RADO RANČÍK MÁ JISTOU ÚČAST V ZÁKLADNÍ ČÁSTI EUROCUPU

RADO RANČÍK MÁ JISTOU ÚČAST V ZÁKLADNÍ ČÁSTI EUROCUPU

Vyřazením italského týmu Orlandina Basket ze Serie A trochu zamíchalo s nasazením ostatních týmů do základní části a kvalifikačních kol Eurocupu.

Vzhledem k tomu, že italský tým Orlandina Basket definitivně tento týden přišel o licenci hrát první italskou ligu Serie A a klub končí, nebude se tím pádem účastnit ani Eurocupu. Vedení Euroleague Basketball se rozhodlo postoupit právo na účast v elitní čtyřiadvacítce dle regulí jinému italskému celku. Divoká karta byla přiřazena Benettonu Treviso, klubu, který se stal domovem pro našeho bývalého hráče Rada Rančíka. Původně bylo Treviso zařazeno již do prvního kvalifikačního kolo, nemělo tedy jistou účast v základní části Eurocupu a muselo by si jí vybojovat ve dvou kolech – nejprve by Treviso muselo vyhrát kvalifikační dvoukolo s Benettonem Fribourg, posléze s Kalise Gran Canaria. Tím, že se Benetton Treviso nemusí účastnit prvního kvalifikačního boje a nebude do něj nahrazen jiným týmem, získavá výhodu i Benetton Fribourg, který se automaticky posunuje do druhého kvalifikačního kola s Kalise Gran Canaria.
Vzhledem k tomu, že první kvalifikační kolo začíná v úterý 14.10., dostává Treviso šanci pilovat basketball o jeden a půl měsíce víc, než byl původní plán, protože základní část začíná až 25.listopadu.
Benetton Treviso a potažmo Rado Rančík si v základní skupině C zahraje proti Besiktas Cola Turka, BC Khimki a jednomu z trojice kvalifikantů STB Le Havre, Triumph Lyubertsy a Base Oostende.

 
vloženo: 10.10.2008 00:00 / přečteno: 6345x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.