Aktualita | SNADNÁ POHÁROVÁ VÝHRA
SNADNÁ POHÁROVÁ VÝHRA

SNADNÁ POHÁROVÁ VÝHRA

Utkání v Nymburce proti Ostravě potvrdilo, co se už po prvním zápase osmifinále Českého poháru očekávalo. Po vítězství 116:67 jsme postoupili do čtvrtfinále proti Opavě.

Zápas, ve kterém jsme potvrdili roli favorita, přinesl kromě naší jednoznačné převahy především v prvním poločase i některé povedené akce. Například smečované koše nebo koš Ostravy, kdy hostující hráč dal koš, když k němu doplachtil míč letící přes dvě třetiny hřiště, když se odrazil od naší obroučky nebo aley-oop dvojice Vojta Hruban nahrávající - Petr Benda smečující. Pokud jsou kořením basketbalu koše, pak dnes bylo překořeněno. Zajímavé je, že do 183-bodového ohníčku přiložil každý z jedenadvaceti hráčů, kteří k zápasu dorazili a nastoupili, alespoň jedno polínko.
 

K průběhu zápasu lze napsal jen, že vyjma prvních dvou tří minut byla v první čtvrtině naše převaha drtivá. Při dvaceti střelách za čtvrtinu to vychází na jednu střelu za půl minuty. Při 12 ztrátách Ostravy je jasné, že k tomu pomohly právě ztracené míče. Šestnáct bodů přišlo po ztrátách a 15 z rychlého protiútoku. Od stavu 19:8 jsme se propracovali až na skóre 39:8 do konce čtvrtiny dvaceti body v řadě. Na úvod druhé desetiminutovky jsme ještě 7 přidali. První poločas nakonec skončil rozdílem 43 bodů 61:18.

 

Druhý poločas byl ze strany hostů odvážnější ve střelbě. Především ke konci se Medvecký několikrát trefil za tři body. Kromě větší odvahy tomu byl na vině i určitý pokles naší obranné aktivity a naše sestava, která se v útoku trochu hledala. Rozdíl ve skóre se nejvýše vyšplhal na 57 bodů, stovku tentokrát zaplatí Martin Peterka. Jakoby se do ní nikomu nechtělo, před ní bylo vypáleno 5 střeleckých pokusů, které neskončily košem.   

 

Výhra nad Ostravou, celkově o 88 bodů, nás posunula do čtvrtfinále proti Opavě. První zápas odehrajeme na venkovní palubovce v neděli 4.února a odveta je naplánována o týden později 11.února od 17:00 hodin v Nymburce.

 

Body: Peterka 18, Hruban 16, Ray 13, Vyoral 11, Barac a Davis 10, Lawrence 9, Kříž 7, Kolář, Benda a Pumprla 6, Berisha 4 - Payne 21, Medvecký 11, Choleva 8, Woods, Blagojevič a Canada 6, Stanojević 4, Klímek 3, Svoboda 2, střelba za 2 body: 50/27:31/15, trojky: 33/14:30/9, TH: 26/20:17/10, doskoky: 53:30, asistence: 29:14, ztráty: 10:22, fauly: 17:20, čtvrtiny: 39:8, 22:10, 34:23, 21:26

 
Řekli po zápase

Oren Amiel: 

Dnes jsme odehráli další utkání v rámci Českého poháru, kdy jsme čelili v odvetě proti NH Ostrava. Připisujeme si další výhru v tomto velmi nabitém období. Naším cílem bylo kontrolovat zápas od začátku a vyhnout se zbytečným zraněním, což se nám také povedlo. Přeji hodně štěstí Ostravě a my se teď musíme soustředit na utkání proti Oostende.

 
Dušan Medvecký:

Jsme rádi, že se nikdo nezranil, jsme rádi, že Nymburk nehrál na sto procent celý zápas, protože bychom dneska dostali asi o sto. Pro nás to byla ohromná škola. Mě mrzí, že se moji hráči mysleli v prvních deseti minutách, že to jenom odchodíme. Na to, jak jsme odehráli první poločas, je konečný výsledek ještě lichotivý. Přeju Nymburku hodně štěstí do konce sezony.  

 
vloženo: 30.01.2018 01:06 / přečteno: 1284x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.