Aktualita | POMŮŽE ZÁPAS V BELGII NA 2.MÍSTO?
POMŮŽE ZÁPAS V BELGII NA 2.MÍSTO?

POMŮŽE ZÁPAS V BELGII NA 2.MÍSTO?

Z přístavního města Oostende, které leží v polovině krátkého belgického pobřeží, vyjíždějí trajekty do Anglie, pro nás tam může vyjíždět spoj na druhé místo tabulky Ligy mistrů.

Pro oba dva týmy Oostende a Nymburk to bude důležitý zápas, i když pro každého z trochu jiného důvodu. Domácím půjde o zachování naděje na postup do play-off a odražení snah týmů na sedmém a osmém místě je vyřadit alespoň z postupu do FIBA Europe Cupu. Naším úkolem je zajistit si o jednu výhru více než získá Nanterre, abychom je přeskočili na druhém místě tabulky a zajistili si tak lepší pozici do prvního kola play-off.

 

Naší překážkou postupu na druhé místo je Nanterre. To má před sebou zápas proti skokanovi letošního kalendářního roku Zelené Hoře, navíc ještě na polské palubovce. V posledním utkání hostí Francouzi Besiktas. To je reálná hrozba dvou proher, ovšem při vyrovnanosti a nečekaných výsledcích v naší skupině, to není žádná jistota.

 

Oostende je aktuálně v tabulce BCL na 6. místě se stejnou bilancí jako čtvrtá Zelená Hora a páté Avellino. Všechny tři týmy už mají odehrané všechny své vzájemné zápasy. Ovšem belgický mistr má ze všech tří týmů nejhorší bilanci. Vyhrál jen jeden zápas o čtyři body se Zelenou Horou a druhý zápas s polským týmem vysoko prohrál. S Avellinem Oostende prohrálo oba své zápasy. Avellino zase prohrálo své dva zápasy se Zelenou Horou a má vyrovnanou bilanci 2 výher a 2 proher. Tedy pokud bude Oostende chtít postoupit, nepůjde to ani přes tabulku tří ani přes dvojici vzájemných zápasů. Jejich jedinou reálnou nadějí zdá se být výhra v obou zápasech, ve 13. kola nad námi a v posledním kole nad Arisem na jeho palubovce.

 

Dá se říct, že ve středu se na palubovce utkají dva velice podobné týmy.To, co jsme my v basketbale v české lize, je Oostende v belgické nejvyšší soutěži. Na svém kontě má 18 mistrovských titulů  od roku 1981, z toho šest v posledních šesti letech. I aktuální postavení v tabulce je podobné našemu týmu. V šestnácti kolech zatím Oostende nebylo poraženo, i když jejich dominance v domácí soutěži není tak výrazná jako ta naše v NBL. Celkové skóre je totiž 1390:1048, naše 1966:1359. Více rozdíl vynikne v přepočtu na jedno utkání – Oostende 86,9:65,5 a Nymburk 103,5:71,5. Průměrná výše vítězství je u nás 32 bodů u Oostende 21,4 bodů. Ale i z tohoto porovnání je vidět, že naší největší zbraní je útok.

 

Oostende má v Champions League průměr obdržených bodů 75,4 a my jsme v prvním utkání na domácí palubovce soupeři nastříleli 86. Belgický mistr staví svou hru na dvou mohutných pivotech Jerikim a Mayersovi. Když jsme je v Nymburce zastavili, nedokázali je jejich spoluhráči z perimetru nahradit. To však na jejich domácí koše nemusí platit. Je předpoklad, že doma budou střílet přesněji.

 

„Oostende je velice zkušený tým. V domácím prostředí dokázali porazit čtyři ze šesti soupeřů včetně Nanterre. Jejich hra v útoku je dobře organizována, využívají spoustu clon na hráče s míčem, často jejich pivoti hrají zády ke koši. Našim cílem je vnutit jim naše tempo hry. Vzhledem k tomu, že je to pro ně možná poslední šance na postup do play-off BCL, předpokládám, že půjdou do zápasu s maximálním soustředěním, s maximální touhou zvítězit. My musíme být připraveni jejich tlak přijmout jej, odrazit a dovést zápas k vítězství,“ řekl před zápasem trenér Oren Amiel.

 
Utkání začíná ve dvacet hodin a sledovat ho můžete na O2TV v přímém přenosu od 19:55. 
 
vloženo: 30.01.2018 16:08 / přečteno: 1488x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.