POSTUPOVÁ MATEMATIKA

POSTUPOVÁ MATEMATIKA

Čas, kdy už se blíží rozhodnutí o postupujících týmech ze základní skupiny, se počítá, jaká je postupové šance týmů. Zbývají odehrát dvě kola. Tým Ventspilsu je v už mimo postupové šance, protože zatím nevyhrál ani v jednom zápase a dva týmy před ním Bamberg a Biella mají tři vítězství, a proto je bodově už nemůže dostihnout. 

Pokud vše dopadne v posledních dvou kolech podle papírových předpokladů a našich přání – tedy my vyhrajeme nad Biellou, Bamberg doma nad Ventspilsem a v posledním kole Biella porazí doma Bamberg a my venku Ventspils, budou mít týmy na prvním a třetím místě shodný počet šesti bodů. Potom bude rozhodovat celkové skóre ze zápasů těchto tří týmů (viz následující tabulka)

tabulka odehraných zápasů 

Za předpokladu našeho vítězství v Lotyšsku nám stačí k jistotě postupu devítibodové vítězství nad Biellou. Proč? V případě vítězství o 9 bodů budeme mít na svém kontě rozdílu ve skóre +1 bod a Biella –10 bodů. Tedy budeme na druhém postupovém místě protože Bamberg bude mít +9 a jeho utkání 5.ledna proti Ventspilsu na tom nic nezmění. V posledním kole bude mít Biella šanci poprat se o postup. Nejbližším soupeřem, kterého bude muset předstihnout v rozdílu ve skóre bude náš tým (Biella –10, Nymburk +1), ale protože hraje s Bambergem (+9), budou se body Bielly odečítat od náskoku Bambergu a „přibližování“ obou týmů bude dvakrát rychlejší. Proto pro postup musí Biella vyhrát nejméně o 10 bodů. V tomto případě se nám sice v rozdílu ve skóre nevyrovná (Nymburk +1, Biella 0), ale Bamberg bude mít v rozdílu ve skóre už –1 a tím pádem je ze hry o postup venku.

Pokud bychom nad Biellou vyhráli o větší bodový rozdíl než devět, navyšuje se jen pro postup Bielly výše jejího vítězství nad Bambergem v posledním kole, pro nás už to v podstatě nic neřeší.

Pokud bychom porazili Biellu nižším bodovým rozdílem než devět, budou mít náš eventuální postup v rukou Biella a Bamberg. Například při našem vítězství nad Biellou o 7 bodů a vítězství Bielly o 9 bodů, bude mít Nymburk v rozdílu –1, Bamberg 0 a Biella +1 a postupují oba naši soupeři. Ovšem pokud by Biella vyhrála o 11, srazí do nepostupových vod Bamberg (rozdíl ve skóre: Nymburk –1, Biella +3, Bamberg –2). V případě vítězství Bielly pouze o 6, bude mít Nymburk v rozdílu –1, Bamberg +6 a Biella –2 a postupuje Nymburk a Bamberg. Takto lze kombinovat dál a dál.

Nejkurióznější situace by nastala, pokud bychom my vyhráli o 8 bodů a Biella doma o 9 bodů. Tím by všechny týmy kromě rovnosti bodů měli také stejný bodový rozdíl nula. Potom by se uplatnilo další kritérium postupu a to je bodový rozdíl ze všech zápasů, které všechny tři týmy v základní skupině ve všech zápasech získaly.

Protože možností a kombinací je moc a moc, bude ideální vyhrát nad Biellou o devět, porazit Ventspils a těšit se na další soupeře. 

Pokud jste opravdovými fanoušky basketbalu a chcete v České republice vidět ještě další tři zápasy s kvalitními evropskými týmy, přijdete nás v úterý 5.ledna od 18:00 hodin do pardubické Arény povzbudit.Obrázek


 
vloženo: 27.12.2009 10:17 / aktualizováno: 27.12.2009 13:17 / přečteno: 5864x
 
« Zpět

27.03.2015    17:45hNejbližší zápas

GEOSAN KolínČEZ Basketball Nymburk
SoupeřGEOSAN Kolín
Kde hrajemeHala Spojů Kolín
DružstvoA tým
SoutěžKooperativa NBL
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
       1
234567 8
91011 121314 15
1617 1819 2021 22
23242526 272829
3031     
SPONZOŘI Facebook
Sportovní holding Praha
ČEZ
ČKD Group
SYNOTTIP
Moravské naftové doly
Weil
EPL Cond
Geosan
Louda-auto
Synot W
Nike
Jansta-Kostka
Město Nymburk
C.L.P.A.
Rádio Blaník
Středočeský kraj
Crystal Bohemia
Zepris
Kooperativa
Jimsoft s.r.o.
CZ loko
VCES
Elektro Kutílek
DP ComTel
Future line
Datonet
Špára STK
FALDO
Nota Bene
Pivovar
VIS
Rock of Sadská
Louda Reality
Alform
Wobenzym
Remoex
hala
Rituál
heřmanský
Molten
Cukrárna Fiala
Fajn Radio
Inkospor
Michlovský
D-energy
Rádio City
ICTC
Men'sLife
iDnes
DNES
METRO
Studio Aleš
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.