Aktualita | PO PRVNÍ ČTVRTINĚ BYLO JASNO
PO PRVNÍ ČTVRTINĚ BYLO JASNO

PO PRVNÍ ČTVRTINĚ BYLO JASNO

Utkání předehrávaného 20.kola Kooperativa NBL proti Geosanu Kolín bylo rozhodnuto v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 34:11. V zbytku jsme utkání kontrolovali, i když útočná i obranná aktivita polevila. Nymburk - Kolín 100:69.

Kolín nemohl v Nymburce nasadit čtyři důležité hráče Skinnera, Šafarčíka, Dokoupila a Bratčenkova, které trápily různé zdravotní neduhy od zraněného kolena po nemoc, a tím byl zásadně oslaben v podstatě na všech pozicích. Snížila se také pochopitelně možnost střídání. „S Nymburkem je těžké hrát v plné sestavě, natož oslabení o čtyři hráče,“ poznamenal Pavel Beneš, trenér kolínských Medvědů.

 

Naši trenéři posadili v civilu na lavičku Jaromíra Bohačíka, který má oteklý kotník po utkání s Avellinem, a sice v dresu, ale bez jediné sekundy na palubovce, sledovat zápas Petr Benda. Jeho minuty si bez problému rozdělili mezi sebe další podkošoví hráči Peterka, Davis, Barać nebo Kříž. „Našim cílem bylo udržet hráče čerstvé na další zápasy, rozdělit rovnoměrně minuty mezi všechny hráče,“ doplnil trenér vítězů Oren Amiel.

 

Bez ohledu na oslabenou sestavu Kolína jsme vstoupili to zápasu dobře nažhavení. „V prvním poločase byl k vidění propastný rozdíl v tlaku na balón. My jsme měli největší problém převézt míč na útočnou polovinu. I když jsme byli trenérem nabádáni, abychom jako dlouzí pomáhali rozehrávačovi Adamu Čížovi, Geno Lawrence a další na něho vytvářeli opravdu obrovský tlak a pramenily z toho časté ztráty, ze kterých Nymburk rychle trestal,“ shrnul první poločas na tiskové konferenci Ladislav Horák, zkušený power forwadr hostujícího celku. Pohled na statistiku po první čtvrtině mu dávala jednoznačně za pravdu, posuďte sami. Ztráty Kolína 10, zisky Nymburka 8, asistence Nymburka 13, body z rychlého protiútoku 15:4, body po ztrátách soupeře 17:6. Po krátkém oťukávání v prvních minutách, kdy byl dokonce Kolín chvilku ve vedení, jsme rozpoutali pravé peklo. V polovině čtvrtiny snižoval kapitán hostů David Machač na 12:9, ale druhých pět minut skončilo výsledkem 22:2 a bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Jeden rychlý protiútok za druhým, zakončení z dvojtaktu, z průniku do koše i dlouhé vzdálenosti. Diváci se mnohdy nestačili ani doradovat z koše a už tu byl další.

 

Ve druhé čtvrtině se po dosažení třicetibodového rozdílu utkání opticky vyrovnalo. Na hřišti se v našem celku dostávaly kombinace hráčů, které byste v zápasech Champions League nenašli. Výrazné minuty dostával Martin Kolář a další méně vytěžovaní hráči, i když na hřišti byli i ti z prvního sledu. Obraz hry v prvním poločase krátce a výstižně popsal Martin Peterka, který po svém výborném výkonu proti Avellinu ukázal i v tomto utkání solidní minuty na hřišti: „Celý první poločas jsme výborně bránili, hráli jsme s lehkostí, půjčovali si míč a pestře zakončovali.“ Důvod ke spokojenosti pochopitelně neměl trenér Kolína Beneš: „Do utkání jsme šli s nějakými záměry, které se nám vůbec v prvním poločase nepodařilo realizovat, protože hráči hráli bázlivě, báli se soupeře a neprodukovali, co jsme si řekli.“

 

Po patnáctiminutové přestávce se šlo do druhého poločasu za stavu 59:29. Trenér Beneš přiznal program poločasové přestávky: „V poločase byl vítr v kabině.“ Závany vichřice byly cítit i přes zavřené dveře. Ve druhém poločase hostující hráči nasadili jiný způsob obrany. „Kolín nás přibrzdil zónou obranou a sami začali hrát lépe v útoku. Bylo vidět, že si více věří,“ okomentoval dění ve druhých dvaceti minutách Martin Peterka. „Druhý poločas jsme si zahráli s chutí, trochu z nás spadla nervozita, zjistili jsme, že Nymburk jsou také jenom lidi jako my,“ podotkl ke druhému poločasu Ladislav Horák. Zónová obrana zpomalila naše útočné snažení, většina útoků se zakončovala až v posledních sekundách časového limitu pro postupný útok, proto body tolik nepřibývaly. Navíc se Kolín lépe prosazoval v útoku, a tak nebylo možné po obranném doskoku valit rychle dopředu. Nám se navíc nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, jedna ze zbraní na zónovou obranu. Za třetí čtvrtinu jsme měli nástřel 10/2 a za čtvrtou 13/3. Nebyli jsme však ani schopní si nepovedené střely doskočit, protože Kolín zásluhou bojovnosti svých hráčů, především Ládi Horáka, dobře doskakoval. Třetí čtvrtinu jsme dokonce o dva body prohráli, ale na rozdílu, který byl, to nemělo žádný vliv.

 

V poslední čtvrtině se čekalo, zda padne stobodový koš či nikoliv. Zpočátku to vůbec nevypadalo, až ke konci se ještě zvýšila naše aktivita a skóre se ke stovce přibližovalo. Na stav 98:69 upravil trojkou Tomáš Vyoral a po zisku stejného hráče se na koš Kolína valila převaha tři na jedna. Už to vypadalo, že jubilejní koš dá Geno Lawrence, ale ten se ještě v poslední chvíli rozhodl ušetřit a stokorunu za dosažení „kila“ vytáhl z peněženky Martina Kříže.

 

„Je pravda, že Nymburk hodně prostřídal sestavu, ale druhá půlka byla vyrovnaná a my jsme za to rádi. Předvedli jsme, že umíme hrát v oslabené sestavě a těšíme se na další utkání, která jsou před námi,“ ohodnotil druhý poločas trenér Pavel Beneš. Spokojený byl i jeho protějšek Oren Amiel: „Jsem rád, že jsme měli tak dobrý začátek zápasu a tím jsem mohl rozdělit minuty, jak bylo potřeba a jak jsem chtěl. Přeji Kolínu hodně štěstí v sezoně, protože svou práci dělají velice dobře.“

 

Body: Berisha 20, Peterka 14, Barać 12, Kříž a Ray 10, Davis 8 (6 doskoků), Pumprla 8, Vyoral a Kolář 6, Hruban 4, Lawrence 2 (9 asistencí) - Machač 19, Číž 18, Horák 12, Bakič 10, Harčár 8, Pajović 2, střelba za 2 body: 39/28:37/22, trojky: 39/12:31/7, TH: 11/8:5/4, doskoky: 37:70, asistence 36:18, ztráty: 7:19, zisky: 16:6, fauly: 18:16, čtvrtiny: 34:11, 25:18, 23:25, 18:15

 
 
 
vloženo: 26.01.2018 09:59 / přečteno: 1225x
 
« Zpět

30.08.2018    14:00hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkUSK Praha
SoupeřUSK Praha
Kde hrajemeSportovní centrum Nymburk
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 3031  
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.