PŘEDSTAVUJEME OOSTENDE

PŘEDSTAVUJEME OOSTENDE

V úterý večer nás čeká ve Sportovním centru duel s úřadujícím mistrem Belgie z Oostende, který je v letošní sezoně i několika uplynulých letech na domácí scéně podobně dominantní jako naše družstvo.

Podívejme se, jak podobné si oba týmy jsou. Začněme letošní sezonou. Oba dva týmy mají v tabulce Basketball Champions League dvě výhry a tři prohry. Ve skóre jsme na tom o malinko lépe, protože celkové skóre je pasivní o jeden bod, Oostende má mínus 26 bodů. Rozdíl vznikl především na útočné polovině, kde je mezi oběma družstvy rozdíl 10 nastřílených bodů na zápas.

 

V domácí lize zatím ani jeden tým Nymburk i Oostende neprohrál jediný zápas. Belgická liga, která se hraje s 10 účastníky, je již skoro ve čtvrtině. Po osmi kolech má Oostende osm vítězství a skóre 698:546. My máme po sedmi odehraných kolech 7 výher a skóre 713:484. Z toho je vidět, že v domácí lize bráníme téměř stejně (68,25 : 69,1 - obdržených bodů na zápas), ale v útoku jsme na tom podstatně lépe (87,25 : 101,8 - nastřílených bodů na zápas).

 

V dlouhodobější historii mají oba týmy podobný počet titulů. Oostende jich nasbíralo 18, Nymburk 14, přičemž od roku 2000, kdy jsme poprvé vstoupili do nejvyšší soutěže, jsme na tom o čtyři tituly lépe my.

 

Větší množství shodných rysů zaznamenaly oba týmy i v účasti v evropských pohárech. Oba dva kluby startovaly často v Eurocupu, Oostende má navrch jednu účast v Eurolize (2001/02) a v evropském poháru má také soupeř jednu medailovou radost. V roce 2011 získali v EuroChallenge bronzovou medaili.

 

V posledních dvou letech se oba kluby rozhodly jít v evropských pohárech stejnou cestou. Před dvěma roky okusily FIBA Europe Cup a v minulé sezoně Basketball Champions League. Ve FEC došlo Oostende do osmifinále, když vyhrálo první skupinu 4-2 na zápasy a bylo druhé ve druhém skupině 5-1 na zápasy. V osmifinále prohrálo s Chalonem. V minulém roce v BCL se Oostende neprobojovalo ze základní skupiny, protože skončilo na 5.místě skupiny D a ve FIBA Europe Cupu, kam se tým propadl, nakonec skončili v semifinále, když je na skóre vyřadil opět Chalon (85:80 a 65:83).

 

Jak výše uvedený výčet ukazuje, dá se v úterý čekat hodně zajímavý a vyrovnaný zápas. „Bude to zápas, který může hodně napovědět o našem dalším účinkování v Lize mistrů. Jednu prohru, tak říkajíc mimo očekávání, jsme si vybrali už proti Nanterre, a další už bychom si dovolit neměli,“ přemýšlí o významu utkání Martin Kříž. Jeho spoluhráč Vojtěch Hruban trochu mírní důležitost: „Skupina je hodně vyrovnaná. Jsme jednu výhru od špičky, tak proč ji nedosáhnout proti Oostende.“ Zároveň je jasné, že všechny zápasy mohou mít na konečné pořadí dost zásadní vliv.   

 

S Oostende jsme se utkali už celkem pětkrát. Jednou v kvalifikaci o Euroligu. Tento zápas jsme vyhráli v roce 2012 vysoko 83:65. Další čtyři zápasy přišly v Eurocupu a oba týmy si drží domácí neporazitelnost. První dvojice zápasů se odehrála v sezoně 2007/08, podruhé za šest let později. Z českých hráčů by se na zápasy v roce 2013 mohli pamatovat Petr Benda, Vojta Hruban a Martin Kříž. Do zápasů však nastoupil jen Vojta Hruban, autor 2 resp. 7 bodů za 16 minut resp. 35 minut na palubovce. Petr Benda nebyl ani na soupisce kvůli zranění, Martin Kříž v prvním zápase nenastoupil, ve druhém nebyl ani na soupisce. Petr Benda si však zahrál v obou utkáních v sezoně 2007/2008. V prvním zápase 15 minut s 6 body, ve druhém 26 minut s 10 body. Na straně Oostende je ve srovnání s posledním měřením sil stejný trenér Dario Gjergja a rozehrávač Dušan Djordjevič. Ten naše konto zatížil v prvním zápase za 21 minut 10 body, ve druhém za 24 minut pěti body (všechny z TH). Na soupisce a fotce z úvodu sezony je také Marko Jagodič-Kuridža, ten však do žádného zápasu letos nenastoupil.

 

Jaký tým soupeř nás čeká? „Na rozdíl od nás mají dva obrovské pivoty, takže to bude zápas plný rotací a vypomáhání. Je to tým, který hraje hodně dovnitř-ven-dovnitř-ven a střílí spoustu trojek. Má zkušeného rozehrávače,“ řekl o soupeři Vojta Hruban. „Mě upoutal pivot Mike Myers. Hráč, který hodně skáče a má ruce jak polovina našeho týmu nohy,“ doplnil Martin Kříž. A my doplníme, že kdo má rád ruce plné obrázků, tak si u Myese přijde na své. 


pivoti Oostende


 
vloženo: 12.11.2017 23:49 / přečteno: 1316x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.