JW: HRÁČI CSKA NEVYSTUPUJÍ Z ROLÍ

JW: HRÁČI CSKA NEVYSTUPUJÍ Z ROLÍ

Dneska jsme před mikrofon pozvali různorodou směsici osob od největšího překvapení série Martina Kříže, přes asistenta trenéra Luboše Růžičku, nejzkušenějšího českého hráče Jiřího Welsche po Vojtu Hrubana, který odehrál z důvodu nemoci jen domácí utkání.

Martin Kříž

Výsledek není až tak hrozný, ale ukázali jsme ve dvou zápasech u nich, že se s nimi dá hrát ještě lépe. My jsme dobře začali, ale pak jsme udělali docela dost nevynucených ztrát a to nás stálo skoro mínus dvacet v poločase.

Nebyl to tak trochu důsledek povedených zápasů v Moskvě?

Soupeř přijel plně koncentrovaný a od začátku podával konstantní výkon. I kdyby nás v prvním zápase podcenil, od druhého už to nebylo možné.

Věřili jste si po zápasech v Moskvě, že byste je mohli porazit?

Ukázali jsme si, že se s nimi hrát dá. Myšlenky na vítězství jsme z hlavy nevypuzovali, zvlášť když nás přišlo podpořit tolik lidí.

 
Luboš Růžička

Dneska nás stála ještě lepší výsledek čtyřminutovka, kdy jsme udělali několik špatných rozhodnutí na útočné nebo obranné polovině.

Bylo a soupeři patrné, že si průběh kontroloval více než v Moskvě?

My jsme do utkání vlétli hodně dobře. Bohužel do rotace chyběl Sant-Roos, který byl nominován na MVP celé ligy. Pro naši hru, která je založená na hře guardů, to bylo velmi znát. On a jeho pohyblivost na obranné i útočné polovině nám chybělo ještě k lepšímu výsledku.

Co by Nymburk potřeboval, aby dokázal konkurovat ještě více?

V utkání nám už chyběly jen detaily. Prohrát o sedm, osm bodů, to jsou dva útoky, dvě obrany… Možná nám také chybí větší respekt ze strany rozhodčích.      

 
Jiří Welsch

Dneska to byl nejslabší zápas z těch tří, co jsme proti nim odehráli. Trochu se to dalo čekat, protože v těch prvních dvou jsme je zaskočili, možná to malinko podcenili a nedalo se předpokládat, že by k tomu samému došlo i dneska. Zápas se rozhodl už v prvním poločase, kdy jsme dostali 57 bodů. Ve druhém poločase jsme ukázali charakter, bojovali jsme, ale hosté už kontrolovali průběh utkání.

V čem byl největší rozdíl mezi oběma týmy?

Já bych viděl největší rozdíl ve schopnosti číst hru. Oni hrají tak, že jeden druhého dělají lepším. Hrají disciplinovaně systémy, které mají natrénované a v rámci systémů vytvářejí jeden pro druhého střelecké pozice. Výborně si přihrávají a to je jejich největší deviza. My, když se dostaneme pod tlak, naše hra se začne uchylovat ke hře jeden na jednoho.

Myslíš si, že je to u soupeře dáno tréninkovým drilem nebo kvalitou samotných hráčů?

Je to kvalitou hráčů a jejich individuální disciplínou. Svoje schopnosti jsou ochotni uplatnit v rámci nějakého systému. Každý má svou roli a té roli funguje na sto procent. Ze svých rolí mohou vystupovat maximálně de Colo nebo Teodosić, ostatní vědí, že tohle je obránce, tohle je střelec. Další je pro stavění clon a rolování do koše, teď mluvím o Hinesovi. On jakmile dostane míč dál než tři metry od koše, tak se otočí a zase ho někomu přihraje a jde hrát tu svoji roli.

 
Vojtěch Hruban

Nemohu začít hodnocení zápasu jinak než poděkováním fanouškům za skvělou podporu. Musím říct, že takhle plnou halu jsem viděl podruhé v životě (poprvé to bylo při utkání s Žalgirisem). Trochu je škoda, že nám utekla ta pětiminutovka, kdy CSKA hodně odskočilo. Na druhou stanu jsme se nevzdali a zase jsme to dokázali stáhnout na přijatelný rozdíl. V celé sérii se nemáme za co stydět. Nikdo asi nepočítal, že bychom CSKA porazili a asi že bychom mohli s nimi hrát tak vyrovnané zápasy.

Proč byl tento zápas z nich nejhorší?

Já nemohu říct úplně přesně, protože jsem nehrál dva venkovní zápasy. Za dobu, co jsem v Nymburce, jsem si všiml, že i v play-off české ligy hrajeme lépe venkovní zápasy. Možná ten venkovní tým přijede více soustředěný na zápas a hraje lepší basket. Dneska se to projevilo v lepší obranné hře CSKA. Byli aktivnější v obraně, nečekali, co uděláme my, ale vyvíjeli na nás větší tlak. 

 
vloženo: 06.05.2016 01:37 / přečteno: 3013x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.