POLABSKÉ DERBY – 2.ČÁST

POLABSKÉ DERBY – 2.ČÁST

Po necelých devíti dnech změříme síly podruhé s týmem Geosan Kolín, tentokrát na jejich palubovce v dohrávce 9.kola Kooperativa NBL.

Mezi těmito dvěma zápasy jsme dokázali stihnout ještě tři další utkání ve třech různých soutěžích. Nejprve jsme v sobotu přehráli Brno na jejich palubovce 102:49, potom jsme si zajistili postup do čtvrtfinále Českého poháru proti Ostravě (116:67). Nakonec jsme si nechali nejtěžší zápas proti belgickému Oostende, který jsme rovněž vyhráli 79:73 a zajistili si tak průběžné 2.místo v tabulce skupiny D Champions League.
 

Pochopitelně ani v sobotu nechceme seskočit z vítězné vlny, na které se vezeme s jedinou výjimkou zápasu v Istanbulu proti Besiktasi už od osmého listopadu loňského roku. Optikou minulého zápasu, ve kterém jsme Kolínu nedali šanci na úspěch a vyhráli jsme na domácí palubovce 100:69, by se mohlo zdát, že soupeř nemá šanci ani v sobotu. Jenže připomeňme, že minulý čtvrtek byl Kolín ve značně okleštěné sestavě bez čtyř důležitých hráčů. V Nymburce nenastoupil Skinner, Bratčenkov, Dokoupil a Šafarčík. Jaký je zdravotní stav těchto hráčů se dá usuzovat jen nepřímo. Kolín odehrál ve středu pohárový zápas a do zápasu nastoupil jak Skinner (33 minut) tak Dokoupil (22 minut), zbývající dva na soupisce k zápasu nebyli. „Předpokládáme, že se alespoň někteří uzdraví a nastoupí k zápasu. Na domácí palubovce bude Kolín určitě hrát s větší chutí. Bude to bezesporu těžší zápas než ten první letošní,“ soudí o zápase Jaromír Bohačík, který v minulých zápasech absentoval kvůli zranění kotníku ze souboje s Avellinem. Nyní již trénuje a pravděpodobně bude do zápasu připraven.

 

„Máme před sebou důležitý týden dvou pohárových zápasů. V neděli Český pohár proti Opavě a další neméně důležitý zápas proti Zelené Hoře v Lize mistrů, kde nám jde o udržení druhé pozice bez ohledu na výsledek zápasu Nanterre proti Besiktasi. Nejdříve chceme zvládnout co nejlépe utkání proti Kolínu. Přestože jsme v minulém týdnu Kolín na naší palubovce jednoduše porazili, na jejich hřišti očekávám těžší zápas. V Nymburce nehráli klíčoví hráči soupeře, uvidíme, kolik z nich nastoupí do sobotního duelu. V minulosti, co já si pamatuji, tak v kolínské hale se nehrálo lehce a není možné je podceňovat. Výsledek i předvedená hra se pak může odrazit v nedělením pohárovém zápase s Opavou a my chceme, aby byla nálada co nejlepší,“ řekl před sobotním zápasem Oren Amiel.

 

Jak náš trenér naznačil, čeká basketbalisty v neděli další zápas. „Nikdo z nás není zase tak moc zvyklý hrát dva zápasy ve dvou dnech. Možná to budeme mít trochu v hlavě, ale snad nás to neovlivní,“ doufá Jaromír Bohačík. Boči sice říká, že hráči nejsou tolik zvyklí, ale v Nymburce se to v letošním roce nakupilo hned čtyřikrát. V lednu jsme hráli ve dvou dnech dva zápasy – Ostrava pohár, Opava NBL. Nyní dvojzápas Kolín – Opava, příští týden dvojzápas Ústí – Opava a pokud postoupíme na Final Four, v což pochopitelně věříme, čekají nás opět dva zápasy ve Svitavách.

 

Protože se v Opavě začíná už ve čtyři odpoledne, naši kočovníci se vydají na cestu do Opavy hned po utkání. Z důvodu rychlého přesunu zajistilo vedení večeři do autobusu, aby se na cestě do Slezska neztrácela ani minuta. Opava sice bude hrát v sobotu také ligový zápas, ale na rozdíl od nás na domácí palubovce a tedy nikam nebude cestovat.

 
Utkání v Kolíně začíná v kolínském čase 17:45 a pokud nepojedete přímo do haly Spojů, sledovat můžete zápas na TVCOMu. 
 
vloženo: 02.02.2018 13:38 / přečteno: 1998x
 
« Zpět

27.03.2019    18:00hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkBK Olomoucko
SoupeřBK Olomoucko
Kde hrajemeKlimeška - Kutná Hora
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    1 23
45 6789 10
11 12131415 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.