Aktualita | ZÁPAS S VELKÝM NÁBOJEM
ZÁPAS S VELKÝM NÁBOJEM

ZÁPAS S VELKÝM NÁBOJEM

Ve středu v Basketball Champions League vyvrcholí boje o čtyři postupová místa i o pořadí ve skupinách. Podívejme se na postupovou matematiku v naší skupině, ale krátce i v ostatních skupinách.

Skupina D
 skupina D

Začněme naší skupinou D. Všechny zápasy se budou hrát ve středu 7. února od 18:30. První tři týmy skupiny mají postup jistý, o umístění na čtvrtém místě, posledním postupovém, bude boj. Zelené Hoře, která bude hrát v naší hale, zajistí postup bez ohledu na jiné výsledky výhra nad naším týmem. V případě prohry, budou muset věřit Bonnu, který v posledním kole hostí Avellino, že vyhraje. Bonnu však už o postup nejde, nemůže být lepší než sedmý. Při rovnosti bodů postupuje Zelená Hora, protože nad Avellinem dvakrát vyhrála. Naše vítězství by pro změnu nám zajistilo druhé místo ve skupině a s tím související výhody - lehčího soupeře ze třetích míst ostatních skupin a také možnost hrát rozhodující utkání doma. V případě prohry bychom museli spoléhat na to, že Besiktas porazí na venkovní palubovce Nanterre. Jen v tom případě bychom zůstali na druhé pozici.

 

V utkání tedy půjde o hodně a vědí t i polští fanoušci a zástupci médií. I když ani u jednoho týmu není prohra fatální, určitě si budou chtít obě družstva zajistit vítězstvím klid. Že mají Poláci eminentní zájem zvítězit dokazuje i to, že se na zápas chystá minimálně 230 fanoušků hostujícího týmu, a tak se má nymburská hala na co těšit. Věříme, že všichni naši fanoušci se zmobilizují a přijdou nás podpořit. V souvislosti s takto vypjatým zápasem chystáme i některé změny ve vstupech do haly, v parkování. Informace přineseme na našem webu i facebooku nejpozději v úterý dopoledne.   

 
Skupina A
 skupina A

Ve skupině A vládne neochvějně AS Monako, které jako jediný tým v BCL neprohrál a na prvním místě zůstane. Na druhé může přeskočit Oldenburg, protože s Karsiyakou má kladnou bilanci a v posledním kole hraje s Holonem a Karsiyaka s Monakem. Na čtvrtém místě zůstane Murcia, protože s Dinamem Sassari má o jediný bod lepší vzájemné zápasy. 

Předpokládané pořadí: Monako - Oldenburg - Karsiyaka - Murcia

 
Skupina B
skupina B

V této skupině může být Ludwigsburg první jen v případě, že Tenerife prohraje poslední zápas v Klajpedě a současně Ludwigsburg vyhraje doma nad Orlandem. Vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů jsou ve prospěch ostrovního týmu a u Ludwigsburgu se to dá předpokládat. O čtvrté místo si to v přímém souboji rozdají PAOK a Ventspils, které mají stejný počet bodů a vítěz postoupí a poražený bude hrát FIBA Europe Cup. První zápas vyhrál PAOK doma o sedm bodů. Pokud Klajpeda prohraje a souboj PAOK –Ventspils dopadne výhrou PAOKU, bude řecký tým třetí a Klajpeda čtvrtá, pokud vyhraje Ventspils, zůstane Klajpeda v každém případě třetí.

Předpokládané pořadí: Tenerife – Ludwigsburg – Klajpeda – Ventspils

 
Skupina C
skupina C

Nejzamotanější skupina s mnoha variantami na pořadí týmů. Jistou účast v play-off má jen Banvit, protože AEK a Venezia jej nemohou bodově dorazit, ale ostatní pořadí jsou v podstatě všechna možná. V posledním kole se odehrají v této skupině tyto zápasy (v závorce první zápas): Venezia – Estudiantes (80:81), AEK – Bayreuth (73:80), Banvit – Strasbourg (72:87) a Radom – Olimpija (72:80). Kompletní rozbor najdete v článku na stránkách BCL (link v angličtině).

 
 
 
vloženo: 02.02.2018 15:02 / přečteno: 1431x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.