DNES S OPAVOU O LIGOVÉ BODY

DNES S OPAVOU O LIGOVÉ BODY

Jubilejní sedmdesátý vzájemný zápas náš čeká dnes od 18:00 v Opavě, ke kterému nastoupíme jen dvacet čtyři hodiny po utkání Českého poháru v Ostravě.

Z uplynulých šedesáti devíti zápasů (z toho 6 v Českém poháru) bylo 52 vítězných a 17 prohraných. Poslední porážka však není tak stará. V loňském play-off nás Opava právě na domácí palubovce překvapila a dokázala zvítězit 80:76. V prvním letošním měření sil jsme doma soupeři nasázeli 103 bodů a ubránili na 65, což bychom určitě brali i nyní. „Zápasy v Opavě jsou pro nás vždycky těžké, oni hrají doma opravdu dobře s velkou sebedůvěrou. My se musíme rychle zotavit ze zápasu proti Ostravě v pátek a být stoprocentně připravení už na začátek zápasu. Nesmíme dopustit podobný úvod jako proti NH, to bychom už v opavské hale nemuseli dohnat,“ přemýšlí před utkáním trenér Oren Amiel.

 

„Hrát s Nymburkem je vždycky svátek. Pokud chcete odehrát důstojné utkání proti tak silnému soupeři, musíte být všichni zdrávi a podat nadstandardní výkon. Bohužel první předpoklad nesplňujeme, neb nás trápí zranění. Věřím však, že i v úzké rotaci předvedeme před domácím publikem solidní výkon," řekl před zápasem pro klubové stránky Petr Czudek.

 

Klíčové absence však budou na obou stranách hřiště. Domácím by mohl chybět Václav Bujnoch, kterému vyšel velice dobře poslední ligový zápas v Děčíně. Podle klubového webu ho trápí třísla. Na domácí straně by měl chybět i Kvapil, Bukovjan a Štěpánek. Na naší straně se budeme muset obejít bez dirigenta Lawrence, jenž s týmem na dvouzápasový trip necestoval.

 

S Opavou toto nebude letos určitě poslední zápas. Dá se předpokládat její umístění mezi první šestkou týmů, a tedy další dva zápasy přibydou v nadstavbové skupině A1. Jak se bude situace vyvíjel v play-off se zatím také nedá předvídat. Opava je také v pavouku Českého poháru svedena do čtvrtfinálového souboje s námi.

 

Před několika dny si Opava poradila ve dvou vítězných zápasech s Olomouckem, když oba zápasy vyhráli o dvacet jedna resp. dvacet bodů. Nám sice zbývá ještě jeden krok s Ostravou, ale s náskokem +39 bodů do domácí odvety se nedá počítat s ničím jiným než našim postupem. Série s Opavou je naplánována na 4.února v Opavě a v neděli 11.února (17:00) v Nymburce.

 
 
vloženo: 13.01.2018 07:38 / přečteno: 687x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.