HRUBAN NEJLEPŠÍM ČECHEM VE VTB

HRUBAN NEJLEPŠÍM ČECHEM VE VTB

Křídelník Nymburka Vojtěch Hruban byl VTB ligou zvolen nejlepším českým hráčem soutěže. Její vedení již čtvrtý rok vybírá nejlepšího hráče v každé zemi, která se mezinárodní soutěže účastní.

V sedmi zemích zastoupených ve VTB lize pouze jedním klubem (Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko, Česká republika, Kazachstán, Finsko a Gruzie) laureáty vybere expertní rada ligy. Naopak u Ruska (účastní se 9 klubů) bude spolu s ligou volit vítěze i jeden z jeho mediálních partnerů - ruská tisková agentura TASS.


Vojtěch Hruban získal toto ocenění už podruhé (předtím v sezoně 2013/14). V minulém ročníku cenu dostal kapitán Nymburka Jiří Welsch. Jejím vůbec prvním vítězem byl v sezóně 2012/13 Petr Benda.


V této sezóně Hruban odehrál za Nymburk 29 zápasů, v nichž byly jeho průměrné statistiky za 20,2 minuty hrací doby 9,4 bodu, 2,8 doskoku, 1,6 přihrávky a 9,7 bodu za efektivitu.


„Je to pro mě pocta. Jsme sice jediný tým z České republiky, ale i tak je příjemné dostat individuální ocenění. Nejlepším českým hráčem jsem byl vybrán již podruhé, o to je to pro mě cennější,“ komentoval Vojta svůj úspěch.

 
vloženo: 05.05.2016 14:58 / přečteno: 2733x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.