JERUZALÉM SI VÝHRU POHLÍDAL

JERUZALÉM SI VÝHRU POHLÍDAL

Do Jeruzaléma jsme odjeli bez dvou hráčů a domácí zvlášť po třicetibodovém vítězství v minulém utkání byli velkými favority. Svou úlohu plnili od samého počátku a naše snahy o vzepětí uzemnili vždy velice rychle. Hapoel Jeruzalém : ČEZ Basketball Nymburk 88:64.

„Hapoel má nyní nejlepší tým, který kdy měl. Hezky se na jeho hru kouká a předčil nás ve všech směrech. V intenzitě, agresivitě, pod košem, útoku, obraně, zastavil naše rychlé brejky a musím uznat, že zahrál dobře,“ vysekl Oren Amiel poklonu svému soupeři na tiskové konferenci po zápase.

 
Feldeine

Naši hráči nezachytili už úvod utkání, i když domácí první tři střely z pole minuli. Jenže po našem vedení 2:1 poprvé trefil náš pozdější kat Feldeine svou první trojku. Za chvíli přidal dunk a ještě jednu trojku … a domácí vedli 11:4. Domácí útok pokračoval v cestě mrakodrapem a bral schody po třech. Na 14:6 a 17:6 na konci čtvrté minuty zvyšoval „naspeedovaný“ Feldeine. Čtrnáct bodů ze sedmnácti za 4 minuty zápasu je výkon, který se často nevidí. Pak se chvíli bodový uragán zastavil. V polovině 6. minuty se prosadil Wright a pak znovu štěkla Feldeinova opakovačka na tři body. Na konci první čtvrtiny ukázal zuby Geno a Alex, kteří dvěma trojkami upravili na 26:18. Z úvodního propadáku byla osmibodová ztráta ještě lichotivá. I v dalším průběhu prvního poločasu se rozdíl udržoval okolo deseti bodů a ke konci druhé čtvrtiny ožil Boči a pěti body pomohl stáhnout odstup domácích na 8 bodů. V poločase jsme však ztráceli 13 bodů (45:32).

 

Při prvním koši druhého poločasu se na obroučce zhoupnul Alex Davis po šikovné přihrávce Petra Bendy ze středu bedny (45:34).  Ovšem pak si body připisovali domácí a plíživě se dostali až do dvacetibodového vedení 54:34. Než se změnilo skóre na naší straně, uplynulo více než pět minut, to už domácí vyšplhali na 60 bodů. Trefil se Boči a upravil na 60:36. Za třetí čtvrtinu jsme nastříleli jen 8 bodů a to bylo proklatě málo. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 24:22. Trojkou se ukázal Boči, Mičego, Alex i Vojta, krásným smečovaným košem se prezentoval Alex, nicméně na úpravě rozdílu ve skóre se to projevilo jen minimálně, protože i domácí pokračovali ve své úspěšné střelbě. Další dvě trojky dal Feldeine a zakončil svou famózní střelbu z perimetru na poměru 12/9, celkově 35 bodech. To znamenalo, že sám dal polovinu bodů, na které se nadřel náš celý tým.

 

V celkových statistikách dominuje na straně domácích ještě počet doskoků. „Mají skvělý tým, jeden z nejlepších v naší skupině. A nám chyběla proti nim výška,“ posteskl si po utkání Alex Davis, který nastoupil v BCL po operaci poprvé. Domácí ukořistili pod oběma koši 61 míčů, oproti 36 našim doskokům. Markantní rozdíl byl v útočných doskocích 23:12. Není proto divu, že v bodech ze druhé šance vyhrál náš soupeř 20:8 a v bodech z vymezeného území 32:20. Na doskocích dominoval Butler a Owens, kteří však dali jen sedm bodů dohromady. U nás měl sedm doskoků Geno a Boči, což ještě více podtrhuje kvalitu pivotů soupeře. V trojkové střelbě jsme nakonec tak špatní nebyli. Procentně o půl procenta a absolutně jen o dvě trojky. Deset bodů vzniklo ještě na čáře trestných hodů. Naše trestné hody byly 6/4, soupeř měl 20/14. Dokonce jsme si vážili míče více, alespoň podle počtu ztrát, než Jeruzalém.

 

Body: Feldeine 35, Stoudemire 13, Thomas 12, Blatt, Eliyahu a Butler po 6, Johnson 4, Brown 3, Timor 2, Owens 1  - Bohačík 16, Davis 14, Peterka a Hruban 7, Benda a Wright 6, Lawrence 5, Kříž 3, střelba za 2 body: 46/22:48/18, trojky: 32/10:26/8, TH: 20/14:6/4, fauly: 17:14, doskoky: 61:36, ztráty: 10:6, čtvrtiny: 26:18, 19:14, 21:8, 22:24

 

Příští týden nás čeká další zápas na venkovní palubovce v Madridu proti Fuenlabradě. Ta prohrála dnes o 7 v Athénách a pak 20. listopadu od 18:30 na Královce zakončíme první polovinu soutěže zápasem proti Bamberku. 

 
vloženo: 08.11.2018 07:22 / přečteno: 1157x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.