Aktualita | DALŠÍ SOUPEŘ ČEKÁ V ÚSTÍ
DALŠÍ SOUPEŘ ČEKÁ V ÚSTÍ

DALŠÍ SOUPEŘ ČEKÁ V ÚSTÍ

Po divoké jízdě v Champions League, kde jsme svůj vozík po výhře na Zelenou Horou nakonec s přehledem zaparkovali na druhém místě skupiny, nás čeká Sluneta Ústí, další tým v NBL, který usiluje o co nejlepší umístění před rozdělením na dvě nadstavbové skupiny.

Sluneta Ústí nad Labem je aktuálně na pátém místě se shodnou bodovou bilancí jako Svitavy a Děčín na čtvrtém resp. šestém místě a s jednobodovým náskokem na sedmý Kolín a osmé Olomoucko. Všichni tyto týmy už mají za sebou zápas s námi. S Kolínem má Ústí pozitivní bilanci, s USK negativní bilanci vzájemných zápasů.

 

V nadcházejícím utkání jen těžko hledat jiného favorita než je náš tým. V letošní sezoně jsme ještě neprohráli, většinu soupeřů drtíme stobodovým nástřelem a to i v poslední době, kdy hrajeme jeden zápas za druhým. Vzhledem k vyrovnanosti kádru můžeme bez problémů v české lize zařazovat hráče na časový úsek kratší než dvacet minut, aniž by se to výrazně projevilo. Ne jinak tomu určitě bude i v sobotním zápase, alespoň tak to plánuje náš trenér. V neděli nás totiž čeká doma Opava ve druhém utkání Českého poháru.

 

Bilance vzájemných zápasů je podle očekávání výrazně v náš prospěch. Ze 45 zápasů jsme vyhráli 41 a všechny prohry, včetně jedné z Českého poháru, připadají do první ligové sezony 2000/01.

 

Ústí má na soupisce několik výborných hráčů. Lídrem je Ladislav Pecka, který kromě toho, že je nejlepším střelcem týmu, je zároveň nejlepším českým střelcem NBL a celkově osmým v lize. Hned o místo za ním je Donald Robinson, který má na svém kontě o 15 bodů méně. Vzhledem k tomu, že Ladislav Pecka je i dobrý na doskoku, patří mu mezi nejužitečnějšími hráči šesté místo, Donald Robinson je „až“ jedenáctý. Naše hráče na těchto vysokých postech nehledejme, jejich minutáž a zapojení do zápasu je nižší než u jednotlivých lídrů ostatních týmů. Na soupisce našeho soupeře zaujímá speciální místo Standa Votroubek. Za Nymburk hrál v letech 2001 až 2007 a z Ústí k nám vlastně přišel (i když s odbočkou přes Livorno v Itálii). Jeho minuty na palubovce klesají, ale jako nová funkce asistenta to snad alespoň trochu vylepší.

 

Stanislav Votroubek (pro klubový web Ústí):

„Zápas s Nymburkem je vždy zpestřením pro každého hráče, tým a také fanoušky, kteří se vždy rádi přijdou podívat na takový kolos jako je Nymburk. Pro nás to znamená, že budeme muset podat nadstandardní výkon, protože každá malá chyba je v takovém zápase téměř smrtelná, soupeř bude hrát rychle dopředu a vytvoří na nás velký tlak na obou polovinách hřiště. V tomto ohledu nám určitě pomohla všechna derby, která jsou asi tou nejlepší průpravou na utkání s Nymburkem.“  

 
Trenér Oren Amiel

„Ústí je nebezpečný útočný tým, který může zvítězit nad kýmkoliv, zejména doma. My nemůžeme a nebudeme podceňovat tým, který porazil Pardubice nebo Děčín. V ústeckém týmu se snoubí zkušenost a kvalita. Mají velmi dobré střelce jako Robinson nebo Pecka, které potřebujeme zastavit. Opět máme před sebou náročný víkend dvou zápasů v sobotu a neděli, proto budeme opět využívat velkou rotaci, aby hráči zůstali svěží i pro nedělní pohárové utkání proti Opavě.“ 


Nenastoupí Martin Peterka, který má zraněný kotník a pravděpodobně ani Vojta Hruban, který bude léčit svou „amputaci“ části prstu střelecké ruky. Zápas začíná v sobotu 10.2.2018 v 18:00 hodin a utkání budeme moci sledovat na TVCOMu.

 
 
vloženo: 09.02.2018 16:15 / přečteno: 1112x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.