V BASKICKU MŮŽEME JEN PŘEKVAPIT

V BASKICKU MŮŽEME JEN PŘEKVAPIT

V pondělí brzy ráno odlétají naši basketbalisté do Bilbaa, aby se utkali v odvetě se svým posledním přemožitelelm. I když je favoritem Bilbao, náš tým není bez šance.  I v minulém utkání jsme ukázali, že můžeme hrát se Španěli vyrovnanou partii. Pokud zagresivníme obranu střelců z dlouhé vzdálenosti a budou k nám obroučky přívětivé, může utkání dojít do vyrovnaného konce a pak už je to i o štěstí.


Těsně před odletem jsme požádali trenéra Katzurina o pár slov před nadcházejícím utkáním:

 

Pro nás bude tento zápas velkou výzvou, specielně potom, co jsme s Bilbaem minulý týden prohráli. Setkali jsme se s velmi kvalitním týmem a právě proto je pro nás tento zápas takovou výzvou, protože tentokrát bude zápas na jejich domácí půdě. Po tom, co jsme zanalyzovali náš výkon z minulého týdne, museli jsme přistoupit k několika změnám a na základě toho se vyvarovat chybám, které jsme dělali – pracovali jsme na tom v posledním týdnu. Musíme ze sebe vydat to nejlepší co umíme, jsme také kvalitní tým, ale potřebujeme zlepšit věci převážně v obraně. Víme velmi dobře, proti jakému těžkému soupeři budeme hrát a víme, že to bude hodně těžký zápas. Ale jako při každém zápase – zkusíme to a rozhodně se nevzdáme.

Jaká je šance na vítězství?
Každý zápas je jiná story. Každý zápas, každý večer, každá minuta jsou rozdílné od těch minulých. Samozřejmě, že na papíře mají oni větší šanci, disponují širší a kvalitnější soupiskou, ale v zápase se může stát mnohé, ne vždy rozhodují jenom ty papírové předpoklady. Myslím, můžeme vyhrát, musíme mít ale na paměti, že nehrajeme proti sobě, ale proti Bilbau.

Nebude hráče svazovat nervozita? Nebudou mít v hlavách fakt, že s každou další prohrou se naše šance na postup ze skupiny můžou snižovat?
Rozhodně si nemyslím, že by hráči byli z tohoto důvodu nervózní. To by bylo špatné, aby se nechali svázat nervozitou. Pokud bychom vyhráli, tak by to byla asi nečekaná výhra, která by nám v postupové matematice moc pomohla. Po třech kolech jsme v polovině soutěže a tak tušímíme, že o nás budou rozhodovat lednové zápasy s Vršacem a Podgoricou. Nechci ovšem, aby to někdo pochopil tak, že to budou důležitější zápasy, protože s takovým přístupem by to bylo špatné. Právě proto, že jsou letos skupiny jenom po čtyřech účastnících a zápasů je málo, tak je velmi důležité se snažit vyhrát každý zápas.
 

 
vloženo: 14.12.2008 00:00 / přečteno: 7546x
 
« Zpět

23.09.2018    18:00hNejbližší zápas

KK Krka Novo MestoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřKK Krka Novo Mesto
Kde hrajemeŠD Leon Štukelj, Novo Mesto
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
34 567 89
10 11121314 1516
171819 202122 23
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
AUTOSALON LOUDA
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
Dr. MAX
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Velišek  - Podpěra
STARLIFE
ADIDAS
LION SPORT
CAR 4 WAY
J&T BANKA
GEOSAN THETA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.