Aktualita | SOBOTNÍ SOUBOJ PRVNÍHO S DRUHÝM
SOBOTNÍ SOUBOJ PRVNÍHO S DRUHÝM

SOBOTNÍ SOUBOJ PRVNÍHO S DRUHÝM

Šlágr Kooperativa NBL čeká naší palubovku v sobotu od pěti hodin. Přijede aktuálně druhý tým ligové tabulky BK JIP Pardubice.

Pardubice nejsou jen tým, který je v tabulce podle počtu vítězství a porážek na druhém místě, jsou také na druhém místě v rankingu, jsou druzí za námi v procentuální úspěšnosti střelby, na doskoku, v počtu asistencí. Jen v jedné statistice jsou Pardubice před námi a to v počtu osobních chyb hráčů. Jsou nejméně faulujícím týmem v KNBL s průměrem 17,82 faulů na zápas (my máme 20,00). V úspěšnosti střelby trestných hodů jsou však až na osmém místě. Pravda, naše úspěšnost je jen o 2% vyšší.  

 

V posledních dvou týdnech se v souvislosti s Beskou mluví nejvíce o odchodu Domineze Burnetta, vítěze 1 on 1 Challenge a nejlepšího střelce ligy. „Pardubice bez Burnetta budou jiný tým, ubyl jim jeden skórující hráč. On ale nebyl jen nejlepším střelcem, ale vytvářel i spoustu situací s balónem. Musíme se více připravit i na jiné hráče,“ poznamenal o odchodu pardubické hvězdy Vojtěch Hruban. „Poslední zápas s Kolínem ukázal, že to na sebe umí vzít i jiní hráči,“ varoval Martin Peterka a dodal: „Nemyslím si, že jsou bez jednoho hráče o hodně slabší. Mají i tak silný tým a neustoupí ze svých ambicí.“

 

Pardubice mají zkušený tým se dvěma skoro čtyřicátníky Jiřím Welschem a Radkem Nečasem (ročník narození 1980) a na druhou stranu i s několika mladšími hráči jako je Viktor Půlpán, Josef Potoček nebo David Škranc (všichni *1996).  „Je to trochu veteránský tým,“ smál se Vojta Hruban a vzpomněl ještě na více než třicetiletého Dušana Pandulu a Kamila Švrdlíka. Ke třicítce se blíží také Scott Martin.

 

Snahou Pardubic je hrát dobře v obraně a hodně běhat do rychlých protiútoků, tedy styl, kterých se chceme prezentovat i my. „Oba rozehrávači, Půlpán i Welsch, se snaží o velký tlak na míč,“ všiml si Martin Peterka. I přesto máme v průměru o tři získané míče na zápas více my.

 

„Musíme se připravit na jejich týmovou hru a také se trochu zlepšit na obranné polovině,“ říká Vojta Hruban, kterému dávají za pravdu letošní ligové zápasy. Především v prvních dvou jsme dostali devadesát bodů. V Opavě už naše obrana vykazovala lepší parametry. S tím lehce nesouhlasí Martin Peterka a říká: „V basketu vítězí ten, kdo dá více bodů a v posledních devíti týdnech to byl jen Besiktas,“ naráží náš pivot na sedmnáctibodovou šňůru vítězství napříč všemi soutěžemi. Dá se tedy v sobotu očekávat velká přestřelka? „Může se to v útočné hody zvrhnout, oba týmy mají hodně dobrých střelců,“ odpověděl Peterka.

 

Určitý ofenzivní potenciál ukázal první zápas letošní sezony. Už první čtvrtina, která skončila skoro smírně 28:30 a naznačila, že o body nebude nouze a že oba týmy zapomněly obranu v šatně. I výsledek po druhé čtvrtině byl vyrovnaný 53:53 a skóre bylo vyrovnané i o po 27 minutách 63:63. Na posledních dvou průběžných výsledcích je evidentní, že ubylo nastřílených bodů. V posledních 13 minutách dokázaly Pardubice pouze zopakovat prvních osm minut druhého poločasu a daly 10 bodů. My jsme však svůj doutnající ofenzivní plamínek okysličili osmi trojkovými projektily a dvaatřiceti body za stejný časový úsek jsme postavili na hlavu do té doby vyrovnaný průběh.

 

Sobotním zápasem začíná pro nás náročná část sezony. „Budeme hrát s nepříjemnými soupeři v lize, v Champions League přichází důležité zápasy pro postavení v tabulce, blíží se čtvrtfinálová utkání v Českém poháru,“ vyjmenoval program Martin Peterka. Vojta Hruban byl ještě konkrétnější: „Začíná nám šílená série jedenácti zápasů za 21 dní… tak ať to v sobotu s Pardubicemi dobře vykopneme,“ přeje si společně s našimi fanoušky křídelník Hruban.

 
Utkání proti Pardubicím začíná v sobotu v sobotu 21. ledna v 17:00 hodin. O dění na palubovce během time outů a o přestávce mezi první a druhou a o poločasové přestávce se budou starat cheerleaders z taneční skupiny Easy Dance. Poločasovou soutěž obstarají Piškvorky, kam ceny dodala firma Jersey53 a o 3.000 Kč s firmou Barton budou soutěži dva diváci o poslední přestávce.

FOTO: Milan Kříček (FB - Pardubice)
 
vloženo: 19.01.2018 07:35 / přečteno: 1085x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.