DNES PŮJDEME NA TURKA

DNES PŮJDEME NA TURKA

Nymburští hráči jsou v Belgii a v pátek vstoupí do kvalifikace o Euroligu s tureckým Banvitem.


Naši hráči jsou už od čtvrtka dopoledne v belgickém Charleroi, kde se uskuteční náš kvalifikační turnaj o Euroligu. Z osmi týmů postoupí pavoukem vyřazovacích bojů jen jeden tým, který doplní druhý z druhé kvalifikační sezony. Prvním týmem, který stojí v cestě je loňský semifinalista domácí ligy Banvit BK.

Na pár postřehů jsme se zeptali hlavního trenéra Ronena Ginzburga. 
V pátek hrajete svůj první kvalifikační zápas proti Banvitu. Jaká jsou vaše očekávání?
Především musím říct, že je to pro nás velká pocta, že máme možnost se utkat s takovými týmy, které se jí společně s námi zúčastní. Jsou to týmy, které chtějí patřit mezi evropskou basketbalovou smetánku. Přál bych si, abychom hráli tak, jako v některých přípravných zápasech, abychom co nejvíce omezili špatné věci, které jsme v přípravě zažili také. Je to nám může pomoci k výhře a tím pádem k postupu do dalšího kola turnaje.
Kvalifikace se hraje na samém začátku sezony. Není to trochu zvláštní, když jeden z vrcholů sezony přijde ještě dříve, než se týmy rozkoukají?
Ano, taková utkání by měla být jedním z vrcholů sezony, ovšem to je fakt, se kterým nic neuděláme. Taková je realita, takové je rozlosování, takový je systém celého evropského basketbalu. Tedy bez ohledu na termín kvalifikace, je pro nás velkým oceněním, že jsme byli pozvání do zápasů, ze kterých vzejdou noví účastníci Euroligy. Je to ocenění několikaleté práce celého klubu – hráčů, trenérů, managementu klubu a všech, kteří se kolem basketbalu v Nymburce  pohybují. Našim cílem je, kromě výsledků, i reprezentace klubu.
Jak probíhala příprava na prvního soupeře z Turecka? Proslýchalo se, že Banvit měl velké problémy. Odehráli málo zápasů, potýkali se s mnoha zraněními.
Možná měli nějaké problémy, které jim dovolily sehrát jen málo zápasů, ale na druhou stranu malým počtem zápasů zase neodhalili tolik svou aktuální kvalitu. My jsme se snažili získat co nejvíce materiálů pro přípravu a nebyla to právě jednoduchá práce. Podle videí, která jsme získali, Banvit jen potvrzuje je to, že je dobrým týmem a že v loňské sezoně skončil na druhém místě turecké ligy právem.
Systém kvalifikačního turnaje je jiný než vloni, probíhá turnajově. Jak těžké bylo připravit tým na tento systém tří zápasů ve třech dnech i z pohledu nabitého programu přípravy?
Přes nabitý program jsme se připravili dobře. Pro nás rychlý sled zápasů bude denním chlebem celé sezony. V sezoně, kde hrajete osm desítek utkání, musíte umět rozložit síly mezi jednotlivé hráče, musíme umět dobře regenerovat.


 
vloženo: 30.09.2011 02:21 / přečteno: 4174x
 
« Zpět

24.09.2016    18:00hNejbližší zápas

Lions Jindřichův HradecČEZ Basketball Nymburk
SoupeřLions Jindřichův Hradec
Kde hrajemeSportovní hala Jindřichův Hradec
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
ČKD Group
Weil
EŽP
Město Nymburk
Jansta-Kostka
Geosan
JT Bank
Nike
AUTOSALON LOUDA
Synot W
Dr. MAX
EPL Cond
BUS LINE
Moravské naftové doly
Středočeský kraj
Renomia
SYNOTTIP
CZ loko
Zepris
VCES
VIS
Crystal Bohemia
Inkospor
Elektro Kutílek
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Louda Alform
Louda Reality
Nota Bene
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Job4Players
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
heřmanský
hala
Kooperativa
Hyundai
Molten
Česká televize
MF Dnes
Future line
Špára STK
Remoex
Rituál
EP Energy Trading
Nilfisk
METRO
iDnes
VTB Banka
ASTEROS
UAZ
LUKOIL
ZARUBEZNEFT
RVP
Hotel Ostrov Nymburk
Drůbeží ráj
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.