BUDE SE HRÁT OD 18:30 SEČ

BUDE SE HRÁT OD 18:30 SEČ

Tak přeci jen se bude hrát. Právě teď odjíždějí hráči z hotelu do haly v Soluni. Nestihli ani jeden trénink a na cestě z Nymburka do hotelu v Soluni byli více než 30 hodin.

Pro ty z vás, kteří nesledovali reportáž na facebooku, tak ve stručnosti, jak vypadal dnešní den. Ráno v sedm nastoupili naši hráči do autobusu, který je vezl 500 kilometrů na sever do Soluně. Už kousek za hlavním městem se na horách kolem dálnice leskl sníh. S přibývajícími kilometry se sníh dostával blíž a blíž k silnici, až ve dvou třetinách cesty silnici zasypal úplně. Rychlost pohybu pak ani nepřevyšovala 35 km/h. Nakonec se výpravě podařilo do Soluně dostat.

 

Zápas byl pochopitelně odložen a nový začátek stanovený až na půl osmé místního času, tedy 18:30 našeho. Dá se říct, že byl vrácený do původního času. Potom bylo utkání posunuto kvůli fotbalovému zápasu Arisu na 16:00 našeho času, aby fanoušci mohli stihnout obě akce. Za této sněhové situace byl pochopitelně zápas ve fotbalu odložen. Tedy i skalní fanoušci fotbalu mohou dojít vyřádit alespoň na basket. Dovedete si asi představit, co udělá plná hala, když víme, jakou atmosféru dokáže vytvořit stovka fanoušků Arisu, která byla v Nymburce na prvním zápase. „Atmosféra bude asi bouřlivá a o hodně bouřlivější, než když jsem hrál v Soluni poprvé,“ vzpomněl Petr Benda na utkání, které jsme hráli s Arisem v rámci Eurocupu v roce 2011. „Prostředí bude asi hodně divoké… nad lavičkami mají plexisklo, tak se nebojím,“ smál se Vojta Hruban.

 

V prvním zápase na domácí palubovce jsme Aris porazili, když jsme byli od poloviny první čtvrtiny ve vedení. V některých úsecích zápasu jsme měli k dobru i více než deset bodů, ale dvě minuty před koncem jsme vedli jen o tři body. Do odvety nás tak může hřát trochu psychická výhoda výhry v prvním utkání. „Pochopitelně je to lepší, ale ještě lepší by bylo, kdybychom je porazili v prvním zápase venku a teď hráli odvetu doma,“ zasnil se Petr Benda a dodal: „Je to soupeř stejně kvalitativní úrovně jako my. V prvním zápase jsme si dokázali, že jen můžeme porazit, tak proč si z toho nevzít příklad?“

 

Tento zápas by se dal porovnat s utkáním proti Monaku, které nás čeká. „I když je Monako v tabulce BCL i francouzské ligy první, zápas v Soluni bude těžší. Nehrajeme doma a musíme cestovat,“ řekl Vojta Hruban a to ještě před odletem netušil, jak strašné cestování jej čeká. „Jestli má být šance na úspěch, musíme začít obranou. Mladí Američané v dresu Arisu se budou chtít ukázat a naplnit co nejlépe svoje statistiky, aby byli vidět,“ domnívá se Petr Benda. „Je to tým se skvělými individualitami, které dokáží hrát rychle. To jim nesmíme dovolit. Musíme hrát svou hru a hlavně nenechat jejich střelce rozehrát. Cummings nebo Jankiovič mohou dát klidně pět bodů stejně jako pětatřicet se suchým trikem,“ podal svůj pohled Vojta Hruban.

 
vloženo: 11.01.2017 16:10 / přečteno: 2441x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
      1
23 45678
9 101112 13 1415
16171819202122
23242526272829
30      
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.