přenášet TVCOM. 
 
vloženo: 08.12.2017 13:51 / přečteno: 1092x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.