Aktualita | AVELLINO V ÚTERÝ
AVELLINO V ÚTERÝ

AVELLINO V ÚTERÝ

Palubovka ve Sportovním centru ještě ani nevychladla po sobotním žhavém utkání s Pardubicemi, a už je tu další třaskavý duel. V Basketball Champions League hostíme italské Avellino.

Jak ukazují naši hráči na youtubovém kanálu nebo facebookovém profilu, neberou přípravu na semifinalistu italské nejvyšší soutěže minulého roku na lehkou váhu. I když video pochopitelně vzniklo s určitou nadsázkou, čeká na naše hráče velice důležitý zápas.

 

Výsledky minulého kola nám na první pohled trochu nahrály do noty. I když jsme proti Besiktasi neslavili úspěch, prohrál i náš souputník Nanterre a díky tomu jsme s ním zůstali na stejné bodové hladině. Prohrálo rovněž Avellino doma se Zelenou Horou a díky tomu se rozdíl nesnížil pod dva body. Především zápas Avellina a Zelené Hory a výhra Oostende však odzátkovaly ještě zajímavé boje o postup do další fáze Champions League.

 

Avellino, pokud chce hrát v BCL dál, musí bodovat, to samé platí i pro Oostende, kde nastoupíme v dalším už předpoledním kole základní části, a protože bez šance, alespoň na postup do FIBA Europe Cupu při problémech Arisu, není ani poslední v tabulce Zelená Hora, která nás čeká 7. února další možná stěžejní zápas.

 

Avellino však v souboji s námi může hřát sedmnáctibodový polštář z prvního zápasu pro případnou přetlačovanou při rovnosti bodů. Možná si pamatujete, ale v Itálii jsme nezvládli závěr a místo přijatelného rozdílu, jsme prohráli 63:80. Teď se na takové výsledky nesmíme ohlížet, možná ani na takové kalkulace nedojde. Nicméně ostražitost je na místě.

 

Jak se daří Avellinu v této sezoně?

V BCL má zápornou bilanci pěti výher a šesti porážek, ale na svém kontě má výhru v Turecku nad Besiktasem v prvním kole. Na druhou stranu také prohru ve čtvrtém kole v Polsku, v šestém s Arisem na jeho palubovce a v sedmém doma s Bonnem. V odvetách zahájilo Avellino druhou výhrou nad Besiktasem a také druhou prohrou s Nanterre, v odvetě však až ve druhém prodloužení. V desátém kole výhra nad Oostende, také tady byl vítězný tým stejný jako v prvním měření sil. A aby se to nepletlo, Avellino k prohře z prvního zápasu proti Zelené Hoře, přidalo i prohru v odvetě. Je to až neuvěřitelné, ale v prvních čtyřech kolech odvet má Avellino identický vítězný tým v obou vzájemných zápasech. Teď jsme na řadě my a vzhledem k výsledku prvního duelu, je potřeba konečně jejich tradici přerušit!

 

V italské nejvyšší soutěži mají první čtyři týmy čtyři porážky a je mezi nimi i Avellino. Protože však má o jeden zápas více než ti ostatní, figuruje aktuálně na prvním místě podle počtu bodů za výhry a prohry. Kdybychom vzali do úvahy procentuální úspěšnost, pak by bylo Avellino čtvrté. Jak už víte, v domácí lize prohráli čtyřikrát a zajímavé je i to, že si vždy jednou měsíčně vyberou jednu porážku - v říjnu s Germani Brescia, v listopadu s New Basket Brindisi, v prosinci s Vanoli Cremona a v lednu Grissin Bon Reggio Emilia  - tedy kromě prvního utkání s Germani, kteří jsou druzí, to byly spíše týmy z druhé poloviny tabulky.

 

Zápas, který nás čeká, bude vyžadovat především skvělé soustředění, vypilovanou střelbu, minimálně stejnou obranu jako ve čtvrté čtvrtině proti Pardubicím, žádné ztráty a možná také nějaké ten knedlík navíc při souboji s Hamady Ndiayem (#55 - 213 cm) a Kyrylem Fesenkem (#44 - 215 cm) pod košem. Nebezpečný bude i ostrostřelec Rich, který je „bohatý“ nejen svým jménem, ale také paletou různých zakončení. Jen tak může být se 16,2 bodů na zápas nejlepším střelcem Italů, nejlepším střelcem v naší skupině D a devátým nejlepším ve všech hráčů BCL.

 
Utkání proti Avellinu začíná v úterý 23.1.2018 v tradiční čas pracovních dní 18:30 hodin. Přijďte se podívat na skvělý zápas a pomoci nám k důležitému vítězství!
 
vloženo: 21.01.2018 16:47 / přečteno: 1488x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.