DARDAN JE MVP

DARDAN JE MVP

Dardan Berisha byl zvolen nejužitečnějším hráčem 10. kola Basketball Champions League, kdy jsme hostili Telekom Baskets Bonn.

V utkání proti německému týmu nastřílel Dardan 24 bodů, k tomu přidal 5 doskoků a 6 asistencí za necelých 26 minut na palubovce. Čtyřiadvacet bodů Dardana vyrovnalo individuální rekord Petra Bendy, kterého docílil shodou okolností také právě proti Bonnu, tenkrát na jeho palubovce.  

 

Naše kosovsko-polská posila pomohla skoro čtvrtinou k prvnímu více než stobodovému zápasu, který skončil v naší skupině po 40 minutách čistého času. Dokonce to byl zápas, který jako jediný ze všech v BCL včetně kvalifikace skončil s více než dvěma stovkami nastřílených bodů v normální hrací době.

  

Dardan přišel do Nymburka koncem listopadu a nahradil Američana Quincy Diggse. První zápas, který absolvoval, bylo utkání proti Slunetě Ústí nad Labem. V sedmi z osmi zápasů zatížil konto soupeře dvouciferným počtem bodů a jeho průměr činí 12,1 bodů na zápas. S tímto průměrem je na 32.místě žebříčku NBL. Jenže pro nymburské hráče, kteří v lize zpravidla neodehrají více než 25 minut, je tento žebříček zavádějící. K bodům přidal Dardan v osmi zápasech 22 doskoků, 29 asistencí, 15 zisků  a pouze 8 ztrát.

 

V BCL zatím Dardan odehrál 4 zápasy, proti Bonnu to byl první domácí. Celkem nastřílel 63 bodů, což je necelých 16 na zápas. K tomu má 12 asistencí a 11 doskoků.

 
Na jeho akce v utkání proti Bonnu se můžete podívat zde
 
vloženo: 12.01.2018 15:06 / přečteno: 721x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.