VYHRAJEME – POSTOUPÍME

VYHRAJEME – POSTOUPÍME

Tak jednoduše zní postupová matematika pro postup do vyřazovacích bojů pro náš tým před dalším utkáním Ligy mistrů v basketbalu proti italskému Avellinu.

Tabulka BCL
 

Za předpokladu našeho vítězství jsou týmy na šestém až osmém místě již bez šance nás předstihnout, protože my budeme mít 8 výher a Bonn, Aris a Zelená Hora mohou mít maximálně sedm výher. Tyto týmy dokonce už spolu hrát nebudou a tedy je to teoreticky možné.

 

Bodově by nás Avellino už nedostihlo, protože bude také schopné poskládat v dalším průběhu už jen dvě vítězství a tedy mít jich dohromady sedm a tedy zůstane pod námi, i když vzájemné zápasy mohou ve srovnání s námi hovořit ve prospěch Italů.

 

Oostende je další tým, který by nás bodově mohl dostihnout na 8 vítězstvích, ale pak by nám zůstalo nejhůře čtvrté místo a to za předpokladu, že by nás v příštím kole Oostende doma porazilo o více než jsme je porazili v Nymburce, tedy o 14 bodů.

 

Tedy všechno ukazuje, že v případě zítřejšího vítězství můžeme dokonce zůstat na třetím místě.

 
Jak se posunout na druhé nebo první místo?

Předstihnout Besiktas by se nám povedlo jen, když budeme mít více vítězství než Besiktas, máme s ním totiž negativní bilanci dvou proher. Besiktas se v posledních třech kolech představí v Soluni, doma odehraje zápas s Bonnem a v posledním kole bude startovat ve Francii v Nanterre. Není to sice nemožné, ale méně pravděpodobné

 

Podobně to platí i o Nanterre. Opět nemáme s francouzským týmem kladnou bilanci. V Nymburce jsme prohráli o devět, v Paříži jsme vyhráli jen o šest, tedy  -3. Abychom přeskočili Nanterre, musíme uhrát o jedno vítězství více než oni, a protože jsme s Nanterre už hráli, nemáme tuto možnost už pod kontrolou. Jenže Nanterre klopýtnout může. Doma budou hostit Bonn, ale v předposledním kole zajíždění do Zelené Hory a vzhledem k posledním výsledkům Poláků, to nemusí být nemožné. První zápas vyhrálo Nanterre o 13 bodů. A poslední kole bude bitva Nanterre – Besiktas. První utkání těchto týmů skončilo v Turecku výhrou domácích o pět.

 
Jak dopadnou další výsledky se nechme překvapit. Všechny propočty však začínají od naší výhry v úterý. Myslíme, že Petr Benda řekl pozvánku pro Nymburský deník výstižně: „Věřím, že výhra, která nám zajišťuje postup do play off Ligy mistrů, už musí být pro fanoušky dostatečným lákadlem, aby nás přišli podpořit.“ A my navíc přidáváme, že ve Fanshopu si budou moci zájemci zakoupit nový týmový plakát aktuálního týmu.

 
vloženo: 22.01.2018 17:19 / přečteno: 1612x
 
« Zpět

23.09.2018    18:00hNejbližší zápas

KK Krka Novo MestoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřKK Krka Novo Mesto
Kde hrajemeŠD Leon Štukelj, Novo Mesto
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
34 567 89
10 11121314 1516
171819 202122 23
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
AUTOSALON LOUDA
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
Dr. MAX
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Velišek  - Podpěra
STARLIFE
ADIDAS
LION SPORT
CAR 4 WAY
J&T BANKA
GEOSAN THETA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.