ROK ZAKONČÍME NA FOLIMANCE

ROK ZAKONČÍME NA FOLIMANCE

Naši basketbalisté odehrají v pátek 29.prosince poslední zápas v Kooperativa NBL letošního roku 2017 na palubovce USK Praha.

Je jasné, že po tomto zápase přejdeme do nového roku 2018 na prvním místě tabulky a to i v případě, že bychom utkání na Folimance prohráli. USK umí být nebezpečným soupeřem, přesvědčit se o tom mohli Válečníci z Děčína, nicméně čekat, že zrovna v utkání  14.kola dojde k překvapení, je hodně smělé. Zvlášť s přihlédnutím k prvnímu zápasu letošního ročníku KNBL v Nymburce, který jsme odehráli díky termínové kolizi teprve před třemi týdny.  

 

„Družstvo plné mladých hráčů, jako je USK, je vždy nevyzpytatelné. Nejlepším způsobem, jak s takovým týmem vést utkání, je hned na začátku rozdat svoje karty, podle kterých se bude hrát. Musíme hrát rychle a chytře a hlavně soustředěně. V minulém zápase nám USK nastřílelo docela dost trojek, proto musíme na perimetru lépe bránit,“ přemýšlel před zápasem s USK trenér Oren Amiel. Uvidíme, jak se povede Janu Křivánkovi, který nám v prvním utkání nasázel 25 bodů mimo jiné i díky pěti trojkám nebo Ondrovi Sehnalovi, který přidal další čtyři trojky.  

 

Utkání se bude hrát po týdenním volnu, což může být vždy trochu ošidné a před několika lety přinášel tento termín pro nás vyrovnaná utkání a dokonce i nějaké prohry. Vzpomínky na poslední povánoční prohru však už pozvolna zanáší prach zapomnění. V roce 2012 jsme nevyzráli na severu Čech na Děčín a padli jsme 78:80. O rok později jsme si poradili s Pardubicemi (89:76) o další rok později s USK Praha doma (68:48) a v minulé sezoně jsme v Ústí rozprášili Slunetu 100:57.

 

Pro zápas na Folimance bude mít trenér Amiel připravené všechny hráče, tedy i před Vánoci nemocného Vojtu Hrubana, který už v minulých dnech pilně trénoval. „Dvanáctku hráčů k zápasu určím až po ranním tréninku,“ dodal Oren Amiel.

 

Utkání s USK Praha začíná v Praze v 18:00 hodin.   

 
vloženo: 29.12.2017 00:21 / přečteno: 892x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.