Aktualita | POLABSKÉ DERBY – 2.ČÁST
POLABSKÉ DERBY – 2.ČÁST

POLABSKÉ DERBY – 2.ČÁST

Po necelých devíti dnech změříme síly podruhé s týmem Geosan Kolín, tentokrát na jejich palubovce v dohrávce 9.kola Kooperativa NBL.

Mezi těmito dvěma zápasy jsme dokázali stihnout ještě tři další utkání ve třech různých soutěžích. Nejprve jsme v sobotu přehráli Brno na jejich palubovce 102:49, potom jsme si zajistili postup do čtvrtfinále Českého poháru proti Ostravě (116:67). Nakonec jsme si nechali nejtěžší zápas proti belgickému Oostende, který jsme rovněž vyhráli 79:73 a zajistili si tak průběžné 2.místo v tabulce skupiny D Champions League.
 

Pochopitelně ani v sobotu nechceme seskočit z vítězné vlny, na které se vezeme s jedinou výjimkou zápasu v Istanbulu proti Besiktasi už od osmého listopadu loňského roku. Optikou minulého zápasu, ve kterém jsme Kolínu nedali šanci na úspěch a vyhráli jsme na domácí palubovce 100:69, by se mohlo zdát, že soupeř nemá šanci ani v sobotu. Jenže připomeňme, že minulý čtvrtek byl Kolín ve značně okleštěné sestavě bez čtyř důležitých hráčů. V Nymburce nenastoupil Skinner, Bratčenkov, Dokoupil a Šafarčík. Jaký je zdravotní stav těchto hráčů se dá usuzovat jen nepřímo. Kolín odehrál ve středu pohárový zápas a do zápasu nastoupil jak Skinner (33 minut) tak Dokoupil (22 minut), zbývající dva na soupisce k zápasu nebyli. „Předpokládáme, že se alespoň někteří uzdraví a nastoupí k zápasu. Na domácí palubovce bude Kolín určitě hrát s větší chutí. Bude to bezesporu těžší zápas než ten první letošní,“ soudí o zápase Jaromír Bohačík, který v minulých zápasech absentoval kvůli zranění kotníku ze souboje s Avellinem. Nyní již trénuje a pravděpodobně bude do zápasu připraven.

 

„Máme před sebou důležitý týden dvou pohárových zápasů. V neděli Český pohár proti Opavě a další neméně důležitý zápas proti Zelené Hoře v Lize mistrů, kde nám jde o udržení druhé pozice bez ohledu na výsledek zápasu Nanterre proti Besiktasi. Nejdříve chceme zvládnout co nejlépe utkání proti Kolínu. Přestože jsme v minulém týdnu Kolín na naší palubovce jednoduše porazili, na jejich hřišti očekávám těžší zápas. V Nymburce nehráli klíčoví hráči soupeře, uvidíme, kolik z nich nastoupí do sobotního duelu. V minulosti, co já si pamatuji, tak v kolínské hale se nehrálo lehce a není možné je podceňovat. Výsledek i předvedená hra se pak může odrazit v nedělením pohárovém zápase s Opavou a my chceme, aby byla nálada co nejlepší,“ řekl před sobotním zápasem Oren Amiel.

 

Jak náš trenér naznačil, čeká basketbalisty v neděli další zápas. „Nikdo z nás není zase tak moc zvyklý hrát dva zápasy ve dvou dnech. Možná to budeme mít trochu v hlavě, ale snad nás to neovlivní,“ doufá Jaromír Bohačík. Boči sice říká, že hráči nejsou tolik zvyklí, ale v Nymburce se to v letošním roce nakupilo hned čtyřikrát. V lednu jsme hráli ve dvou dnech dva zápasy – Ostrava pohár, Opava NBL. Nyní dvojzápas Kolín – Opava, příští týden dvojzápas Ústí – Opava a pokud postoupíme na Final Four, v což pochopitelně věříme, čekají nás opět dva zápasy ve Svitavách.

 

Protože se v Opavě začíná už ve čtyři odpoledne, naši kočovníci se vydají na cestu do Opavy hned po utkání. Z důvodu rychlého přesunu zajistilo vedení večeři do autobusu, aby se na cestě do Slezska neztrácela ani minuta. Opava sice bude hrát v sobotu také ligový zápas, ale na rozdíl od nás na domácí palubovce a tedy nikam nebude cestovat.

 
Utkání v Kolíně začíná v kolínském čase 17:45 a pokud nepojedete přímo do haly Spojů, sledovat můžete zápas na TVCOMu. 
 
vloženo: 02.02.2018 13:38 / přečteno: 1234x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.