DNES PŮJDEME NA TURKA

DNES PŮJDEME NA TURKA

Nymburští hráči jsou v Belgii a v pátek vstoupí do kvalifikace o Euroligu s tureckým Banvitem.


Naši hráči jsou už od čtvrtka dopoledne v belgickém Charleroi, kde se uskuteční náš kvalifikační turnaj o Euroligu. Z osmi týmů postoupí pavoukem vyřazovacích bojů jen jeden tým, který doplní druhý z druhé kvalifikační sezony. Prvním týmem, který stojí v cestě je loňský semifinalista domácí ligy Banvit BK.

Na pár postřehů jsme se zeptali hlavního trenéra Ronena Ginzburga. 
V pátek hrajete svůj první kvalifikační zápas proti Banvitu. Jaká jsou vaše očekávání?
Především musím říct, že je to pro nás velká pocta, že máme možnost se utkat s takovými týmy, které se jí společně s námi zúčastní. Jsou to týmy, které chtějí patřit mezi evropskou basketbalovou smetánku. Přál bych si, abychom hráli tak, jako v některých přípravných zápasech, abychom co nejvíce omezili špatné věci, které jsme v přípravě zažili také. Je to nám může pomoci k výhře a tím pádem k postupu do dalšího kola turnaje.
Kvalifikace se hraje na samém začátku sezony. Není to trochu zvláštní, když jeden z vrcholů sezony přijde ještě dříve, než se týmy rozkoukají?
Ano, taková utkání by měla být jedním z vrcholů sezony, ovšem to je fakt, se kterým nic neuděláme. Taková je realita, takové je rozlosování, takový je systém celého evropského basketbalu. Tedy bez ohledu na termín kvalifikace, je pro nás velkým oceněním, že jsme byli pozvání do zápasů, ze kterých vzejdou noví účastníci Euroligy. Je to ocenění několikaleté práce celého klubu – hráčů, trenérů, managementu klubu a všech, kteří se kolem basketbalu v Nymburce  pohybují. Našim cílem je, kromě výsledků, i reprezentace klubu.
Jak probíhala příprava na prvního soupeře z Turecka? Proslýchalo se, že Banvit měl velké problémy. Odehráli málo zápasů, potýkali se s mnoha zraněními.
Možná měli nějaké problémy, které jim dovolily sehrát jen málo zápasů, ale na druhou stranu malým počtem zápasů zase neodhalili tolik svou aktuální kvalitu. My jsme se snažili získat co nejvíce materiálů pro přípravu a nebyla to právě jednoduchá práce. Podle videí, která jsme získali, Banvit jen potvrzuje je to, že je dobrým týmem a že v loňské sezoně skončil na druhém místě turecké ligy právem.
Systém kvalifikačního turnaje je jiný než vloni, probíhá turnajově. Jak těžké bylo připravit tým na tento systém tří zápasů ve třech dnech i z pohledu nabitého programu přípravy?
Přes nabitý program jsme se připravili dobře. Pro nás rychlý sled zápasů bude denním chlebem celé sezony. V sezoně, kde hrajete osm desítek utkání, musíte umět rozložit síly mezi jednotlivé hráče, musíme umět dobře regenerovat.


 
vloženo: 30.09.2011 02:21 / přečteno: 3434x
 
« Zpět

03.04.2015    18:00hNejbližší zápas

ČEZ Basketball NymburkLions Jindřichův Hradec
SoupeřLions Jindřichův Hradec
Kde hrajemeSportovní centrum Nymburk
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12 34 5
6 789 101112
1314 15161718 19
202122232425 26
27282930   
SPONZOŘI Facebook
Sportovní holding Praha
ČEZ
ČKD Group
SYNOTTIP
Moravské naftové doly
Weil
EPL Cond
Geosan
Louda-auto
Synot W
Nike
Jansta-Kostka
Město Nymburk
C.L.P.A.
Rádio Blaník
Středočeský kraj
Crystal Bohemia
Zepris
Kooperativa
Jimsoft s.r.o.
CZ loko
VCES
Elektro Kutílek
DP ComTel
Future line
Datonet
Špára STK
FALDO
Nota Bene
Pivovar
VIS
Rock of Sadská
Louda Reality
Alform
Wobenzym
Remoex
hala
Rituál
heřmanský
Molten
Cukrárna Fiala
Fajn Radio
Inkospor
Michlovský
D-energy
Rádio City
ICTC
Men'sLife
iDnes
DNES
METRO
Studio Aleš
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.