DERBY S KOLÍNEM

DERBY S KOLÍNEM

Po skvělém výkonu proti italskému Avellinu nás čeká regionální derby s geograficky nejbližším soupeřem BC Geosan Kolín. Mezi úvodním rozskoky obou zápasů plyne jen 48 hodin.

„S Kolínem nás čeká další z řady utkání, které nám budou v tomhle nabitém programu splývat,“ smál se Vojta Hruban bezprostředně po utkání BCL proti Avellinu. „S Kolínem jsme ještě nehráli a zatím jsme se pochopitelně nedívali ani na žádné video,“ naznačil Vojta, že na přípravu nebude opravdu mnoho času.
 

Předehrávka 20.kola, která začíná ve čtvrtek v 18:30, svede proti sobě Nymburk a Kolín poprvé v letošní sezoně. První utkání, které se mělo hrát v listopadu, se neuskutečnilo kvůli rekonstrukci haly v Kolíně a bylo přesunuto na únor. Tedy nejprve proběhne zápas 20. kola a pak teprve 9. kola. Na tom ale není nic podstatného.

 

Pro nás  bude utkání zajímavé z mnoha důvodů. Jednak je to utkání proti blízkému soupeři a každý derby zápas je vždy přitažlivý. Za druhé je hlavním trenérem Pavel Beneš, který více než desetiletí spojil s nymburským klubem ať už jako hráč nebo jako trenér Basketbalové akademie. V Kolíně vystřídal u kormidla týmu Predraga Benáčka po dlouhých letech.  „Kromě proměny týmu a hlavního trenéra se hodně proměnil o herní styl,“ poznamenal Vojtěch Hruban.

 

„Je to jedno z největších překvapení letošního ročníku ligy. Kolín už v mnoha zápasech ukázal, že může porazit jakéhokoliv soupeře, proto předpokládáme, že do utkání v Nymburce přijdou hodně nažhavení a budou chtít využít naší únavy z posledního duelu proti Avellinu. Jak znám své hráče, i oni budou chtít pokračovat na vítězné vlně. Pokud je ale chceme porazit, musíme být dostatečně tvrdí a musíme zůstat soustředění po celých čtyřicet minut zápasu,“ řekl k utkání trenér Oren Amiel. 

 

Diváci se kromě toho, že uvítají na nymburské palubovce Pavla Beneše, mohou těšit na souboj dvou výborných střelců. Na straně naší je to se skoro 17 body na zápas Kendrick Ray na straně Kolína je to Lee Skinner, který byl jednociferným střelcem zatím jen ve dvou zápasech. „Toho ubrání Pampi, takže bude v pohodě,“ hodil rukavici za svého spoluhráče Vojtěch Hruban a potutelně se usmíval.

 

Jediným faktorem, který je velkou neznámou, je únava hráčů. Realizační tým však tomu přizpůsobil nejen přípravu bezprostředně před zápasem, ale i systém tréninků v povánoční fázi. „Bude dobře, když se nám podaří rozložit minuty mezi všechny hráče. Pokud nebude muset nikdo hrát více než 25 minut, budeme všichni spokojení,“ vyslovil přání Vojta Hruban.

 
„Doufám, že naši fanoušci, kterých si obrovsky ceníme nejen za úžasnou podporu v utkání proti Avellinu, nás přijdou opět povzbudit,“  uzavřel trenér Amiel. 
 
vloženo: 24.01.2018 12:33 / přečteno: 665x
 
« Zpět

28.02.2018    18:30hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkDEKSTONE Tuři Svitavy
SoupeřDEKSTONE Tuři Svitavy
Kde hrajemeSportovní centrum Nymburk
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
   12 3 4
56 789 10 11
1213 141516 17 18
19202122232425
2627 28    
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
EŽP
AVE
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
J&T banka
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.