V ČP S OSTRAVOU POČTVRTÉ

V ČP S OSTRAVOU POČTVRTÉ

Na naše hráče čeká v pátek a sobotu dvouzápasový trip na severu Moravy. Nejprve zápas Českého poháru v Ostravě a pak ligové kolo v Opavě.

Odehrát dva zápasy ve dvou dnech asi není pro náš tým nějak extrémně náročné, protože jsme na poměrně rychlý sled zápasů již zvyklí. Navíc ve Final 4 Českého poháru se budou také hrát dva zápasy ve dvou dnech.

 

Do Ostravy se vracíme po krátké době znovu. V lize jsme ve 13. kole domácí hráče tvrdě knokautovali po výsledku 66:130, ale taký zápas se už nemusí opakovat. Vzhledem k systému Českého poháru v této fázi je trochu důležitější i rozdíl ve skóre, protože hraje důležitou roli pro postup do dalšího kola. Připomínáme, že v tomto a příští kole poháru se hraje na dva zápasy a postup zajišťuje lepší součet celkového skóre.

 

S Ostravou jsme se v rámci Českého poháru utkali doposud třikrát. Poprvé to bylo v březnu 2007, kdy jsme NH porazili 81:63 ve finále Poháru, které se hrálo v Olomouci. V zápase jsme náskok zvyšovali poměrně pravidelně v každé čtvrtině. Neproduktivnějším hráčem byl Monty Mack s 28 body, třináct bodů přidal Rado Rančík a dvanáct Láďa Sokolovský. Tento zápas nepamatuje ani jeden z hráčů našeho současného výběru a ani na ostravské straně není žádný pamětník.   

Monty Mack 
++ Monty Mack v Olomouci v utkání proti Ostravě ++

S Ostravou jsme se utkali hned o rok později a opět v rámci závěrečného turnaje Českého poháru. Tentokrát jsme na Ostravu narazili už v semifinále a také v tomto utkání jsme je porazili. Tentokrát rozdílem skoro dvaceti bodů 93:75. I když od tohoto utkání už uplynulo 9 let a 9 měsíců, najdeme dva hráče, kteří už tehdy hájili zájmy svých týmů. Na naší straně je to Petr Benda, který v zápase nastřílel 11 bodů a na straně druhé Petr Bohačík, ten dal o bod více. Zatímco Petr Benda je svému tehdejšímu dresu věrný po celou dobu, Petr Bohačík na sedm let přesídlil do Pardubic.    

 Benda - Bohačík
++ Souboj Petra Bendy a Petra Bohačíka po 9 letech a 9 měsících ++

Také třetí zápas proti Ostravě proběhl v rámci závěrečného turnaje. Tentokrát se hrálo ve formátu FINAL 8 v Turnově a Liberci. V semifinále proti Ostravě jsme rozhodli už v prvním poločase, po kterém jsme vedli 55:31. Konečný výsledek byl 100:67. I přes tuto výraznou porážku nakonec Ostrava v boji o 3. místo porazila Prostějov a brala bronzové medaile. I z tohoto zápasu jsou pamětníci, kteří stále oblékají dres jednoho či druhého týmu. Možná jich ale méně, než by někdo čekal. Na naší straně je to Petr Benda (8 bodů) a Vojta Hruban (15 bodů), na straně Ostravy Michael Medvecký (2 body).

Vojta Hruban

++ Vojta Hruban v semifinále ČP v Liberci 2013 ++

 

Druhý zápas, odveta, je na programu v pondělí 29.ledna od 18:30 v Nymburce. Vítěz postupuje co čtvrtfinále proti Opavě.

 
 
vloženo: 12.01.2018 03:27 / přečteno: 830x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.