Aktualita | HYUNDAI FINAL 4 VYLOSOVÁNO
HYUNDAI FINAL 4 VYLOSOVÁNO

HYUNDAI FINAL 4 VYLOSOVÁNO

Velký souboj mezi děčínskými Válečníky a pardubickou Beksou a neméně atraktivní duel svitavských Turů s lepším ze čtvrtfinálové dvojice Opava – Nymburk. Takové nasazení semifinálových soupeřů dnes vypadlo z losu Hyundai FINAL 4 Českého poháru basketbalistů, který se uskutečnil v pražském sídle generálního partnera prestižního turnaje.

FINAL 4 se odehraje o víkendu 17.-18. února ve Svitavách a už dnes byl spuštěn na webu final4.cz předprodej vstupenek. Sobotní program zahájí souboj Děčína a Pardubic. „My jsme za los rádi, logicky jsme si nejvíc přáli Svitavy, nebo Pardubice,“ glosoval semifinálového soupeře náš bývalý hráč a dnes děčínský křídelník Tomáš Pomikálek. 


V Děčíně si průniku na závěrečný turnaj náležitě váží. Museli se na něj prokousat přes dvě těžká dvojutkání s USK v pátém kole a s Ústím ve čtvrtfinále. „S Ústím to ve čtvrtfinále bylo hodně zajímavé, když jsme doma vyhráli jen o šest, a před odvetou nebylo nic rozhodnutého. Za FINAL 4 jsme tak určitě rádi, zvlášť po loňské absenci. Já se na něj už teď hrozně těším,“ neskrývá nadšení Pomi. „Doufám, že zrovna přichází ta „pára“ a že budeme navazovat na poslední  zápasy, kdy konečně začínáme hrát to, co bychom chtěli, i když stále zůstává spousta prostoru ke zlepšení,“ poznamenal k rostoucí formě posledních dnů křídelník Děčína.

 

„Letos je šance na finále určitě větší než loni. Pořád ale platí, že to je o jednom zápase a ten klidně může vyjít i proti Nymburku,“ hlásí z druhého tábora další náš bývalý hráč pardubický kapitán Radek Nečas

 

Večerní program 17. února obstará druhé pohárové semifinále, v němž se domácí Tuři od 18 hodin utkají s lepším ze čtvrtfinálové dvojice Opava – Nymburk.

„Uvidíme, jestli se Opavě podaří malý sportovní zázrak a ve čtvrtfinálovém dvojutkání se pokusí přemoct nymburského hegemona. Ten teď zejména v Lize mistrů dokazuje své kvality, hraje super basket a jeho výsledky tomu odpovídají,“ možná trochu doufá svitavský kouč Lubomír Růžička, mimo jiné také náš bývalý asistent trenéra. „Předpokládám, že přijedou i fanoušci z Nymburka a pro Svitavy to bude sportovní svátek, který přesáhne rovinu basketu,“ favorizuje nás v dalších větách Lubo Růžička. Děkujeme za důvěru.

Luboš teď spřádá plány na souboj a dva týdny před akcí doufá, že bude mít na turnaji kompletní tým, tedy s aktuálně absentujícím rozehrávačem Smithsonem a lídrem týmu Kerrem. V lepší formě by už také měl být euroligový finalista z roku 2015 a čerstvá posila pod košem Brent Petway.

 

K losu se pochopitelně vyjádřili naši nymburští hráči, byť na začátku každého rozhovoru vyjádřili předčasnost otázek před čtvrtfinále s Opavou. „Nemá cenu řešit, koho máme v semifinále, pohár chceme vyhrát a porazit tedy musíme jakéhokoliv soupeře,“ nechává klidným Tomáše Vyorala, ale přesto zdůraznil jednu skutečnost: „Zápas bude těžší v tom, že Svitavy budou domácí. Ale pokud k zápasu přistoupíme zodpovědně, ukážeme nejen v tomto semifinále, ale i v dalších zápasech, kdo je v Česku nejlepší.“

 

Výsledek prvního zápasu s Tury mu dává částečně za pravdu. Tehdy jsme v bouřlivé atmosféře zvítězili o deset bodů a byl to jeden z nejvyrovnanějších zápasů na venkovní palubovce. „Od té doby se naše hra posunula. Předvádíme o dost lepší a rychlejší basket, proto si myslím, že se na tento zápas už vůbec nemusíme ohlížet,“ doplnil Tomáš Vyoral.

 

„Svitavy jsou tým na pomezí postupu do play-off po dlouhodobé soutěži s ambicemi možná ještě trochu vyššími. Potýkají se zraněními klíčových hráčů, uvidíme jak budou kompletní při Final Four. Jinak je to nevyzpytatelný tým. Dokáží potrápit favorita a na druhou stranu dokáží prohrát s outsiderem. Proti nám jim určitě nebude chybět motivace, zvlášť na domácí palubovce. My nemůžeme mít strach z žádného soupeře, když Český pohár chceme vyhrát,“ poznamenal k losu nejzkušenější náš hráč Petr Benda.

 

Na tiskové konferenci po losu Hyundai Final Four Českého poháru se řešila i obnovená účast Nymburka v Poháru. „Když Nymburk hrál tři dlouhodobé soutěže, tak už domácí pohár nešlo hrát, teď ale beru za plus, že se Nymburk účastní, což je i logické, když nehraje tolik soutěží. Pro FINAL 4 bude podle mého Nymburk přínosem - tedy pokud se tam dostane,  protože i Opava je dobrá,“ zdvihá varovně prst šéf českého basketbalu Miroslav Jansta .

 

Jansta si zatím ještě netroufl vyhodnotit, zda se osvědčila novinka v podobě dvojzápasů při pohárových střetech týmů z NBL. „To si musí rozebrat především kluby, jestli dobře pracují s fanoušky, aby se na ty zápasy přišli podívat. A my tuhle zpětnou vazbu od klubů budeme potřebovat.“

 

Vítěz Hyundai FINAL 4 získá jako odměnu 100 tisíc korun. Poražený finalista si přijde na 60 tisíc, bronzový tým na 40 a čtvrtý celek na 20 tisíc korun. O tuhle extra motivaci se postaral generální partner turnaje, který se nedávno zavázal ke spolupráci s českým basketbalem na další dvě sezony.  

 

„Hyundai a sport k sobě patří, a to platí nejen v Česku, ale i celosvětově. Naše spolupráce s českým basketbalem je dlouhodobá, jsme s ní spokojeni, protože v jejím rámci vznikají i nové společné produkty jako „MVP měsíce“ v lize mužů, který pak jezdí Genesisem G80, anebo „Hyundai Drive of the Game“ při zápasech národních týmů, s kterými také spolupracujeme. Těší nás, že dostáváme i pozitivní zpětnou vazbu od hráčů, kteří mohou našimi vozy jezdit a jsou s nimi spokojeni,“ pochvaloval si po losu FINAL 4 Daniel Novotný, ředitel komunikace Hyundai Motor Czech.

 
Článek vznikl za přispění Petr Hamtáka / ČBF.
 
vloženo: 02.02.2018 16:19 / přečteno: 1290x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.