Aktualita | PŘEDPOSLEDNÍ KOLO S BEKSOU
PŘEDPOSLEDNÍ KOLO S BEKSOU

PŘEDPOSLEDNÍ KOLO S BEKSOU

Zítra hraje první s druhým a tak to zůstane i po zápase, ať skončí jakkoliv. Oba dva týmy Nymburk a Pardubice mají svoje umístění před play-off zabezpečené. My už několik týdnů, Pardubice od středy.

Devítibodový náskok oproti Bekse je dvě kola před koncem nadstavbové skupiny pochopitelně dostatečně vysoký a dá se říct, že v utkání půjde maximálně o prestiž a o psychologii pro další utkání a možná až ve finále. Trhlinu tomu, že by Pardubice mohly po případném vítězství cítit určitou šanci v dalších zápasech, dává zkušenost z posledních dvou utkání na nymburské palubovce. V základní části jsme zápas s Pardubicemi ukončili s nejhubenějším vítězstvím 91:90, ale o něco později v nadstavbě jsme stejného soupeře porazili třetím nejvyšším rozdílem v historii vzájemných zápasů 96:58.

 

V Pardubicích bychom měli plnit roli favorita, ale zdravotní stav hráčů může naši roli výrazně omezovat. „Hrát proti Pardubicím je v posledních letech vždy těžké. My teď momentálně nejsme v dobré zdravotní kondici. Chybět bude Benda i Berisha, o možném zapojení Hrubana a Pumprly rozhodneme až těsně před zápasem. Pokud bychom museli zápas odehrát bez čtyř hráčů, nebude to snadné a zbývající spoluhráči budou muset podat spolehlivý výkon po delší časový úsek, než jsou v poslední době zvyklí. Nicméně věřím v dobrou obranu a rychlé protiútoky,“ vyjmenoval podmínky úspěchu v utkání Oren Amiel.

      

„Myslím, že Pardubice budou hodně namotivované, když budou vědět o našich zdravotních peripetiích. O to více důležité bude, začít zápas dobře a hned jim tu myšlenku vzít. My musíme vycházet z naší hry - dobrá obrana a rychle chodit do útoku,“ domnívá se Martin Peterka, jeden z našich hráčů, který svou ranou kariéru má spojenou také s Pardubicemi.

 

Nikdo z našich hráčů pochopitelně nechce v Pardubicích prohrát, už jenom proto, že Pardubice mohou být naším finálovým soupeřem. „To se říká poslední tři roky a vždycky jsme hráli finále s Děčínem,“ mávl rukou Martin Peterka a zároveň doplnil: „Musíme uznat, že Pardubice jsou letos hlavním kandidátem na finále.“ A to zvlášť poté, co Děčín skončil čtvrtý a pokud postoupí dát, stane se naším semifinálovým soupeřem.

 

Ty nejdůležitější prvky naší hry, které by měly přinést další výhru, jsme jmenovali výše. Zatím jsme nepřipomněli trojkovou střelbu. V posledních třech zápasech máme na kontě jedenačtyřicet dalekonosných košů a to je hodně solidní nástřel. „Když budeme pokračovat, jako proti minulým soupeřům, nebude to ani proti Pardubicím, které mají dobrou obranu, k zahození,“ říká právě jeden z tahounů trojkové střelby Martin Peterka, který v posledních třech zápasech zaznamenal 10 trojek při úspěšnosti 66,7%.  

 

Utkání začíná v sobotu v 18:00 hodin na Dašické. Ve stejný čas začnou všechny duely předposledního kola, aby se trochu omezilo taktizování. Pravdou je, že náš výsledek neovlivní žádný z dvanácti týmů, dokonce ani oba soupeře. Přenos na TVCOMu bude jako obvykle z Pardubic komentovaný a můžeme se těšit i na krátké rozhovory. 

 
vloženo: 30.03.2018 23:56 / přečteno: 872x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.