PLAY-OFF CHAMPIONS LEAGUE

PLAY-OFF CHAMPIONS LEAGUE

Vítězství proti Monaku v Basketball Champions League a prohra Arisu s Frankfurtem nám definitivně zajistila minimálně třetí místo a tady postup ze solidní výchozí pozice do vyřazovacích bojů. Jak bude play-off probíhat, přinášíme v následujícím článku.

Do play-off se kvalifikuje 24 nejlepších týmů BCL. Postupový klíč je následující: vítězové skupin a tři nejlepší ze druhých míst postoupí přímo do druhého kola play-off. Do prvního kola play-off se kvalifikují zbývající dva z druhých míst, všichni třetí a čtvrtí ve skupinách a čtyři nejlepší z pátých míst. První kolo play-off tedy odehraje systémem na dva zápasy doma-venku 16 týmů. První zápas se bude hrát na palubovce po základní části hůře postaveného týmu, odveta je na programu za 14 dní. 

Pořadí v jednotlivých skupinách se stanoví v prvním kritériu podle počtu bodů za zápasy (výhra 2 body, prohra 1 bod), tedy podle obvyklého klíče. V případě rovnosti svou nebo více týmů nastupují další kritéria. Nejprve se porovná bodový rozdíl dotčených týmů. Tým s nejvyšším rozdílem je nejvýše. V případě rovnosti nastoupí třetí kritérium, kterým je vyšší bodový součet ze všech zápasů dané skupiny. A pokud by ani toto nestačilo, pak je další, čtvrté, kritérium a to vyšší počet nastřílených bodů ze všech zápasů ve skupině. Pokud by ani čtvrté kritérium neurčilo lepší tým, rozhodne se losem (a tím nemyslíme severské zvíře). 

První kolo se bude losovat v pátek 27.ledna od 14:00 hodin v Ženevě a poskládá dvojice týmů. Vzhledem k tomu, že je potřeba určit, který tým bude začínat doma a který venku, musí se stanovit pořadí týmů napříč jednotlivými skupinami. Zde také platí určitá kriteria pro stanovení pořadí těchto týmů. Prvním kritériem jsou body za vítězství a porážky (opět 2 body za výhru, bod za prohru). Při rovnosti je druhým kritériem bodový rozdíl skóre ze všech zápasů ve skupině a třetím nejvyšší počet bodů nastřílených bodů ve všech zápasech ve skupině. Pak už rozhoduje los. 

Při losování/nasazení do jednotlivých dvojic se uplatňují dvě restrikce. První je, že ve dvojici nesmí být dva týmy ze stejné země a druhá, že spolu nebyly v jedné základní skupině.  
 
Osmička vítězů z prvního kola a osmička přímo postupujících odehraje 2.kolo play-off. Toto se nebude losovat, ale budou při losování určeny pevné dvojice – vítěz prvního kola play-off vs. přímo postupující. Zde už nebude aplikována restrikce stejné země, ale zůstává restrikce stejné skupiny. 

Před třetím kolem play-off (TOP 8 - čtvrtfinále) proběhne opět losování. Tentokrát se bude losovat v Mnichově a při losování nebudou platit žádné restrikce ohledně skupin a zemí. Vyvrcholením bude FINAL FOUR, tedy dvě semifinále, jeden souboj o třetí místo a jedno finále.   

Ještě zbývá dodat, že týmy na 25. až 32.místě v pořadí po základní části obohatí FIBA Europe Cup.

Termíny play-off:
1.kolo: 
1.zápas 7.2. nebo 8.2.  (budeme hrát pravděpodobně venku)
2.zápas 21.2. nebo 22.2. (budeme hrát pravděpodobně doma)

2.kolo: 
1.zápas 28.2. nebo 1.3. (v případě postupu doma)
2.zápas 7.3. nebo 8.3. (v případě postupu venku)

3.kolo: 
1.zápas: 21.3. nebo 22.3. 
2.zápas: 28.3. nebo 29.3.

FINAL-4
28.4. až 30.4.2017


Zítra odpoledne na našem webu najdete analýzu možných soupeřů v prvním kole play-off Basketball Champions League. 
 
vloženo: 19.01.2017 18:47 / přečteno: 2444x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.