Aktualita | PRVNÍ ČTVRTFINÁLE POHÁRU V OPAVĚ
PRVNÍ ČTVRTFINÁLE POHÁRU V OPAVĚ

PRVNÍ ČTVRTFINÁLE POHÁRU V OPAVĚ

Dnes ve čtyři odpoledne rozehrajeme první poločas souboje o poslední volné místo na Hyundai Final Four Českého poháru ve Svitavách. Soupeřem nám bude celek Opavy.

„Pohárové zápasy jsou vždy zajímavé, i když letos se hrají trochu jiným způsobem než obvykle. Vlastně jedeme do Opavy odehrát jen první poločas, který bude trvat 40 minut čistého času. Známe tým Opavy velice dobře a víme, že před několika týdny jsme na jejich palubovce sehráli náročný zápas. Zajímavé na zápasech Opavy je to, že oni hrají svou hru bez ohledu na soupeře, takže víte, co přesně budou hrát. Jenže tím, že svou hru vlastně v každém zápase drilují, jim dává příležitost vyhrávat i proti silným týmům. I když je to jen první zápas a to dává možnost ve druhém „zachránit“ situaci, my chceme bezpečně vyhrát a přivézt si co nejlepší výchozí pozici od odvety za týden v Nymburce. Proto musíme být opět plně připraveni, zapomenout na výborné výsledky minulých zápasů napříč soutěžemi a plně se soustředit na utkání čtvrtfinále Českého poháru,“ řekl k zápasu trenér Oren Amiel.

 

Do Opavy jsme přijeli už včera přímo ze zápasu v Kolíně a po přespání a krátkém dopoledním tréninku vyzveme soupeře, se kterým máme odehráno sedm desítek zápasů i přesto, že Opava strávila v minulých letech 3 roky ve druhé nejvyšší soutěži.

 

S Opavou jsme se také utkali několikrát v Českém poháru. Celkem šestkrát z 56 našich zápasů v Poháru. Naposledy to bylo ve finále v Prostějově v minulé sezoně. Kromě prvního zápasu v roce 2002, který jsme jako jediný prohráli, to bylo vždy až ve fázi závěrečného turnaje, ať už jako Final8 nebo Final4. Níže je přehled všech zápasů, zajímavé je, že ze šesti zápasů jsme nastříleli vždy ve dvojicích stejný počet bodů.

 

  • 2002  -  72:78  (hrálo se v Nymburce)
  • 2004  -  95:87 (finále, hrálo se v Prostějově)
  • 2010  -  96:53 (čtvrtfinále v rámci F8, Klatovy/Strakonice)
  • 2011  -  96:58 (čtvrtfinále v rámci F8, hrálo se v Opavě)
  • 2014  -  95:53 (semifinále v rámci F8, Č.Budějovice/J.Hradec)
  • 2017  -  72:52 (finále v rámci F4, hrálo se v Prostějově)

 
vloženo: 04.02.2018 11:16 / přečteno: 1223x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.