KONTROLOVANÉ VÍTĚZSTVÍ NAD USK

KONTROLOVANÉ VÍTĚZSTVÍ NAD USK

Na Folimance jsme poslední utkání tohoto roku a první po vánočním volnu zvládli systémem start-cíl, když jsme byli kromě jednoho útoku na začátku po celou dobu ve vedení.

Znovu jsme dokázali zapojit do zápasu všechny hráče na poměrně stejný časový úsek. Nejvíce času strávil na palubovce Vojta Hruban, jeho chronometr se zastavil minutu nad dvacítkou a to byl jediný hráč, který přesáhl 19 minut. Nejméně odehrál Boris Barač 11,5 minuty. Do listiny střelců se zapsali opět všichni a dvouciferné střelce jsme měli tři - Hruban, Ray a Berisha.

 

Velkou roli hrály v konečném účtování ztracené míče USK, především v prvním poločase. V první čtvrtině to byla v průměru každých osmdesát sekund jedna ztráta. Celkem se domácí dopustili za dvacet minut třinácti ztrát, přičemž polovina jich přišla díky naší aktivitě v obraně. Povedlo se nám při cloně dvojicí hráčů vytlačit rozehrávače domácích s míčem až za půlící čáru a jednou jsme v prvních deseti minutách zabrzdili obranou třemi muži útok USK více než 8 sekund na obranné polovině - a to se nesmí. Ve druhém poločase se počet ztrát vyrovnal a relativně vyrovnané bylo i skóre.

 

Zápasové skóre otevřel Martin Kříž dvoubodovým košem po útočném doskoku, ale Marek Sehnal trojkou dostal svůj tým do vedení. To však trvalo pět sekund. Za tu dobu jsme stačili rozehrát a Dardan Berisha skórovat hned po doběhnutí k trojkovému oblouku. Dvě skvostné přihrávky Gena na Bočiho a Petra Bendu znamenaly vedení 9:4. Další pěknou přihrávku přes hlavu do tandemu na Martina Kříže se prezentoval Dardan a pěkný úvod dokončil Boči výborným individuálním uvolněním (6:13). I když se USK v šesté minutě přitáhlo na 10:13, Martin Peterka trojkou možné nebezpečí vyrovnání odvrátil. Do konce čtvrtiny jsme vedení dotáhli na deset bodů.

 

Hned na začátku druhé čtvrtiny musel ukázat Alex Davis, jak pozorný je. Tomáš Vyoral naznačil trojkovou střelu, ale místo toho přihrál na nabíhajícího Davise. Jeho myšlenky sice už zabloudily určitě k budování pozice na doskok, ale míč, který k němu přiletěl, zpracoval a zakončil. Pak jsme ani po třech útočných doskocích nedostali míč do koše a Mareš z rychlého protiútoku trestal (21:29). Divoká byla i trojka o desku Sehnala, ale pivotmanská otáčka Petra Bendy po přebrání malým hráčem byla luxusní, stejně jako smečovaný koš Pampiho po dalším zisku míče. Ve druhé čtvrtině se domácí zlepšili na útočném doskoku, a tak nebylo ani tolik našich útoků. Až ve druhé polovině druhé čtvrtiny jsme čtyřmi trojkami (2 Berisha a 2 Hruban) navýšili vedení o deset bodů na 28:48.

 

Po celý první poločas by křivka zapisující zvyšování našeho náskoku stále pravidelně rostla. Ve druhém poločase však na ní vznikly dvě vlny. Na té první, na úvod třetí čtvrtiny, se podílel Madsen, který v podkošovém prostoru těžil z výborných přihrávek svých spoluhráčů. Za pozornost stojí první koš domácích ve třetí čtvrtině. Od vystřelení do propadnutí obroučkou uplynuly dobré čtyři sekundy. Dlouhou dobu míč poskakoval po obroučce, než jí propad. Po čtyřech minutách druhého poločasu ztráceli domácí „jen“ 13 bodů (40:53). Ovšem šňůra 13:0 naše vedení opět posílila.

 

Druhou vlnku na tendenci růstu náskoku přinesl úvod čtvrté čtvrtiny. Domácí dali tři trojky. Trefil se junior Žihla a dokonce i pivot Rains. Pět minut jsme čekali na první body, postaral se o ně Petr Benda po útočném doskoku, což znamenalo, že jsme úvodní pětiminutovku prohráli 2:13. Na to se nemohl dívat Kendrick Ray a nakopl svoje raketové motory v nohách. Za podpory svých spoluhráčů vyseknul dva skvostné dunky a jednu trojku, pět bodů přidal Vojta Hruban. To znamenalo, že jsme další tříminutový úsek vyhráli 14:3. Nejparádnější akci si Kendrick nechal na předposlední minutu zápasu. V útoku tři na jedna si nechal Vojtou nalít míč k obroučce a efektním způsobem zakončil.

 

Body: Sehnal 15, Mareš 14, Madsen 9, Křivánek 8, Tůma 8, Raines 5, Žikla 3, Bookert 2, Petružela 2, Štěrba 1 - Hruban 22, Ray 16, Berisha 13, Benda 8, Bohačík 8, Kříž 5, Davis 4, Vyoral 4, Barac 3, Peterka 3, Lawrence 2, Pumprla 2, střelba za 2 body: 28/13:42/25, trojky: 26/10:26/9, TH: 22/11 : 18/13, doskoky: 36:38, fauly: 21:23, ztráty: 22:13, zisky: 5:10, body z rychlého protiútoku: 10:27, body po ztrátě soupeře: 16:30, body střídajících hráčů: 16:54, čtvrtiny: 17:27, 11:21, 19:25, 21:17

 
vloženo: 30.12.2017 01:05 / přečteno: 986x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.