Aktualita | TISKOVÁ ZPRÁVA K TRENÉRSKÉMU ŠTÁBU
TISKOVÁ ZPRÁVA K TRENÉRSKÉMU ŠTÁBU

TISKOVÁ ZPRÁVA K TRENÉRSKÉMU ŠTÁBU

Čerství patnáctinásobní mistři ČR prodloužili smlouvu s hlavním trenérem Orenem Amielem jeho asistentem Aleksandrem Sekuličem a kondičním trenérem Ricardasem Reimarisem na další dvě sezony.

„Vážíme si jejich práce a výsledků klubu nejen v českých soutěžích, ale také na evropské basketbalové scéně. Proto jsme se rozhodli na prodloužení smlouvy na následující dva roky všem třem členům realizačního týmu. Domníváme se, že úspěch přinesla především poctivá práce všech tří členů trenérského štábu. Výsledky klubu, jeho vnímání v Evropě i individuální růst hráčů tomu odpovídají. Těší nás pochopitelně, že styl hry, kterým hráči v této sezoně hráli, našel převážně pozitivní ohlasy mezi našimi fanoušky. I to je pro nás důležité, protože basketbal se hraje především pro diváky. Věříme, že trenérům i v dalších letech připravíme ty nejlepší podmínky pro práci, abychom i nadále jako klub figurovali v popředí českého basketbalu a podporovali i nadále prestiž našeho klubu na mezinárodní scéně," řekl k novým kontraktům Ondřej Šimeček.

 

„Je mi ctí, že mohu prodloužit svůj vztah s tak skvělou organizací jakou je Nymburk na další dvě sezony. Ta další bude již moje sedmá v nymburských barvách. Není pro mě větším oceněním, než právě toto prodloužení smlouvy. Vypovídá to především o velké důvěře obou stran. Jsem velice potěšen, že mohu pokračovat ruku v ruce s mými kolegy koučem Sašou Sekuličem a kondičním trenérem Ričardasem Reimarisem. Všichni se moc těšíme na nové výzvy, které jsou před námi a na splnění všech budoucích cílů dohromady s těmi nejfantastičtějšími fanoušky,“ potěšilo trenéra Orena Amiela.

 

Oren Amiel je v pořadí osmým hlavním trenérem Nymburka za osmnáct ligových sezon. Do Čech přišel v sezoně 2010/11 jako asistent nynějšího reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. Po dvou letech, kdy izraelskou dvojici vystřídali Litevci Kemzura a Kuncaitis, se Oren do Česka znovu vrátil jako asistent Ginzburga. Krátce po začátku letošní sezony se po odchodu Ronena Ginzburga k reprezentaci na plný úvazek stal hlavním koučem týmu ČEZ Basketball Nymburk. Oren Amiel má s týmem Nymburka zkušenosti s Adriatickou ligou, VTB ligou, Eurocupem i Champions League.

 

Aleksander Sekulič přišel do Nymburka ve stejný čas, kdy se Oren Amiel stal hlavním koučem. Čtyřicetiletý Sekulič, slovinský basketbalový trenér z Lublaně, je mimo jiné asistentem aktuálních mistrů Evropy ze Slovinka. Zde pracuje pod vedením Igora Kokoškova, který se stal trenérem týmu NBA Phoenix Suns. Kokoškov je první trenér v NBA vůbec, který se nenarodil v Severní Americe.

 

Ricardas Reimaris je kondičním trenérem v Nymburk už od roku 2013, tedy pět let, když do středních Čech přišel společně se svými krajany Kemzurou a Kuncaitisem. V poslední době byl také kondičním trenérem rakouského reprezentačního výběru.

 
 
 
vloženo: 25.05.2018 15:23 / přečteno: 1295x
 
« Zpět

30.08.2018    14:00hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkUSK Praha
SoupeřUSK Praha
Kde hrajemeSportovní centrum Nymburk
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 3031  
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.