ČEKÁ NÁS KVALITNÍ OBRANA

ČEKÁ NÁS KVALITNÍ OBRANA

Trenér Ginzburg i Petr Benda a Lukáš Palyza se shodují, že Petrohrad jsou nejen velice kvalitní hráči, ale také jejich týmový výkon je velkou devízou hry.  

Dnes od sedmi večer se v pardubické ČEZ Aréně střetneme s týmem Spartaku Petrohrad ve čtvrtfinále Eurocupu. Čeká nás výborný soupeř a všichni věříme, že i diváky, kteří přijedou i výborná podívaná. 

  

Ronen Ginzburg

Dostat se do této fáze TOP 8 byl náš velký sen. Teď se ale musíme pekelně soustředit, aby to byl pěkný a příjemný sen. Budeme hrát proti vynikajícímu týmu se skvělými hráči a připomeňme si, že jedním z cílů tohoto týmu je vítězství v Eurocupu, protože tudy vede jedna z cest do Euroligy.  V letošní sezoně jsme všem dostatečně jasně ukázali, že se nebojíme žádného soupeře, že každému se díváme zpříma do očí a že s ním dokážeme hrát jako rovný s rovným. To je naše velká deviza.

Jaké jsou silné stránky našeho soupeře?

Je to vynikající tým kvalitou své obrany (v EC nejlepší obrana z účastníků LAST 16 a 3.nejlepší obrana ve VTB lize po CSKA a UNICS - pozn). Spartak má velice chytré rozehrávače, kteří chytrost kombinují s agresivitou. Také jejich pivoti jsou na vysoké úrovni. Mavrokefalides nebo Dragičević, to je evropský supertřída. Ale oni hlavně nejsou souboj jednotlivců, ale vystupují jako jeden tým.

Dává vám větší naděje na úspěch, když se Petrohradu v posledních zápasech tolik nedařilo?

Bylo to pro nás dobré až do posledního zápasu proti Rytasu. V posledním zápase povstal jako Fénix z popela a zápas vyhrál. Zdá se tedy, že už nemůžeme počítat s nějakým poklesem formy.

Bude tedy ten poslední zápase tím, který budeme nejvíce skautovat?

Můj kolega Oren Amiel má shlédnuto už hodně zápasů Petrohradu a příprava na utkání bude kombinací mnoha předešlých utkání. Poslední zápas poslouží hlavně jako měřítko toho, co je v týmu nového a v jaké formě jsou hráči Spartaku.   

Proti Spartaku jsme už letos dva zápasy hráli. Je to výhoda po náš tým?

Není to výhoda, protože nás soupeř zná také dobře. Řekněme si upřímně, na této úrovni už mnoho tajemství hry jednotlivých týmů nenajdete. Všichni se znají

Je velkým rozdílem hrát finále české ligy nebo čtvrtfinále Eurocupu?

I kdybychom pominuli kvalitu soupeře, obě soutěže nemají stejný formát. Ve čtvrtfinále Eurocupu máte k dispozici pouze dva zápasy, ve finále Mattoni NBL se hraje na čtyři vítězné.

Jste spokojený s formátem čtvrtfinále?
Na mém pocitu vůbec nezáleží, je to dané.

Je alespoň výhodnější pro tým z druhého místa?

Já osobně preferuji hrát druhý zápas na domácí palubovce.
 
Petr Benda

Petrohrad je tým, který je velice dobře poskládaný, všechny pozice má zdvojené výbornými hráči. Takový tým není jednoduché porazit. Pokud budeme hrát rychle dopředu a opírat se o dobrou obranu, v domácím prostředí bychom je měli porazit.

Co je bezpečný rozdíl do odvety?

Předně se musíme soustředit, abychom utkání vyhráli. Když bych chtěl polemizovat o počtu bodů… tak kolem deseti bodů by bylo do odvety docela příjemných. Řekněme si, že ani přijatelná prohra, by neznamenala automatické vyřazení. Přeci jen to jsou dva zápasy a body se sčítají.

 
Lukáš Palyza

Je to velice dobře sehraný tým a hráči jsou ochotní se podřídit týmu. Neviděl jsem tam žádného hráče, který by hrál na svoje statistiky. Ani Beverley, který nastupoval za Panathinaikos nebo Miami Heat v letní lize NBA, má svoje místo v systému Petrohradu a nehraje na sebe. My se musíme zaměřit na jejich sílu pod košem. Dragičevič a Mavrokefalides jsou více než dvoumetroví těžcí pivoti, kteří to pod košem melou hlava nehlava. Tam bude klíč k dobrému výsledku. Další silní hráči jsou Halperin a Beverley.

Petrohrad nepředvedl v posledních zápasech VTB ligy žádné oslnivé výsledky. Můžeme s tím kalkulovat jako s nějakou indicií jejich výkonu?

Já jsem slyšel od Pampiho, že jejich výkon se zaměřuje především na Eurocup, protože z VTB ligy se nedá nikam postoupit, kdežto vítěz Eurocupu postupuje do Euroligy. Možná ty nepřesvědčivé výkony pramení právě z toho.

Jaký by byl optimální náskok do odvety?
Dvouciferný náskok by nám dával hodně velké šance na postup. Celé utkání si bude tahat o pět, šest bodů a doufám, že ve čtvrté čtvrtině chytneme střeleckou slinu, že jim odskočíme a udržíme až do konce zápasu.
 
vloženo: 19.03.2012 10:43 / přečteno: 1323x
 
« Zpět

08.03.2015    16:00hNejbližší zápas

UNICS KazaňČEZ Basketball Nymburk
SoupeřUNICS Kazaň
Kde hrajemeBasketbalová hala Kazaň
DružstvoA tým
SoutěžVTB liga
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
   12 34
56 789 1011
12 13141516 1718
19202122 232425
26 27282930 31 
SPONZOŘI Facebook
Sportovní holding Praha
ČEZ
ČKD Group
SYNOTTIP
Moravské naftové doly
Weil
EPL Cond
Louda-auto
Synot W
Nike
Jansta-Kostka
Město Nymburk
C.L.P.A.
Rádio Blaník
Středočeský kraj
Crystal Bohemia
Zepris
Kooperativa
Jimsoft s.r.o.
CZ loko
VCES
Elektro Kutílek
DP ComTel
Future line
Datonet
Špára STK
FALDO
Nota Bene
Pivovar
VIS
Rock of Sadská
Louda Reality
Alform
Wobenzym
Remoex
Studio Aleš
hala
Rituál
heřmanský
Molten
Cukrárna Fiala
Fajn Radio
Inkospor
Michlovský
D-energy
Rádio City
ICTC
Men'sLife
iDnes
DNES
METRO
Studio Aleš
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.