DNES JDEME DO FINÁLE

DNES JDEME DO FINÁLE

Jedna bitva je dobojována, druhá zvedne oponu dnes od 18:00. Ve finálovém duelu se střetnou o první letošní českou klubovou trofej Český pohár z pátku šťastnější týmy Nymburka a Opavy.

Pro týmy Nymburka a Opavy to bude trochu jiný zápas než v semifinále. Opava v minulém utkání vstupovala do souboje s Prostějovem jako favorit, tentokrát bude v roli potenciálního překvapení. Naše pozice se nijak nemění, ale na tuhle roli jsme si už v posledních letech zvykli.

 

„Nesmíme podlehnout nějaké ‚fanouškovské‘ představě, že to těžší utkání máme za sebou. Není to tak, Opava je další z řady českých TOP týmů a my musíme k utkání přistoupit se stejným soustředěním jako k zápasu proti Pardubicím. Je to finále, vyvrcholení nějaké cesty a my chceme bavit sebe i fanoušky pěknou hrou,“ řekl náš trenér Ronen Ginzburg.

 

Své svěřence burcuje Petr Czudek. „Říkal jsem klukům, zatlačte to uspokojení, je to jeden zápas. Pojďme to zkusit…  a když to nevyjde, donuťme Nymburk hrát opravdu na doraz, ať to má punc finále,“ nechal se slyšet kormidelník Opavy a jedním dechem dodal, s jakým respektem je třeba přistoupit k zápasu: „Nymburk dokázal v okleštěné sestavě vyhrát v Děčíně a dnešní semifinále s Pardubicemi zkušeně ohlídal. Je to tým, který má výborné individuality, výborného trenéra a spoustu zkušeností z pohárů.“

 

Cestu k vítězství zná Jakub Šiřina: „Pokud budeme hrát obranu jako v semifinále ve druhém poločase a bude nám to padat, můžeme být konkurenceschopní i Nymburku. Pardubice ukázaly, že se s nimi dá hrát vyrovnaně nebo je i porazit.“ Geografická blízkost Prostějova a Opavy by měla podle Jakuba pomoci v hledišti: „Předpokládám, že přijede o autobus více, že budeme mít v hale domácí kulisu.“

 

Podívejme se ještě krátce na historii pohárových utkání obou týmů. Poprvé se v Českém poháru týmy střetly v roce 2002. Tehdy ještě Opava vyhrála, i když poměrně těsně 78:72. O dva roky později se karta obrátila a osm bodů rozdílu bylo v roce 2004 v náš prospěch. Jednalo se o finále Poháru a zvítězili jsme 95:87.

 

Pak jsme šest let s Opavou pohár nehráli, až v roce 2010. Byl to první zápas turnaje Final 8 a tehdy jsme přehráli Opavu vysoko 96:53. O rok později se situace opakovala. Poslední turnaj se nehrál na jihozápadě Čech, jako před tím (Klatovy, Strakonice), ale na severovýchodě v Opavě a Novém Jičíně. Geografické umístění zcela odlišné, výsledek a průběh stejný. Opět jsme zvítězili a opět byl rozdíl výrazný 96:56. Zápas pamatuje pouze Petr Benda a Pavel Pumprla. K poslednímu měření sil mezi oběma týmy došlo v roce 2014, v semifinále (hrálo se v Českých Budějovicích) a byl to opět jednoznačný výsledek 95:53. V posledních třech zápasech byl rozdíl vždy kolem 40 bodů, takovou rychtu Opava v letošním roce asi nedostane.  

 
 
vloženo: 18.02.2017 02:34 / přečteno: 2271x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.