DNES JDEME DO FINÁLE

DNES JDEME DO FINÁLE

Jedna bitva je dobojována, druhá zvedne oponu dnes od 18:00. Ve finálovém duelu se střetnou o první letošní českou klubovou trofej Český pohár z pátku šťastnější týmy Nymburka a Opavy.

Pro týmy Nymburka a Opavy to bude trochu jiný zápas než v semifinále. Opava v minulém utkání vstupovala do souboje s Prostějovem jako favorit, tentokrát bude v roli potenciálního překvapení. Naše pozice se nijak nemění, ale na tuhle roli jsme si už v posledních letech zvykli.

 

„Nesmíme podlehnout nějaké ‚fanouškovské‘ představě, že to těžší utkání máme za sebou. Není to tak, Opava je další z řady českých TOP týmů a my musíme k utkání přistoupit se stejným soustředěním jako k zápasu proti Pardubicím. Je to finále, vyvrcholení nějaké cesty a my chceme bavit sebe i fanoušky pěknou hrou,“ řekl náš trenér Ronen Ginzburg.

 

Své svěřence burcuje Petr Czudek. „Říkal jsem klukům, zatlačte to uspokojení, je to jeden zápas. Pojďme to zkusit…  a když to nevyjde, donuťme Nymburk hrát opravdu na doraz, ať to má punc finále,“ nechal se slyšet kormidelník Opavy a jedním dechem dodal, s jakým respektem je třeba přistoupit k zápasu: „Nymburk dokázal v okleštěné sestavě vyhrát v Děčíně a dnešní semifinále s Pardubicemi zkušeně ohlídal. Je to tým, který má výborné individuality, výborného trenéra a spoustu zkušeností z pohárů.“

 

Cestu k vítězství zná Jakub Šiřina: „Pokud budeme hrát obranu jako v semifinále ve druhém poločase a bude nám to padat, můžeme být konkurenceschopní i Nymburku. Pardubice ukázaly, že se s nimi dá hrát vyrovnaně nebo je i porazit.“ Geografická blízkost Prostějova a Opavy by měla podle Jakuba pomoci v hledišti: „Předpokládám, že přijede o autobus více, že budeme mít v hale domácí kulisu.“

 

Podívejme se ještě krátce na historii pohárových utkání obou týmů. Poprvé se v Českém poháru týmy střetly v roce 2002. Tehdy ještě Opava vyhrála, i když poměrně těsně 78:72. O dva roky později se karta obrátila a osm bodů rozdílu bylo v roce 2004 v náš prospěch. Jednalo se o finále Poháru a zvítězili jsme 95:87.

 

Pak jsme šest let s Opavou pohár nehráli, až v roce 2010. Byl to první zápas turnaje Final 8 a tehdy jsme přehráli Opavu vysoko 96:53. O rok později se situace opakovala. Poslední turnaj se nehrál na jihozápadě Čech, jako před tím (Klatovy, Strakonice), ale na severovýchodě v Opavě a Novém Jičíně. Geografické umístění zcela odlišné, výsledek a průběh stejný. Opět jsme zvítězili a opět byl rozdíl výrazný 96:56. Zápas pamatuje pouze Petr Benda a Pavel Pumprla. K poslednímu měření sil mezi oběma týmy došlo v roce 2014, v semifinále (hrálo se v Českých Budějovicích) a byl to opět jednoznačný výsledek 95:53. V posledních třech zápasech byl rozdíl vždy kolem 40 bodů, takovou rychtu Opava v letošním roce asi nedostane.  

 
 
vloženo: 18.02.2017 02:34 / přečteno: 1074x
 
« Zpět

25.09.2017    17:30hNejbližší zápas

Zlatorog LaškoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřZlatorog Laško
Kde hrajemeVenku
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
4 5678 910
11121314 15 16 17
1819202122 2324
2526 27282930 
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
EŽP
Město Nymburk
Jansta-Kostka
Nike
AUTOSALON LOUDA
ENTERIA
AVE
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Crystal Bohemia
Inkospor
Elektro Kutílek
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Louda Alform
Louda Reality
Nota Bene
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
hala
Kooperativa
Hyundai
Molten
Česká televize
Špára STK
Barton
BIOMAG
FIDES
LOUDA RENT
ELTODO
Fuel&Oil Traders
K&P Systems
FALDO
FLAMY
CASIA TOUR
XXL
EPL COND
GABNERIA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.