Aktualita | ZAKONČENÍ A1 V OLOMOUCI
ZAKONČENÍ A1 V OLOMOUCI

ZAKONČENÍ A1 V OLOMOUCI

Ve středu nás čeká zápas proti BK Olomoucko, jehož největší význam tkví v tom, že ani jeden tým před blížícím se play-off nevypadne ze zápasového rytmu.

„Alea iacta est“ nebo-li kostky jsou vrženy a s pořadím ve skupině A1 se už nemůže vůbec nic stát. Nymburk odehrál nadstavbovou skupinu s jednou porážkou. Olomoucko se dvěma výhrami, které ukořistil nad Svitavami a nečekaně nad Pardubicemi a dokonce na jejich palubovce. Ani jednomu týmu nepřinesly výsledky ve skupině A1 změnu v jejich umístění.

 

„Utkání s Olomouckem je poslední zkouška před zápasy play-off. Jeho důležitost pro nás tkví v tom, abychom se vrátili zpátky na vítěznou vlnu. Jak soupeř dokazuje po celou sezonu ve většině zápasů, je to nebezpečný tým svou ofenzivní činností. To pochopitelně klade na nás větší důraz na hru v obraně,“ řekl k zápasu trenér Oren Amiel.

 

Na utkání proti Olomoucku bude alespoň jedna změna a neobvyklost. Utkání se totiž odehraje v přímo v Olomouci v hale Gymnázia v komorním prostředí. Oficiální uváděná kapacita haly je 124 sedících a 80 stojících diváků.

 

Trenér Amiel hovořil o ofenzivním týmu a pohled o statistik mu dává za pravdu. Olomoucko je druhým nejproduktivnějším týme ligy s nastříleným 2701 bodem, což je průměr 87 bodů na zápas. Vzhledem k tomu, že Olomoucko má na svém kontě jen 13 vítězství a 18 porážek, je jasné, že jeho obrana nebude vykazovat žádné skvělé výsledky. Tým je ve skupině A1 daleko, daleko nejhorší v počtu inkasovaných bodů, ze všech týmů, včetně A2, je horší jen Jindřichův Hradec. V každém zápase ho soupeři odmění průměrně 91 bodem na jedno utkání.

 

Tuto skutečnost jen podtrhuje poslední vzájemný duel v nadstavbové skupině A1. Utkání skončilo v Nymburce výsledkem 116:100. V základní části se v prvním zápase odhalila horší obrana Olomoucka, ale zatímní nesehranost v útoku. První zápas skončil 124:62. Ve druhém, hraném v Prostějově, se v obraně nic nezměnilo, ale v útoku bylo družstvo Hanáků už nebezpečnější. V Prostějově jsme vyhráli 119:92. Průměrné skóre ze tří zápasů je 119,6:84,6.

 

V týmu Olomoucka jsou hlavními skórery Mitchell a Fuller. Dohromady mají na svědomí 45% všech nastřílených bodů týmu. Dalšími dvoucifernými střelci jsou rozehrávač Močnik (12,4) a pivot Čohadarevič (11,8). Tři desetiny pod deseti body na zápas má poslední zahraniční hráč Šepa. Tahle pětice hráčů nastřílela 78% všech bodů Olomoucka.

 

Utkání začíná v Olomouci v 18:00 a přenášet ho bude TVCOM.cz

 
 
                 
 
vloženo: 03.04.2018 12:08 / přečteno: 637x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.