Aktualita | OPAVA POŠESTÉ. OPĚT VÍTĚZNĚ?
OPAVA POŠESTÉ. OPĚT VÍTĚZNĚ?

OPAVA POŠESTÉ. OPĚT VÍTĚZNĚ?

Proti našemu kulatému třicátému sezonnímu vítězství v lize bude stát středeční soupeř z Opavy, tým, který už nás snad už ani překvapit nemůže.

Soupeř se Slezska se tímto zápasem totiž stane naším nejčastějším soupeřem v NBL v letošní sezoně a až minimálně do play-off tomu tak bude. Bude to totiž čtvrtý zápas v lize a k tomu jsme sehráli s Opavou ještě dvě utkání ve čtvrtfinále Českého poháru v únoru tohoto roku. I z tohoto důvodu se oba týmy mohou jen těžko herním stylem nějak výrazně překvapit. Zápas se bude odvíjet od aktuální formy hráčů, únavy nebo střeleckého štěstí. V tomto bude mít náš soupeř malou nevýhodu, protože musel absolvovat v pondělí utkání proti Olomoucku a v situaci, kdy stále bojuje o druhé místo, nemůže nějak kalkulovat s úsporou sil.

 
I z důvodu, že jsme s Opavou už tolikrát hráli, hledal trenér Oren Amiel v předzápasovém rozhovoru slova jen těžko: V šestém utkání s Opavou, z nichž jsme čtyři sehráli letos, nás může překvapit snad jen stav hráčského kádru a aktuální rozpoložení jednoho nebo druhého týmu (úsměv). Na naší straně to bude absence tří hráčů, uvidíme, jak na tom bude náš soupeř. Na doplnění kádru jsme přizvali kromě juniora Novotného i dalšího mladého hráče Miroslava Štafla."

O Opavě je už dlouhodobě známo, že svou hru staví na přesné střelbě z perimetru. Ovšem, kdybychom vzali jen poslední dva naše zápasy, nemáme v tomto ohledu žádný handicap. V předminulém utkání proti Svitavám jsme jich nastříleli tucet a v minulém proti Děčínu ještě o jednu více. A to nám stále ještě bude chybět Dardan Berisha, který je s trojkovou střelbou velký kamarád.

 

Dardan podle posledního vyšetření má již sval v pořádku, a tak se pomalu začíná vracet do tréninkového procesu. Zatím jsou to jen běhy, lehká střelba, do plného tréninkového procesu se bude Dardan zapojovat pozvolna. Přeci jen není nutné nic uspěchat a bude záležet především na jeho osobních pocitech. To Petr Benda má jistotu pevného místa na střídačce, protože ještě není ani v polovině doby svého sádrového obvazu. Trenéru Amielovi však bude chybět také Pavel Pumprla, který si v zápase v Děčíně lehce podvrtnul pravý kotník a v minimálně v utkání s Opavou bude chybět.

 

Nicméně soupiska bude doplněna tak jako už v minulých dvou zápasech o křídelníka Filipa Novotného, který je oporou juniorského týmu U19 a také mužů B v první lize. Tentokrát už nebude mít „náhradní“ dres Dardana, ale získá cenné číslo 9. To nosil v Nymburce třeba Jirka Welsch nebo Michal Křemen a ještě před tím Rafal Bigus, Jiří Trnka nebo Mladen Gambiroža v samých počátcích nymburského působení v nejvyšší soutěži. Na soupisku bude připsán ještě jeden junior u týmu U19 a to podkošový hráč Miroslav Štafl. Ten číselně nahradí Petra Bendu a bude nosit „jeho“ čtyřku. Dva metry vysoký hráč nymburské akademie doručuje do koše soupeřů průměrně 13 bodů, což ho řadí na 16.místo extraligy juniorů a na stejném místě je i v celkové užitečnosti. Na doskoku dokáže průměrně získat 7,55 míčů na zápas a to představuje 13.místo mezi juniory. Budeme se těšit, že trenér Oren Amiel najde pro Mirka nějakou tu minutu na palubovce.

 

Zápas s Opavou začíná ve středu v tradiční čas 18:30 a všichni jste srdečně zváni. Je to poslední utkání před play-off na domácí palubovce. V posledních dvou kolech zajíždíme na palubovku Pardubic a Olomoucka (Olomouc nebo Prostějov). Pak už začne čtvrtfinále a to 9. a 10. dubna.


Opava, po úterním výbuchu Děčína ve Svitavách (66:86), může být v Nymburce o malinko klidnější. Hlavní pronásledovatel Děčín ztratil cenné dva body a na třetí příčku se už dostane jen, pokud vyhraje všechny zápasy a Opava všechny prohraje. Děčín musí ještě odehrát zápas v Opavě a doma proti Pardubicím. Opava, kromě utkání s námi, má doma Děčín a v posledním kole jede do Svitav. Posun Děčína na třetí místo není tedy nemožný, ale spíše nepravděpodobný, i když podceňovat Děčín v rozhodujících zápasech není radno.  

 

Dá se říct, že svůj náboj může mít především příští kolo a pokud vyhraje Děčín v Opavě, budou fanoušky obou týmů během svých zápasů po očku sledovat souboj druhého týmu. Možná z tohoto titulu by se Opavě vítězství v Nymburce náramně hodilo a dokonce by ještě neztratili naději na druhé místo, které by jim v případném semifinále zajistilo lepší startovací pozici díky prvnímu zápasu doma.

 
 
 
 
vloženo: 26.03.2018 18:48 / aktualizováno: 28.03.2018 02:37 / přečteno: 922x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.