PRODLOUŽIT BONNU SÉRII O JEDEN ZÁPAS

PRODLOUŽIT BONNU SÉRII O JEDEN ZÁPAS

Jakou sérii? Sérii prohraných zápasů. Třetí kapitola románu jménem Champions League nás čeká v Německu a soupeřem nám bude kvalifikant Telekom Baskets Bonn. Že není radno podceňovat kvalifikanty nám ukázal první zápas s Nanterre.

Cestu do hlavního města Německa absolvovali naši hráči autobusem během nedělního odpoledne, večera a noci. Po desetihodinové cestě následoval pochopitelně odpočinek, ale už dopoledne naši hráči v hale trénovali. Druhý trénink byl v plánu ještě dnes večer. 

 

Německý klub založený v roce 1995 získal pět stříbrných medailí v Bundeslize. V popředí německé ligy se umisťoval v letech 1997-2004 a 2008-2010, přičemž za posledních deset let se pouze jednou neprobojoval do play off a to v roce 2016, kdy obsadil 12.příčku. K výšinám Bundesligy ho zpět vede současný trenér Predrag Krunić. V minulé sezoně totiž skončil Bon na sedmém místě, ale vypadl ve čtvrtfinále proti Brose Baskets Bamberg 1:3 na zápasy.

 

V evropských pohárech startoval Bonn od roku 2010. V EuroChallenge se dostal nejvýše do čtvrtfinále v posledním třetím roce svého působení. V Eurocupu, kde Bonn odehrál další tři sezony, byla jeho konečnou stanicí vždy už základní část. V minulé sezoně vyzkoušel Bonn FIBA Europe Cup, který byl pro ně zatím nejúspěšnějším evropským pohárem. Jeho pouť zastavilo až v semifinále Nanterre92.

 

V letošní sezoně má Bonn za sebou dva zápasy v kvalifikaci o Champions League. V nich porazil ve Finsku Kataju 90:70 a vytvořil si do odvety slušnou výchozí pozici. Druhé utkání už bylo přeci jen vyrovnanější a Bonn vyhrál „jen“ 85:81, což ale na postupu nic nezměnilo. Oba dva zápasy v základní skupině Bonn prohrál. V prvním kole podlehl Oostende 66:74 na domácí palubovce a ve druhém kole mu chybělo 5 bodů na vítězství proti Zielone Góře (69:73).

 

V německé lize, která začala stejný den jako ta naše, má Bonn odehráno pět zápasů. V prvních třech uspěl, i když rozdíly nebyly nijak výrazné. V posledních dvou kolech však Bonn prohrál, když nestačil na Albu Berlín a Mitteldeutscher BC.  

 

Soupiska hráčů je poplatná obvyklému složení německého týmu - převahu v něm tvoří američtí hráči, kteří jsou zároveň klíčovými hráči týmu. V Champions League na sebe nejvíce upozornil Malcolm Hill, který ve dvou zápasech nastřílel 56 bodů, když minul pouze 7 střel z pole. Jeho trojky 13/9 budí respekt. Šest trojek, ale ve třech zápasech, nastřílel Josh Mayo, další ze solidních střelců. V podkošovém prostoru řádí Yorman Polas Bartolo, Kubánec s německým pasem, s dvaatřiceti doskoky ze čtyř zápasů. Bartolo je také nejužitečnějším hráčem Bonnu. Ke zmiňovaným 32 doskokům přidal 35 bodů, 10 asistencí a 7 zisků. Produktivním hráčem je další Američan Julian Gamble. Ten ve čtyřech zápasech nastřílel 50 bodů při vysoké úspěšnosti 67%.

 

Trenér Oren Amiel

Družstvo Bonnu je silný tým, který se snaží hrát podobně jako my rychle nahoru a dolů. Mají vyvážený tým, ve kterém jsou jak kvalitní podkošoví hráči a dobrým citem pro doskok, tak střelci z dlouhé vzdálenosti. Pozor si musíme dát na jejich rozehrávače, kteří v případě potřeby mohou nebezpečně ohrozit koš střelbou, ale i na dlouhého pivota Gambla. Podstatné pro vítězství bude vnutit soupeři naši hru a především si vážit míče. Každá ztráta při schopnostech soupeře jít do rychlého protiútoku by vedla k lehkým košům domácích. Já osobně očekávám pěkný zápas a věřím, že i s naším vítězným koncem.

 
Petr Benda

Jedeme do Bonnu vyhrát a udržet naši stoupající formu. Chceme předvádět takový basketbal jako proti Arisu i na venkovní palubovce. Pokud budeme hrát agresivně na útočné i obranné polovině tak, jak to umíme, můžeme uhrát dobrý výsledek.

Minulý zápas v Německu s Frankfurtem se nám moc nepovedl, teď jedeme zase do Německa…

Výsledek ve Frankfurtu jsme si letos vybrali už proti Nanterre a doufám, že nás to už nepotká.

   
Vojtěch Hruban

Vývoj výsledků ve skupině ukazuje, že bychom si měli především hlídat domácí utkání a my jsme to nezvládli už v prvním kole. Teď je potřeba tohle zaváhání někde jinde vynahradit a asi nechceme čekat na nějakou pozdější příležitost. Bonn je soupeř, který zatím nevyhrál. Proto by bylo fajn mu tu jeho sérii ještě o jeden zápas prodloužit. 


ZÁPAS ZAČÍNÁ V ÚTERÝ V 20:00 HODIN a sledovat ho můžete na kanále O2TV případně LiveBasketball.tv. Rádi bychom vám také doporučili aplikaci do mobilu, která pracuje velice svižně a sledovat bude moci alespoň průběh zápasu v textové formě PLAY BY PLAY. Aktuálně můžete hlasovat, kdo bude vítězem - zatím vedeme o 4% my!! Další informace k aplikaci najdete >>zde<< 


 
vloženo: 23.10.2017 19:33 / přečteno: 1241x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.